Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj08.08.2009, 23:56 (UTC)    
Mesaj konusu: Dünya-İnsan

Bahara sevgilerimle...

...
İnsanda böyledir...küçük
Dünyada varsa çocuk
Var ki; yaşam,felsefe
Ta ki bitince minik...
sözler ...

Hikayeyi okuyalım arkadaşlar
''Sizlerde sevdiklerinize ithafta bulunabilirsiniz''

Dünya-İnsan

Adam, bir haftanin yorgunlugundan sonra, pazar sabahi kalktiginda keyifle eline gazetesini aldi ve bütün gün miskinlik yapip evde oturacagini hayal ediyordu.
Tam bunlari düsünürken oglu kosarak geldi ve parka ne zaman gideceklerini sordu.
Baba, ogluna söz vermisti; bu hafta sonu parka götürecekti onu ama hiç disariya çikmak istemediginden bir bahane uydurmasi gerekiyordu.
Sonra gazetenin promosyon olarak dagittigi dünya haritasi gözüne ilisti.
Önce dünya haritasini küçük parçalara ayirdi ve ogluna uzatti:
- Eger bu haritayi düzeltebilirsen seni parka götürecegim! dedi.
Sonra düsündü:
- Oh be, kurtuldum! En iyi cografya profesörünü bile getirsen bu haritayi aksama kadar düzeltemez!
Aradan on dakika geçtikten sonra oglu babasinin yanina kosarak geldi:
- Babacigim, haritayi düzelttim. Artik parka gidebiliriz! dedi.
Adam önce inanamadi ve görmek istedi. Gördügünde de hayretler içindeydi ve ogluna bunu nasil yaptigini sordu.
Çocuk su ibretlik açiklamayi yapti:
-Bana verdigin haritanin arkasinda bir insan resmi vardi. Insani düzeltigim zaman dünya kendiliginden düzelmisti!
Mesaj09.08.2009, 00:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylaşım için teşekkürler..

ben de şah Hatayi'nin de bir sözünü paylaşayım..

Bazı insan hayvan olur hayvan adem olmaz imiş..

not: felsefe yapıyoruz, Aristo olmayın Razz
Mesaj09.08.2009, 00:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

zekamizi bu baslikta biraz zorlamamiz gerekiyor Wink
aslinda ibretlik söz büyük sözdür farkli yerlere cekebilirsin

örnek dunya acimasiz olmasaydi insanlar tertemiz olsaydi dunya´da simdiki gibi binbir parcada olmazdi

baska bir örnek bazen imkansiz gördügünüz birseyi yöntemini bularak cözebilirsiniz örnek "sudoko"

son örnek baba cocugundan daha akili oldugunu düsündü cocugunu kendi zevki icin ¨kandirmaya vs calisti ama baba umdugunu degil buldugunu aldi cünki cocuk babadan akili cikarak resimdeki insan resmini animsadi o parcalar halinde olan dunya haritasi arasinda

baska örnek´te verebilirim Allahu teala kulluna akil vermistir zekasini gelistirmeyi kesfetmesini kulluna birakmistir biz insanlar olarak zekamizi nekadar zorlarsak mantigimizi okadar cok üretebiliriz ve herzaman yeni seyler ögrenebiliriz Smile

fazlami uzatim acaba kusuruma bakmayiniz Razz
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj10.08.2009, 01:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

o, bu, şu konu hep sayfalarca olurken bunun gözden düşmesi kötü doğrusu..
insanlar yazmayı okumaktan çok seviyor olduğunun bir göstergesi..
halbuki yazmanın gerçekleşmesi için okumaya gerek vardır ancak okumak için yazabilmek gerekmemektedir..
yani yazmak muhtaçtır okumaya..
bu metinde birçok anafikir çıkarılabilir, düzeltilmesi gerekenin farklı olması bunlardan bir tanesidir mesela..
mesela sorunları başkası yerine kendinde aramak ya da sorunu aramaktan vazgeçip, sürekli saldırmaktan vazgeçip "mutlak çözümü" aramak gereklidir..
belki de "çözüm" sorunu eleştirmekten daha çabuk ve de kolay çözüme ulaştıracaktır..
her penceren bıkmış gibi gözüken haticeyle uğraşmayıp neticeye bakarak ulaşılabilir belki çözümlere Razz
hadi ulaşalım çözümlere ya da hikayenin başka çözümlerine..
belki dün çok erkendi yarında çok geç olacaktır, bugün de zamanı durdurmanın mümkünatı yoksa çözümler neden dağların arkasından bize baksın...

not: felsefe mi okusam napsam arada deli sanıyorum kendimi Razz
Mesaj10.08.2009, 09:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylaşım çok sağol
Mesaj10.08.2009, 09:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Manevi tarafımızı besliyoruz çok güzel Very Happy

Arrow Ethical Hacker Arrow Professional Web Designer
Önceki mesajları göster: