Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj14.08.2009, 21:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

antispamteam yazmış:
aslankent yazmış:
Anlamamakta ısrar ediyorsunuz
Siz hiç başını örtüp de sıfır kollu veya mini etek giyen birini gördünüz mü ?
Tabii ki hayır..
Başörtüsünün Kur'anda geçtiğini kabul ediyorsunuz.
Ama tüm vücudun örtünmesi gerektiğini kabul etmiyorsunuz
Bi bakıma kendi kendinizle çelişiyorsunuz.
Başını örtüp de kollarını veya bacaklarını açmak saçmalıktan ibarettir.

bana göre de anlamamakta ısrar eden sizsiniz..
tartışma da böyle olması normal yani..
bakın ayetlerle kadının "net" bir şekilde açıklandığı mahrem olan yerleri kapatılmalıdır..
siz kadının kolundan tahrik oluyorsanız bakmayın bu kadar basit değil mi?
kadın mini etek giymiş diye iyice bakıp sonra da "tövbe tövbe günah işliyorlar ayıp ayıp" diyorsanız yanlış olan budur bence..
bakmayın arkadaşım bakmayın kızınıza da giydirmeyin..
ayrıca bana bir tane mini etek giymiş Anadolu kadını dediğim örtünme ve giyiniş biçiminde birini gösterin dişimi kırayım..
Türk kadınının %90'ı zaten mini etek giymez bu batı özentiliğidir ve bu dinden değil kültürden kaynaklanmaktadır..

Konuyu başka yerlere çekmeyin
Bak ayetin burasını dikkatli oku :
Baş örtülerini,yakalarının üstünü (kapatacak şekilde) koysunlar
Mesaj14.08.2009, 21:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
bakın ayetlerle kadının "net" bir şekilde açıklandığı mahrem olan yerleri kapatılmalıdır..
siz kadının kolundan tahrik oluyorsanız bakmayın bu kadar basit değil mi?

SEn oyle demıssın ama orda anlatılan zınet yerlerı ortulmesıdır..
Zınet yerlerı ıste yuz,el ve ayakların dısındakı yerlerdır..
Mesaj14.08.2009, 21:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

aslankent yazmış:
Konuyu başka yerlere çekmeyin
Bak ayetin burasını dikkatli oku :
Baş örtülerini,yakalarının üstünü (kapatacak şekilde) koysunlar

yok biz anlaşamayacağız.. Razz
ben yatıyorum bir sonraki cevaba yarın cevap veririm artık..
öncelikle başka yere çekmiyorum, sizin dediklerinizin yanlış olduğunu kanıtlıyorum..
o ayeti de açıkladım zaten diğer yorumlarda; dedim ya evet "baş örtülerini yakalarının üstünü (kapatacak şekilde) koysunlar" bunu zaten tartışmıyorum ki..
benim babaannem de (Anadolu kadını dediğim) baş örtüsünü aynen böyle takıyor..
ama o baş örtüyü metre metre alıp bütün vücudunu sarmıyor..
ayrıca konu baba deyip dememenin yanlış ya da doğru olmasıydı buraya kadar sürüklenmesi gerçekten garip..
ayrıca hesabı yarın banlanmış olarak bulmamak için şunu da söyleyeyim "din" siyaset değildir, toplumsal bir değerdir..
ve serbest bölge de buna gayet uygun olduğuna inanıyorum..
Saygılarımla..
Mesaj14.08.2009, 21:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

sewalcee yazmış:
Zınet yerlerı ıste yuz,el ve ayakların dısındakı yerlerdır..[/b]

diyorum ya net bir şekilde buyurulan yerlerini inanan kişiler örtünsün, ancak örtünmeyene de bu gözle bakmak kendini Müslüman'lıktan çıkaracaktır..
bu arada konu başörtü-türban kavgasına dönüşmemesi dileğiyle yarın görüşmek üzere..
Mesaj14.08.2009, 21:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

antispamteam yazmış:
sewalcee yazmış:
Zınet yerlerı ıste yuz,el ve ayakların dısındakı yerlerdır..[/b]

diyorum ya net bir şekilde buyurulan yerlerini inanan kişiler örtünsün, ancak örtünmeyene de bu gözle bakmak kendini Müslüman'lıktan çıkaracaktır..
bu arada konu başörtü-türban kavgasına dönüşmemesi dileğiyle yarın görüşmek üzere..

Yapılan en guzel yorumdu bu Wink Very Happy
Mesaj14.08.2009, 21:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Konu, inançlar meselesi olunca, bu tür tartışmaların asla bir sonu / sonucu olmayacaktır. Çünkü hiç kimse, hiç kimsenin fikrini değiştiremez. Bu forumsa, bu tür tartışmaların yeri hiç değil. Çünkü bunu kaldırabilecek donanımı yok. Ama güzel olan, HER FİKİRDEN, HER DÜNYA GÖRÜŞÜNDEN insanların burada bir araya gelmiş olması.

Bu tartışmalardan TEK BİR DOĞRU çıkmayacaktır. Çünkü herşey, inançlar meselesidir ve hiç kimsenin SEN BU KONUDA YANLIŞ DÜŞÜNÜYORSUN deme hakkı / özgürlüğü yoktur. Çünkü bu, karşınızdaki insanın inanç ve fikir özgürlüğünü tahakküm altına almaya çalışmaktır. O zaman söylenecek söz, SEN BU KONUDA BÖYLE İNANIYORSUNDUR. Yani "Senin inancın sana, benim inancım bana."

Herkes konuya, kendi inanç dürbünüyle bakar. Bir Yahudi, Tevrat'ın; bir Hıristiyan hem Tevrat hem de İncil'in, Müslüman'sa -Tevrat ve İncil'e inandığı, ama Tevrat ve İncil'in Kuran'ı Kerim'le birlikte hükmünün feshedildiği sebebiyle sadece - Kuran'ın dürbünü / bakış açısıyla bakar.

Bir Yahudi için Üzeyir, Tanrı'nın oğludur ve bu şekilde inanır. Ama Tevrat'ta "Seni Mısır'dan çıakran Rab benim. Ben, KISKANÇ BİR TANRIYIM. Başka Tanrılara tapmıyacaksın diye Yahudiliğin bu kolu eleştirilir. " Bir Hıristiyan, İsa'nın Tanrı'nın Oğlu olduğuna, ve Tanrı kavramının teslis (üçlü birlik, BABA-OĞUL-KUTSAL RUH) ile ifade edildiğine inanır. Fakat Hz. İsa'yı veledullah değil; İbnullah olarak tanımalr. Yani fiziksel bir birleşmeden değil; MANEVİ BİR OĞULLUK olduğuna, İsa'nın SÖZ olduğuna ve başlangıçta Tanrı ile birlikte olduğuna, BABA-OĞUL ilişkisinin sadece bu tür MANEVİ bir ilişki olduguna değinir. İslam'sa hem maddi hem de manevi olarak Baba kavramını reddeder. Ama farklı mezhep kolları, İsrailiyat'ın etkisiyle bu kavramları Eski ve Yeni Ahit'ten kendi inaçlarına taşımıştır.

Sonuç olarak, isteyen, istediği şekilde inanır. Kimsenin de niye böyle inanıyorsun, gerçeği budur diye yargılama hakkı yoktur. Çünkü din, İNANÇ meselesidir. İsteyen, istediği şeye istediği gibi İNANABİLİR ve hiç kimsenin de buna karışmaya / müdahele etmeye hakkı yoktur. Bu kısır tartışmaların varacağı yer, sadece koca bir hiçtir ve bu tartışmaları devam ettirmenin de hiç bir anlamı yoktur.

gizliilimler.org / 4kitap.tr.gg / mehmetakifardic.tr.gg
Mesaj14.08.2009, 21:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

en büyük günah bu olduğunu sanmıyorum...
Mesaj14.08.2009, 21:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

tekfurdag yazmış:

Allah'a şart koşmak? en büyük günah bu.
Mesaj14.08.2009, 21:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:
tekfurdag yazmış:

onu demiyorum... Allah baba demek..
Mesaj14.08.2009, 21:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

tekfurdag yazmış:
hyperend yazmış:
tekfurdag yazmış:

onu demiyorum... Allah baba demek..

tamam bende diyorum ki en büyük günah bu bence
Rolling Eyes
Mesaj14.08.2009, 21:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

hımm

günah olduğunu bilmiyordum

teşekkürler
Mesaj14.08.2009, 22:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:
tekfurdag yazmış:

Şart koşmak mı ?
Doğrusunu öğrenin de öyle yazın
Şart koşmak değil şirk koşmak Wink
Mesaj14.08.2009, 22:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba
Bu mesajımı özelden yollamışım gibi kabul ediniz ve forumdan cevap yazmayınız.Aslında genel bir tavsiyedir.

Kullanıcılarımız her yaştan...çoğunlukla genç nüfustan oluşmakta.Forumda niçin ben biliyorum kokusu var.Herkez herşeyi aynı zamanda öğrenemez-bilemez.Tartışmalarımızı her yaş seviyesiyle yapalım(Garip bir cümle oldu-Onun bilmediğini nezaketle söyle anlamında).Burası bir üniversite değil ki, oraya giden öğrencilerin tümü aynı seviyede salt bilgiye ulaşmış gibi kabul edilsin.

Sevgiler
Mesaj14.08.2009, 22:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Allah baba diyerek şirk mi koşmuş oluyoruz :S
Mesaj15.08.2009, 00:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

yazmiyim diyorum ama gerektiyini de düsünüyorum..

antispamteam@ kardesin dediyini anliyamiyorsunuz arkadaslar ya anlamiyorsunuz yada onun su cümleyi sarf etiyi icin üstüne gidiyorsunuz

Alıntı:
baş örtüsünden kasıtın bana bütün vücudu örtmek olduğuna dair bir tane ayet gösterin forumu bırakıp gideyim

antispamteam2 dediyi sey hic bir ayete bir bayanin komple vücutunu kapatacak diye birsey gecmiyor gercek budur

konuyu bastan beri takip ediyorum tatliya baglanir diye umuyorum ama hayla konu farkli yönlere cekliyor

antispamteam@ dediyi sudur dinimizde bir bayanin basörtü takma sekli söyle olmasi gerekir örnek olarak din´mize (islam) düsgün olan emine erdogan hanim efendinin resminden örnek verecem

ikinci örnegim alta verecegim resimde gördügünüz gibi olacaktir ve bu sekil basörtü takilacak diye kutsal kitabimiz kurani kerimde gecmiyor

antispamteam@ söylemek istedigi bu arkadaslar
ben avukatlik filan yapmiyorum konuyu bastan beri takip ediyorum ben antispamteam ne demek istedigini anladim ama bazi degerli kardeslerimiz tam olarak ne demek istedigini anliyamadi Razz
umarim simdi antispamteam ne demek istedigini anlamisinizdir Smile

sevgiler saygilar

Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Önceki mesajları göster: