Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj20.08.2009, 10:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bugünlerdeki en büyük sorunlardan biri..
- Bazı kullanıcıların seviyesiz 10'larca başlık açması ve aynı durumda 10'larca başlık açıp reklam yapması.
Buna bir çözüm önerileri üretebiliriz.
Bu başlıklar silinemiyeceğine göre kendi çabalarımızla birşeyler yapabiliriz. Öncelikle söyliyeyim ki bir bölüme 10-20 tane başlık açan bir insan bence laftan anlamaz. Smile Laftan anlamıyacağı içinde uyarmanın anlamıda yok. Moderatörler gördüğünde zaten kilitliyorlar başlığı. Biz üyeler ne kadar uyarırsak o başlık o kadar yukarı çıkar ve hem forumun zararına hemde o kişinin yararına olur. Bırakalım o başlıklar dursun, zaten zamanla onlar alta inip unutulacaktır.

o başlıklara cvp verilmese hiç bir sorun olmaz kendi çapinda yapar herşeyi.
bizler cvp vermessek zaten konu git gide aşşaği inecektir zaten modlarda gordum mu kilit+ ban yapacaklardir.

diyeceğim şu ki boyle başlıklara onem verilmesse tartisma ortamıda olusmaz ve kişi kendi çapinda bişi yaptiğini sanar ve bir süre sonra sıkılır ve gider.

Wink
Mesaj20.08.2009, 11:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yardım Edecek Kişi İllaki Yardım Etmek İstiyorsa Başlığa Mesaj Atarak Başlığı Yukarı Çıkarmak Yerine Ö.M. den Mesaj Atarak Yardım Edebilir...

Forumda Birbirimize Biraz Daha Saygılı Olursak Forum Daha Kaliteli Olur Birbirimizi Tersleyerek Forumu Boşu Boşuna Kirletmeyelim aksine birbirimize Saygılı Ve Sevgili Olmalıyız Yardımlarımızı Dediğim Gibi Ö.M. den Yaparsak Forum Kirlenmiş Olmaz
Wink

Herkezden Bunu Rica Ediyorum
Mesaj20.08.2009, 11:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

herkes heryere baslık acıp küfür ediyorlar heryere reklam yapıp(tr.gg değil) forumu kirletip birde üste cıkıyorlar hocam sizinde dediğiniz gibi bu forumu düzeltmek elimizde biraz saygılı olalım kendimize yoksa bile baska insanlara
Mesaj20.08.2009, 11:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
Hoşbulduk.
Öncelikle şunu söyliyeyim benim açtığım kişisel bir başlık değil, toplumsal bir başlık. Smile
Bir yer için herkesi düşünüp o yeri kalkındırmak kişisellikse bizim burda site açmamızda bir suçtur. Wink
Neyse kişisel başlık diyenlerin gözünde kişisel başlık olsun ne diyeyim.

@aslankent
Kimsin bilmiyorum ama bir şikayetin varsa Moderatörlere bildir.
Tartışmanın anlamı yok, tartışmayada yol açan cümlelere..

--

Arkadaşlar artık hoşgeldin mesajlarını kesersek iyi olur başlık kilitlenebilir her an. Razz
Gelelim asıl konuya, çözüm önerileri..

Bugünlerdeki en büyük sorunlardan biri..
- Bazı kullanıcıların seviyesiz 10'larca başlık açması ve aynı durumda 10'larca başlık açıp reklam yapması.
Buna bir çözüm önerileri üretebiliriz.
Bu başlıklar silinemiyeceğine göre kendi çabalarımızla birşeyler yapabiliriz. Öncelikle söyliyeyim ki bir bölüme 10-20 tane başlık açan bir insan bence laftan anlamaz. Smile Laftan anlamıyacağı içinde uyarmanın anlamıda yok. Moderatörler gördüğünde zaten kilitliyorlar başlığı. Biz üyeler ne kadar uyarırsak o başlık o kadar yukarı çıkar ve hem forumun zararına hemde o kişinin yararına olur. Bırakalım o başlıklar dursun, zaten zamanla onlar alta inip unutulacaktır.

Üstteki sorunun bir yandan yemişi daha..
Örneğin öneriler bölümünde '' forum haricinde öneriler sunun '' denilmekte. 1 kere uyarılır tamam, uyulmadı 2'inci kez uyarılır tamam, yine uyulmadıgında iş Moderatöre bırakılması. Gerekirse kanıtıyla.

Yardım istenildiğinde..
Örneğin bir kullanıcı yardım istiyor, yardım edecek kişi o konuyu tam bilmiyor ama yinede cevap vermek için cevap veriyor. Bence bu yanlış, o konuyu tam olarak biliyorsan tam olarak o mesajı sonuna kadar yazarsın, bilmiyorsan ki illaki yardım ediceksen forum'da ararsın o başlığa yönlendirirsin, o'da olmazsa başkalarına bırakırsın ki doğru yardımda bulunulsun.

Forum'da daha bir çok şey var konusulcak.
Benim aklıma gelen şimdiki bunlar. Amacım sadece Bedava-sitem için birşeyler yapmak, çaba göstermek.
Rant peşinde olmak falan değil.

Hepimiz söyliyelim, çözüm önerileri belirtelim.
Unutmayın ki hepimiz çaba gösterirsek Bedava-sitem eskisine döner. Hazır durmakla değil.

Katılıyorum. Wink
Mesaj20.08.2009, 11:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgiliwebnet yazmış:

o başlıklara cvp verilmese hiç bir sorun olmaz kendi çapinda yapar herşeyi.
bizler cvp vermessek zaten konu git gide aşşaği inecektir zaten modlarda gordum mu kilit+ ban yapacaklardir.

diyeceğim şu ki boyle başlıklara onem verilmesse tartisma ortamıda olusmaz ve kişi kendi çapinda bişi yaptiğini sanar ve bir süre sonra sıkılır ve gider.

Wink

İşte bahsettiğim şeyde bu ya. Bir insana ilgi göstermezseniz o insan bir süre sonra dediğiniz gibi bıkar. Kendi haline bırakmalıyız.

okforum yazmış:
Yardım Edecek Kişi İllaki Yardım Etmek İstiyorsa Başlığa Mesaj Atarak Başlığı Yukarı Çıkarmak Yerine Ö.M. den Mesaj Atarak Yardım Edebilir...

Forumda Birbirimize Biraz Daha Saygılı Olursak Forum Daha Kaliteli Olur Birbirimizi Tersleyerek Forumu Boşu Boşuna Kirletmeyelim aksine birbirimize Saygılı Ve Sevgili Olmalıyız Yardımlarımızı Dediğim Gibi Ö.M. den Yaparsak Forum Kirlenmiş Olmaz
Wink

Herkezden Bunu Rica Ediyorum

O konular yardım amaçlı açıldığı için yardımıda başlığa cevap vererek yardım edilirse daha iyi olur kanaatindeyim.
Çünkü o yardım etmekle çoğu kişi okuyup yararlanabiliyor.
Bahsettiğim şey yardımda bulunacak kişinin o yardım edicek şeyden pek fazla bilgisi yoksa hiç yardım etmeyerek kafasını daha çok karıştırmasın yardım alıcak kişinin.

Forum'da bahsettiğiniz saygı meselesinde size katılıyorum ama fazla bişey yapamayız o konu için. Çünkü Forum'da abi-kardeş kavramı henüz yok. Ama bu dediklerim olduğunda hepsinin teker teker düzeleceğinden eminim.

alperen-ocak yazmış:
herkes heryere baslık acıp küfür ediyorlar heryere reklam yapıp(tr.gg değil) forumu kirletip birde üste cıkıyorlar hocam sizinde dediğiniz gibi bu forumu düzeltmek elimizde biraz saygılı olalım kendimize yoksa bile baska insanlara

Üstte belirttim zaten o baslıklara hiç birimiz mesaj yazmıyacağız. Mesaj yazarsak o başlıklar daha üste çıkıyor ve o baslığı açan kişi dahada gaza gelip daha çok başlık açıyor. Kendi hallerine bırakırsak bir süre sonra bıkacaktır.

@bilgi-world

Katıldığınız için teşekkür ederim.
Söylediklerime uyulursa Forum'da bir nevi yararına işlemiş olucaktır.
İlginiz için teşekkürler.

Sizde şikayetlerinizi belirtirseniz ortak kararlarımızla kendimizce birşeyler yapabiliriz.
Önceki mesajları göster: