Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj04.09.2009, 16:18 (UTC)    
Mesaj konusu: photoshopta banner yapımı

anlatım bana aittir...

Bu anlatımımızda sizlere photoshopta nasıl güzel bir banner oluşturabiliriz onu anlatacağım.Öncelikle photoshopu mükemmel kılan ve bannerinıza harika resimler ekleyecek olan photoshop burushesdır.Yani photoshop fırçalarıdır.İnternetten photoshop brushes diye girdiğinizde önünüze milyonlarca sonuç çıkar. Siz ilk gelene tıklayıp ordan bir photoshop fırçası beğenin.Bir dediysem tabi ki lafın gelişi istediğiniz kadar fırçayı seçip indirebilirsiniz. Böylece banneriniz daha çeşitli olur.Fırçaları yükledik peki nasıl kurucaz diyorsanız anlatıyorum.
Brushes kurulumu
İndirdiğiniz dosya zip ise içindeki abr uzantılı fırçanızı masaüstüne atın.
Photoshopu açın.
Fırça aracını seçtikten sonra resimdekileri yapın.

http://img.webme.com/pic/m/masali-hayat/imilk.jpg
Fırçalarımızı da ekledikten sonra banerimıza başlayalım.
İlk önce File/new deyip eni bir resim açalım.Boyutları ise benim tavsiyem 450*125.
Resmi açtıktan sonra arkaplanın hangi renk olmasını istiyorsanız Paint bucket tool ilehangi rengi istiyorsanız seçip boyayın.
Yazı aracını alıp ilk önce başlık yazımızı altına da daha küçük harflerle sloganımızı yazıyoruz.(ortalayarak)
Eğer benim gibi 450*125 boyutlarında yapıyorsanız benim tavsiyem başlık yazısını 36 sloganı 24 boyutlarında yazmanız.

http://img.webme.com/pic/m/masali-hayat/1b.jpg
benimde yaptığım gibi isterseniz farklı fontlarda yazabilirsiniz.
brush aracımızı alıp resme tıklatıyoruz uyarı penceresi gelcek yazımızı rasterize layer yapmak için ok deyip geçiyoruz.şimdi sağ tıklayıp seçtiğiniz brushesi alın boyutunu ayarlayıp resme dağıtın.

Arka plan nasıl değişti diye sorarsanız yeni bir layer açtım (layer/new/Layer)
Büyük bir fırça aldım boya etkisi yaratıyordu resimden de anlaşılabileeceği gibi ve bütün resmi kaplıyacak büyüklükteyken uyguladım.Resim berbat oldu diye düşünmeyin =) Sağ taraftaki layers penceresinden opacity değerini %25 yaptım.ve işte bu kadar.

veeee sonuç!!!!!

Mesaj04.09.2009, 17:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

sağol
Mesaj05.09.2009, 09:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

ya başka yorum yok mu o kadar emeğe
Mesaj05.09.2009, 14:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr sin Konu sabitlensin
Mesaj08.09.2009, 12:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

ya başka yorum yok mu millet saçma sapan konular aça 1 ay en baştan düşmez gerkli konular unutlur gider sonra da böle bişi yok bulamadık die yeniden konu açılır
Mesaj08.09.2009, 12:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

masali-hayat yazmış:
ya başka yorum yok mu millet saçma sapan konular aça 1 ay en baştan düşmez gerkli konular unutlur gider sonra da böle bişi yok bulamadık die yeniden konu açılır

e naaplım öyleyse şuanda yaptığın galiba flood oluyor bilmiyorum tama ama