Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj23.09.2009, 08:52 (UTC)    
Mesaj konusu: Parmak Davası xD

Taraftarların küfürlerine tepkisini orta parmağıyla gösteren Busacca'ya 3 maç ceza verildi. Spor dünyamızın önemli isimleri de, geçmişte benzer hareketlere imzalarını atmıştı.

Avrupa’nın en önemli hakemlerinden biri olan Massimo Busacca, İsviçre Kupası’nda Young Boys taraftarlarının kendisine yönelik küfürlerine maç sırasında daha fazla dayanamamış ve tepkisini orta parmağını kaldırarak göstermişti. İsviçre’nin en iyi hakemi olarak gösterilen Busacca, profesyonel bir iş yapmalarına rağmen ‘Ben de insanım, kontrolümü kaybettim” diyerek kendisini savunmuştu. Futbol Federasyonu tarafından 3 maçla cezalandırılan ve geçen sezon Şampiyonlar Ligi finalini yöneten tecrübeli hakemin bu hareketi ise spor dünyasında ilk değil.

MASSIMO BUSACCA'DAN ORTA PARMAK İŞARETİ

Cavcav da dayanamamıştı
Ülkemizde de Busacca’nın hareketini bir hakemimiz yapsaydı, kamuoyunda neler konuşulurdu bu bilinmez ama benzer bir hareketi Türkiye’de daha önce Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav yapmıştı. Cavcav, rakip taraftarların küfürlerine sert tepki göstermişti. Formula 1’de eski McLaren Mercedes pilotu David Coulthard, Michael Schumacher’e yarış sırasında el hareketi yapmıştı. Sadece o değil, futbol dünyasının önemli isimlerinden eski Alman futbolcu Stefan Effenberg, Drogba, Beckham ve Fabio Capello da, yeşil sahalarda kontrollerini kaybedip, istenmeyen görüntülerin oluşmasına neden olmuştu.

İlk kez Fanatik’te çıkan Busacca haberinin yanı sıra Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav da, geçmişte küfürlere dayanamayıp kontrolünü kaybetmişti.

video ve haberin tamamı için http://fanatik.ekolay.net/Parmak-davasi_3_Detail_27_146565.htm
Mesaj23.09.2009, 08:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

bi bakımada haklı o kadr küfür etmişler adama Razz
Mesaj23.09.2009, 08:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

alperen-ocak yazmış:
bi bakımada haklı o kadr küfür etmişler adama Razz

Razz
evet adam haklı..
Mesaj23.09.2009, 09:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

fenerbahçe nin bir maçınca bir oyuncu sanırsam kazım dı şey maçı ya son lig maçında kazım oyundan çııktıtn sonra yedek kulubesine geliyor ve trübünlere kızıyordu el kol savuruyordu xD
Mesaj23.09.2009, 09:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ne parmakmış be.Adama küfretmiş resmen. Mr. Green Twisted Evil
Mesaj23.09.2009, 09:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

tanımam etmem kim bosccussa mı ne Very Happy
Mesaj23.09.2009, 10:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

masali-hayat yazmış:
tanımam etmem kim bosccussa mı ne Very Happy

yok musakka yoğurtlu.. Mr. Green

şaka şaka busakka