Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj25.10.2009, 11:01 (UTC)    
Mesaj konusu: Ankarada Okullar 1 Hata Tatil [Domuz Gribi]

Arkadaşlar Ankadara Okullar 1 Hafta Tatil Olacakmış Tv De Gördüm.

Acaba Doğrumudur

Araştırsanız Haber Sitelerini Biraz ?
Mesaj25.10.2009, 11:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

REKLAM YAPMIYORUM

Siteme Girip TRT 2 Ye Bakarsanız Görürsünüz.
Mesaj25.10.2009, 11:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Domuz gribi önlemleri kapsamında Ankara'daki ilk ve orta dereceli okullarda yarından itibaren 7 gün süreyle eğitim ve öğretime ara verildi. Okullar 2 Kasım'da açılacak. Ankara'da dün domuz gribinden bir kişi hayatını kaybetmişti.

Açıklamayı Ankara Valisi Kemal Önal yaptı.

Vali Önal, "Domuz gribi virüsünün yayılmasını kontrol altında tutmak amacıyla" Ankara'daki ilk ve orta dereceli okullarda yarından (26.10.2009) itibaren, 7 gün süreyle eğitim ve öğretime ara verildiğini bildirdi.

Ankara'da 1 kişi öldü

Ankara'da dün domuz gribinden bir kişi hayatını kaybetmişti. Hhayatını kaybeden 29 yaşındaki kişinin cenazesi, Kalecik İlçesi Satılar Köyü'nde toprağa verildi.

Ölen kişinin cenazesi Yenimahalle Belediyesi'ne ait cenaze aracıyla Ankara'dan hastaneden alınarak Satılar Köyü'ne getirildi.

Satılar Köyü Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından cenaze, köy mezarlığına defnedildi.

Cenaze töreninin ardından ölen kişinin ağabeyi, "domuz gribi aşısı yaptırılmaması"na yönelik açıklamalarda bulunan siyasetçilere tepki gösterdi.

Satılar Köyü Muhtarı Sadık Akgün, ölen kişinin evli ve 1 çocuk babası olduğunu belirtti.

Ankara'da yaşayan ölen kişinin vefatından 1 hafta önce köyüne ziyarete geldiğini anlatan Akgün, "O zaman biraz rahatsız olduğunu söylüyordu. Biz de kendisine hastanede çalıştığını, gidip muayene olması gerektiğini söyledik" dedi.

Hayatını kaybeden kişinin köyü ziyareti sırasında bazı kişilerle görüştüğünü ifade eden Akgün, ancak köyde herhangi bir tedirginliğin söz konusu olmadığını kaydetti.

Akgün, cenazeye katılanlar için herhangi bir önlem alınmadığını ifade ederek, "Ben gereken yerlere söyledim, 'normal cenaze gibi götürün gömün' dediler" diye konuştu. Bu arada, ölen kişinin yakınlarından biri, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisinin de dün gece hastanede olduğunu belirtti.

İki saat yoğun bakım ünitesi önünde beklediklerini öne süren bu kişi, "Bize kimse bir bilgi vermedi. Muhatap bulamadık. Bize zatürreden öldüğünü söylediler. Domuz gribinden öldüğünü ise televizyonlardan öğrendik. Dört kişilik bir odada tedavi ediliyordu. Zatürre üzerine serum takılmış. Ölmeden önce dayısı ve bazı yakınları yüz yüze muhabbet etmiş" dedi.

Bazı vatandaşlar da hastane yetkililerinin kendilerine yeteri kadar bilgi vermediğini ileri sürerek tepki gösterdi. Öte yandan, cenaze töreni sırasında sadece bazı basın mensuplarının önlem amaçlı maske taktıkları görüldü.

Sakarya'da domuz gribi şüphesi

Bu arada, Sakarya'nın Arifiye ilçesinde yaşayan ve kontrol için Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine götürülen çocukta domuz gribi virüsü tespit edildi.

Böbrek üstü bezi hastalığı (adrenalin yetmezliği) teşhisiyle tedavi gören ilköğretim okulu öğrencisi, ailesi tarafından kontrol amaçlı olarak Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine götürüldü. Hastanede alınan kan örneğinde çocukta H1N1 virüsüne rastlandı.

Sakarya İl Sağlık Müdürü Hasan Bektaş, çocuğun Kocaeli'nde müşahede altına alındığını ifade ederek, "Korkulacak bir durum yok. Çocuğun ailesi ve yakın temasta bulunduğu kişileri sağlık kontrolünden geçirdik. Çocukla aynı okulda okuyan öğrencilerin ailelerini de uyardık. Virüs tespit edilen çocuk, hastalığı nedeniyle çoğunlukla okulundan ayrı kalmış. Şu an itibariyle ilimizde domuz gribi virüsü tespit edilen başka bir vaka yok. Gerekli tüm tedbirler alındı. Zaman zaman bize grip şikayetiyle başvuran kişiler de oluyor. Onlardan da gerekli örnekleri alıyoruz. Domuz gribi virüsü taşıyabileceklerinden şüphelenilen 4 kişiden kan örnekleri aldık. Örneklerin teşhisi amacıyla Çapa Tıp Fakültesi Hastanesine gönderdik ve söz konusu kişileri kontrol altında tutuyoruz" dedi.

Bektaş, hastalık bulaşma riski taşıyan öncelikli risk grubu için Sağlık Bakanlığından 296 bin doz aşı talep ettiklerini belirterek, aşıların kendilerine ulaşması durumunda aşı işlemine başlayacaklarını sözlerine ekledi
Mesaj25.10.2009, 11:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
Ankara'da 1 kişi öldü

Allah Rahmet Eylesin
Mesaj25.10.2009, 11:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arrow http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=133015

Üstteki linki inceLe.. Wink
Mesaj25.10.2009, 11:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

benimsitem1993 yazmış:

Teşekkürler !
Mesaj25.10.2009, 11:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

benimsitem1993 yazmış:

yalnız dikkat ettiysen bu konu daha önce açılmış Laughing
Mesaj25.10.2009, 11:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilisimhatti yazmış:
benimsitem1993 yazmış:

Üstteki verdiğim Linkin başLığını ben açmadım!(Dİkkat ettiğsen,etseğdin böyLe demezdin. Wink )

O başLığı açan kişiye biLdir bana değiL.Arkadaş sormuş bende o başLığı inceLesin diye gösterdim.. Wink

BiLginize.. Wink
Mesaj25.10.2009, 11:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Beyler ben Bandırmalıyım.Sizlere çok geçmiş olsun diyorum.İşallah kimseye bişey olmaz.Paylaşım için saol
Mesaj25.10.2009, 11:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

benimsitem1993 yazmış:
bilisimhatti yazmış:
benimsitem1993 yazmış:

Üstteki verdiğim Linkin başLığını ben açmadım!(Dİkkat ettiğsen,etseğdin böyLe demezdin. Wink )

O başLığı açan kişiye biLdir bana değiL.Arkadaş sormuş bende o başLığı inceLesin diye gösterdim.. Wink

BiLginize.. Wink

DüzeLtme yapayım,"ettiğsen vede etseğdin" cümLelerinde yazım hatası yapmışım "ğ" harfini "y" oLarak düzeLtiyorum..

OnLine mod oLsaydı bu mesajı yazma gereksiniminde buLunmazdım,üzgünüm..

Mesaj25.10.2009, 11:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Lise Öğrencisiyim Yarın Okula Gidemicem Sad
Mesaj25.10.2009, 12:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

desingxxkod yazmış:
Lise Öğrencisiyim Yarın Okula Gidemicem Sad

iyi mi? son 2 ders bedendi bizim Mr. Green
Mesaj25.10.2009, 12:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

rebulitew0w yazmış:
desingxxkod yazmış: