Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj04.11.2009, 18:39 (UTC)    
Mesaj konusu: Küçüğüm(Hikaye)

KÜÇÜĞÜM
Aynı sokakta oturuyorduk..Adı Esrarengiz.Herkes onun hakkında farklı şeyler söylerlerdi.Hepsi nedensiz hepsi sebebsiz..
Kirli sakalları vardı , kahverengi gözlü kumraldı.Mahallenin bütün kızları ona hayrandı.Hiç kimseyle konuşmazdı.Sadece
gelip geçerdi farklıydı..Gece boyunca laması yanıyordu.Bir gün onunla yolda karşılaştık.Çok güzel bakıyordu.Bakışları
içimi titretiyordu.O an kalbimi söküp atasım geldi.Çünkü ilk defa söz dinlemiyordu..Anladım gönlüm aşık oluyordu..
Artık uyumak yerine onun evini gözlüyordum.Onunla karşılaşabilmek için saatlerce kapıda oturuyordum.
Bir akşam onu yine yollarda gördüm..

-Bir dakika bakar mısın ?.dedim
-Acelem var KÜÇÜĞÜM.dedi

Sanki aradaki yaş farkını anlattı bana.Eve gidip ağladım..O gece karar verdim.Onunla konuşacaktım.Ertesi gün eve girdiğini
gördüm hemen kapıyı çaldım..

-Ne var KÜÇÜĞÜM.dedi

Adımı bile sölemeden ona:

-SENİ SEVİYORUM.dedim

Gülümsedi cevap bile vermedi.

-Evet.dedim
-Ne evet?.dedi

Koşarak oradan ayrıldım.Bir ay evden çıkmadım.Bir gün kızlarla otururken..Mahalleye sirenler içinde ambulans geldi..
Vee inenler acele ile onun evine girdiler.Bir kaç dakika sonra onu sedyeyle çıkardılar..Önümden geçerken..

-Bende seni KÜÇÜĞÜM.dedi

Ve gözlerini yumdu,dondum kaldım.Herkes bana bakıyordu.Eve doğru koşmaya başladım.Göz yaşlarım durmadan akıyordu.
Evde annemler ondan bahsediyordu.

"Ailesi yokmuş,kendi çabalarıyla bu yaşa gelmiş.SEVDİĞİ BİR KIZ VARMIŞ kızın ailesi vermeyince kız ona kaçmış kaçtığı
gün ölmüş.Bir süre sonra yine sevmiş.Ama ne yazıkki oda ölmüş.Kimi sevdiyse ölmüş.Sanki onun sevgisi Azrailin ölüm
fermanıymış.Uyurken başucunda bir kağıt,bir kalem ve bir fotoğraf bulmuşlar.Bir an ölebilmek için Allaha dua ediyormuş.
İntihar edip hastahaneyi aramış..Polisler evin duvarında:

'SENDE ÖLME KÜÇÜĞÜM'

Yazısını Bulmuşlar..."

Mesaj04.11.2009, 18:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Bekliyorum.
Mesaj04.11.2009, 19:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bunu onceden okumustum ve cok begenmıstım.
Sımdı tekrar okudum.
Ayrıca telefondaydım.Arkadasıma da okudum.
Tepkısı "Oha cok guzeel" oldu (:
Gercekten cok guzel bır hıkayee..
Paylasım ıcın tesekkurler.

Mesaj04.11.2009, 19:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

sevvall yazmış:
Bunu onceden okumustum ve cok begenmıstım.
Sımdı tekrar okudum.
Ayrıca telefondaydım.Arkadasıma da okudum.
Tepkısı "Oha cok guzeel" oldu (:
Gercekten cok guzel bır hıkayee..
Paylasım ıcın tesekkurler.

Rica ederim bende ilk okuqumda çok duygulandım
Crying or Very sad
Mesaj04.11.2009, 19:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sadece vooooooov diyorum ne kadar güzelmiş ya gerçekten anlamlı bir hikaye Crying or Very sad
Mesaj04.11.2009, 19:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Zamanın birinde çok iyi iki arkadaş varmış. bu gençlerden biri çok zeki, diğeride biraz saf kalpli(ama aptal değil).. bu iki gencin gerçekten de çok sağlam arkadaşlıkları varmış..

günün birinde zeki olarak nitelendirdiğimiz arkadaş çok büyük dara düşüyor hemen arkadaşına koşup durumu anlatıyor ve bi miktar borç para istiyor saf kalpli arkadaşı ona gereğinin 2 misli para veriyor ve bunu borç olarak vermediğini geri almıycağını söyluyor..

daha sonra tabi düşme-kalkma dünyası saf kalpli çocuk dara düşüyor arkadaşına koşup durumu anlatıyor ve "ben senden para istemiyorum çalışmalarımı yapmak için senin yanında ufak bi büro versen bana yeter" diyor ama arkadaşı kabul etmiyor..

saf kalpli arkadaş herşeyini kaybediyo sadece kendine ait bir evi kalıyor orda kuru ekmeğe talim bi şekilde hayatını devam ettiriyor. yine birgün kuru ekmek yerken yaşlı bi amca evine geliyor ve karnının aç olduğunu söyluyor saf kalpli genç ekmeğini onunla paylaşıyor. daha sonra yaşlı amca oradan ayrılıyor. bir müddet sonra öğreniyor ki o gelen yaşlı amca aslında çok zengin bi adammış vefat etmiş ve vasiyetinde mirasının tamamını bu gence verilmesini istemiş.. saf arkadaş bu mirasla işlerini yoluna koyuyor eskisinden daha iyi bi konuma geliyor ve zeki arkadaşının evinin tam karşısına muhteşem bir villa yaptırıyor orada yaşamaya başlıyor..

saf kalpli arkadaşı bi kıza tutuluyor, nişanlanıyor ve yavaş yavaş evlilik hazırlıklarına başlarken eski arkadaşı çıkıyor karşısına nişanlandığı kızı onun sevdiğini söyluyor, yani resmen nişanlısını ondan istiyor. saf kalpli arkadaşı da hala daha arkadaşını çok seviyor ve arkadaşı istedi diye kabul ediyor. nişanlısından ayrılıyor. belli bi süre sonra yaşlı bir kadın saf kalpli çocuğun evine geliyor işe ihtiyacı olduğunu ve evinde çalışmak istediğini söyluyor. saf kalpli genç de "olur teyze hiç olmazsa sıcak çorba görmüş olurum" diyor ve kadın gencin evinde yaşamaya başlıyor.. daha sonra kadın gence;"artık senin evlilik yaşın geldi benim tanıdığım helal süt emmiş kızlar var evlendirelim seni" diyor. genç de kabul ediyor ve bir kızla nişanlanıyor. evlilik hazırlıklarına başlıyor. herşeye rağmen eski arkadaşını da düğüne davet ediyor.. düğün günü.. tüm konuklar geliyor saf kalpli arkadaş da kürsüye çıkıyor ve başlıyor anlatmaya; "zamanında çok iyi bir arkadaşım vardı bigün dara düştü benden borç istedi ben de istediği paranın iki mislini verdim. daha sonra ben dara düştüğümde bana bir büro dahi vermedi. bir kızı sevdim. nişanlandım ama o bana nişanlandığım kızı çok sevdiğini ve ayrılmamı istedi. ben de ayrıldım nişanlımı ona verdim.. bunları neden söylediğimi bilmiyorum sadece içimden anlatmak geldi ve anlattım." apar topar zeki olarak nitelendirdiğimiz arkadaşı kürsüye çıkıyor ve başlıyor konuşmaya;

"arkadaşımın bahsettiği kişi benim. söylediklerinde zerre kadar yanlış yoktur. iflasın eşiğine geldiğimde istediğim yardımın iki katını verdi, bigün benim yanıma geldi benden büro istedi. ben de onu bu durumda görmeye dayanamayacağım için ona büro vermedim. evinde bir kuru ekmeğe mahkum olduğunu duydum. ona babamı gönderdim. bütün mal varlığını ona bıraktı. daha sonra öğrendim ki arkadaşım bir hayat kadınına tutulmuş. nişanlanmış. ben de hayat kadınını ondan ayırmak için istedim o da verdi. sonra yalnız yaşadığını öğrendim annemi ona yemek yapması için gönderdim. şimdi de kardeşimi veriyorum.." demiş.

Not : Alıntıdır...!

Bence buda çok güzel ve anlamlı bir hikaye
Mesaj04.11.2009, 20:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Helal olsun. 2 si de çok anlamlı hikayeler. ikinizide paylaşım için tebrik ediyorum. bunlarıda arşivlerimin arasına alıyorum. Crying or Very sad
Mesaj04.11.2009, 21:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

rebulitew0w yazmış:
Helal olsun. 2 si de çok anlamlı hikayeler. ikinizide paylaşım için tebrik ediyorum. bunlarıda arşivlerimin arasına alıyorum. Crying or Very sad

Rica ederim ben bu paylaştıpğım hikayeyi bir radyoda duymuştum ve çok duylanmştım ve hoşuma gitmiş ve de hiç unutamıyorum bu hikayeyi Crying or Very sad
Mesaj05.11.2009, 06:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hepinizem teşekkürler ederim...
Yorumlara devam
Wink
Mesaj06.11.2009, 12:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

süpermiş