Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj05.11.2009, 17:59 (UTC)    
Mesaj konusu: Domain ve Hosting alıcamda yardım

Merhaba arkadaşlar ben kendime .comlu bir site açacağım ama açacağım site bs gibi kolaymı acaba nasıl yönetiliyor hç bilmiyorum.

Bide hangi siteden host alabilirim

yıllık 20 dolarlık hostlar var bu hostlar benim dersimiz.com gibi bir eğitim sitesi açmama yeterli olurmu

Hangi siteler güvenli host ve domain satıyor

Şimdiden teşekkür ederim.
Mesaj05.11.2009, 18:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Domain dağıtan siteLere netten araştır..

16 satan var 26 satan var.. Wink

Ben bir arkadaşı soktum araya 15 fiLan haLLoLucak..

Emin oL B-S kadar koLay değiL.

Ama rekLam sıkıntısı yok kapanma sıkıntısı yok.. Wink
Mesaj05.11.2009, 18:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

benimsitem1993 yazmış:

Ama rekLam sıkıntısı yok kapanma sıkıntısı yok.. Wink

Reklam sıkıntısı asla yaşamazsınız .com da .Ama domainin parasını vermek için google reklamlarını ekliyebilirsin.
Mesaj05.11.2009, 18:33 (UTC)    
Mesaj konusu: YANILIYORSUNUZ

ENDE BS AYRILDIM BEN WWW.SOMME.COMDAN UCRETSIZ SITE KURDUM INANIN BURDAN BIM KAT GUZEL ARTI PARALI SITEMDE VAR OKADAR KOLAYKI ZATEN GONETICI PANALINDEN SENI YONLENDIRIYOR BS DAHA KOLAY ARKADASLAR
Mesaj05.11.2009, 18:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

cms kullanırsan problem olmaz. En iyisi drupal ama Türkçe destek sitesi çok zayıf, iyi kodlama bilmek gerekiyor. O yüzden wordpress ve joomla kullandığın sürece pek sıkıntı yaşamazsın. Her sıkıntına da cevap bulursun. Razz
özellikle wordpress tavsiye ederim çünkü cms'de yeni birisi joomlayı tasarlayıp istediği gibi yönetemez. Eklentileri daha karmaşıktır.
wordpress ile mükemmel bir site yapabilirsin. Ama dersen ki "sitemde üye sayısı çok olsun", "sosyal bir platform oluşturayım" o zaman joomla. Çünkü wordpress'te sosyal ağ oluşturmak php'yi anadilin gibi öğrenmen anlamına geliyor Razz
alan(host) tavsiyem turhost
alan adı(domain) tavsiyem ihs'dir. Dostum bu ikili ilk başta pahalı gelir ama kullandıkça sebebini anlarsın. Bu ikiliyi yoğurdu üfleyerek yiyenler kullanır Razz Cool Razz
eğer yapamayacak gibi olursan bu işi benim gibi para için yapan birçok genç var Razz onlardan biriyle fiyat konusunda anlaş sana kursunlar sen sadece içeriğini ekle. Özellikle öğrenci olursa 3 öğle yemeğine bile kandırabilirsin
Razz Razz
Mesaj05.11.2009, 18:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tamam ben 100 tlyi gözden çıkarırım dersimiz.com gibi üyeliksiz bir site kurabilirmiyim
Mesaj05.11.2009, 18:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

linktorbasi yazmış:
Tamam ben 100 tlyi gözden çıkarırım dersimiz.com gibi üyeliksiz bir site kurabilirmiyim

elbette 70tl yeter. Paranın üstüne aldığınız adresin .net ve .org uzantılarını da alırsınız ve başkası alamaz Wink Bu sitenin acele açılması gerekiyorsa dediğim gibi birisiyle anlaşın benim zamanım olsa yardımcı olurdum ama yok maalesef. Kendiniz açmanız daha iyi olur hem bilgi sahibi olursunuz. Google'dan ihs, turhost ve wordpress'e ulaşabilirsiniz. Kurulum ve kullanımı yine google'dan bulabilirsiniz. İhs'den domaini, turhosttan da Başlangıç isimli
Linux Web Hosting Paketini almanız kafi. wordpress ücretsiz bir sistem zaten Wink çok zor değil kullanım ve kurulum Wink
Mesaj05.11.2009, 19:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Aydınlattığın için sağol en ucuz domain ihs demi
Mesaj05.11.2009, 19:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

linktorbasi yazmış:
Aydınlattığın için sağol en ucuz domain ihs demi

hayır bana göre en uygun ve güvenli olan o.. Wink
webarisi'ndan her şeyi toplamda 27 tl'ye getirirsin. Ama ne kadar sağlıklı ve güvenli olur onu o firmayı kullananlara soracaksın Wink Razz
bu arada önemli değil..
Mesaj05.11.2009, 19:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet webarisi çok ucuzda acaba parayı yatırdıktan sonra veriyolarmı Very Happy
Mesaj05.11.2009, 19:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

linktorbasi yazmış:
Evet webarisi çok ucuzda acaba parayı yatırdıktan sonra veriyolarmı Very Happy

Razz Razz o kadar değil yani verirler de ileriyi düşünmek adına "ucuzdur var bir illeti, pahalıdır var bir hikmeti" sözünü tekrarlatmak zorunda bırakıyor ister istemez. Razz host taşınabilir verileri koyduğunuz alan olduğu için oradan da alabilirsiniz sorun olmaz yedekleme yapacağınızdan.. Ama domain ihs..

bu arada firma reklamı yapmıyorum, bs kullanıcıların bu konuda kafalarında birçok soru işareti var belki yazımı okurlar da site fikirlerini geliştirebilirler, yanıt bulabilirler diye yazdım Wink
Önceki mesajları göster: