Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj14.11.2009, 10:00 (UTC)    
Mesaj konusu: Ayda Su Bulundu !!! (14 Kasım 2009)

Ay’da su bulundu

NASA’nın Ay’ı bombalaması sonucu ortaya çıkan kraterin içinde önemli miktarda su bulundu devamı ;
http://....%3Bm-2009-k2-.htm

En son tugsat tarafından 14.11.2009 11:00:03 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj14.11.2009, 10:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Lütfen Sitenize Link Vermeyiniz...
Mesaj14.11.2009, 10:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ay’da su bulundu

NASA’nın Ay’ı bombalaması sonucu ortaya çıkan kraterin içinde önemli miktarda su bulundu

Uzmanlar gelecekte Ay’da kurulacak uzay üssünün su ihtiyacının buradan karşılanabileceğini söylüyor

NASA uzmanları, uzay araştırmalarının geleceği açısından büyük önem taşıyan bir buluşa imza attı. Uzmanlar Ay’ın güney kutbu üzerindeki bir kraterde donmuş halde su bulunduğu intimali üzerine harekete geçti.

Önce Cabeus adı verilen kraterin içine roketlerle patlayıcı yerleştirildi. Daha sonra Lcross adlı uzay aracının 2 bin 200 kiloluk roket kısmı, saatte 9 bin 575 kilometre hızla kratere çarptı. Çarpmanın etkisiyle 1.5 ton TNT’e eşdeğer bir enerji meydana geldi. Patlama ile birlikte ay yüzeyinden 350 ton toz ve toprak parçası 10 kilometrelik alana saçıldı.

Roketi 2 bin 700 kilometre geriden takip eden Lcross, çarpışmadan 4 dakika sonra toz bulutunun içine girdi ve beş kamerasıyla çevreye saçılan parçaları inceledi. Bunların içinde bulunan buhar ve su parçalarının kraterin içinde önemli miktarda su bulunduğunu gösterdiği belirtildi. Bu işlemin NASA’ya 79 milyon dolara mal olduğu öğrenildi.

Ay’a üs kurulacak

NASA’nın Ay görevleri şefi Michael Wargo, “Bu buluş, en yakın komşumuzun sırlarını çözmemize büyük katkı sağlayacak. Tabii ki Güneş Sistemi’nin sırlarını çözmemize de yardımcı olacak” dedi. Daha önce Ay’da su bulunduğu yönünde iddialar dile getirilmiş ancak miktarı ve bulunduğu yerler tam olarak tespit edilememişti. Bu buluşun gelecekte Ay’da kurulabilecek bir uzay üssü açısından da büyük önem taşıdığı belirtiliyor. Uzay üssünde ihtiyaç duyulan su bu donmuş kaynaktan sağlanabilecek. ABD yönetimi ve NASA 2020 yılında Ay’a yeniden insanlı seferler yapmayı ve daha sonraki yıllarda da dünyanın uydusuna kalıcı üs kurmayı amaçlıyor.

Mesaj14.11.2009, 10:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

Linkin içeriğindeki KONU!

Ay’da su bulundu

NASA’nın Ay’ı bombalaması sonucu ortaya çıkan kraterin içinde önemli miktarda su bulundu..

Uzmanlar gelecekte Ay’da kurulacak uzay üssünün su ihtiyacının buradan karşılanabileceğini söylüyor

NASA uzmanları, uzay araştırmalarının geleceği açısından büyük önem taşıyan bir buluşa imza attı. Uzmanlar Ay’ın güney kutbu üzerindeki bir kraterde donmuş halde su bulunduğu intimali üzerine harekete geçti.

Önce Cabeus adı verilen kraterin içine roketlerle patlayıcı yerleştirildi. Daha sonra Lcross adlı uzay aracının 2 bin 200 kiloluk roket kısmı, saatte 9 bin 575 kilometre hızla kratere çarptı. Çarpmanın etkisiyle 1.5 ton TNT’e eşdeğer bir enerji meydana geldi. Patlama ile birlikte ay yüzeyinden 350 ton toz ve toprak parçası 10 kilometrelik alana saçıldı.

Roketi 2 bin 700 kilometre geriden takip eden Lcross, çarpışmadan 4 dakika sonra toz bulutunun içine girdi ve beş kamerasıyla çevreye saçılan parçaları inceledi. Bunların içinde bulunan buhar ve su parçalarının kraterin içinde önemli miktarda su bulunduğunu gösterdiği belirtildi. Bu işlemin NASA’ya 79 milyon dolara mal olduğu öğrenildi.

Ay’a üs kurulacak

NASA’nın Ay görevleri şefi Michael Wargo, “Bu buluş, en yakın komşumuzun sırlarını çözmemize büyük katkı sağlayacak. Tabii ki Güneş Sistemi’nin sırlarını çözmemize de yardımcı olacak” dedi. Daha önce Ay’da su bulunduğu yönünde iddialar dile getirilmiş ancak miktarı ve bulunduğu yerler tam olarak tespit edilememişti. Bu buluşun gelecekte Ay’da kurulabilecek bir uzay üssü açısından da büyük önem taşıdığı belirtiliyor. Uzay üssünde ihtiyaç duyulan su bu donmuş kaynaktan sağlanabilecek. ABD yönetimi ve NASA 2020 yılında Ay’a yeniden insanlı seferler yapmayı ve daha sonraki yıllarda da dünyanın uydusuna kalıcı üs kurmayı amaçlıyor.

Mesaj14.11.2009, 10:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

daha önceden yazdım arkadaşım 2.kez yazmana ne gerek war ?_
Mesaj14.11.2009, 10:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arada 1 dk Var Aynı Anda Yazmışsınız Exclamation
Mesaj14.11.2009, 10:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

maximum-hile yazmış:
daha önceden yazdım arkadaşım 2.kez yazmana ne gerek war ?_

Afedersin kardeşim..

Ben başlık rengini kırmızı filan yapayım diyene kadar sen paylaşmışsın.Başlığa ilk girdiğimde kimse bir şey yazmamış bende düzenleyeyim dedim.Arada 1 dk. fark var.Kusuruma bakma.KasıtLı oLarak yapmadım.. Wink
Mesaj14.11.2009, 10:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gelişmeler olursa belirteceğim.

Hayırlı günler..
Mesaj14.11.2009, 10:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

Aha Ay'a Çıkacağız xD

Ay'a StarS TürKiye Kurulacak xD

İlleride Stars Ankara Stars İstanbul Stars Gaziantep xD
Mesaj14.11.2009, 11:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şimdiden Dünya'ya bakan bir kısmından güzel manzaralı mir yerini kiralamak lazım Twisted Evil Twisted Evil
Mesaj14.11.2009, 11:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

tugsat yazmış:
Şimdiden Dünya'ya bakan bir kısmından güzel manzaralı mir yerini kiralamak lazım Twisted Evil Twisted Evil

Kiralar Pahalıdır Ya xD

Arsa Alacaksın. xD

O Daha Ucuza Gelir xD
Mesaj14.11.2009, 11:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

desingxxkod yazmış:
Aha Ay'a Çıkacağız xD

Ay'a StarS TürKiye Kurulacak xD

İlleride Stars Ankara Stars İstanbul Stars Gaziantep xD

VaLLa bizden önce Amerika öyLe şehirLer kurar.. Sad

Ayda arsa fiyatLarı ne kadar acaba? Razz Mr. Green
Mesaj14.11.2009, 12:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Amerikalılar dünyaya sığamadı ayı işgal ediyorlar Smile
Yakında ayı pazarlamaya başlicaklar para para demicekler Very Happy
Mesaj14.11.2009, 13:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok ilginç çok yavaş yavaş gezegenlerde hayat başlıyo Very Happy Very Happy

http://divxhanesi.goodforum.net/forum.htm
Mesaj14.11.2009, 14:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

desingxxkod yazmış:
tugsat yazmış:

Kiralar Pahalıdır Ya xD

Arsa Alacaksın. xD

O Daha Ucuza Gelir xD

Mr. Green Mr. Green Mr. Green