Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj11.12.2009, 17:29 (UTC)    
Mesaj konusu: Şehit anasından bölücülere tokat! VİDEO

ŞEHADET HABERİ RÜYADA GİZLİYDİ

Şehit onbaşının şahadet haberi aslında bir gün önce görülen bir rüyada gizliydi. Acılı anne, Cengiz şehit düşmeden bir gün önce ablasının gördüğü rüyayı şöyle anlattı: "Ablası rüyasında gördü, kurban kestiler dedi, Adnan amca kesemedi babam geldi kesti, Sonra etini bir uçakla gelip aldılar dedi, aslında rüyaları yorumlarım ama iyi dedim kötüye yormadım"

Gülyaz Sarıbaş 25 Ağustos'ta oğlunu askere gönderirken çok sevinçliydi. Görev yerinin Tokat'a çıkması içini rahatlattı. "Tokat çıkınca çok sevindim, doğuya düşmesin diyordum..." diyen anne Cengiz’in planlarını da anlattı: "Askerde uzman çavuş olarak kalamazsam güvenlik kameraları yapan bir şirket kuracağım diyordu. Sonra da evlenecekti"

"EN BÜYÜK DÜŞMANIM BÖLÜCÜLER"

Şehit annesi evlat acısı kor olup yüreğine düşmüşken bile metanetini kaybetmedi. "Benim evladım en güzel yere gitti, devletim gerekeni yapıyor, yapacak. Bölemezler. " diyen şehit annesi "En büyük düşmanım bölücüler" diyerek dosta, düşmana verilecek en güzel cevabı verdi; "Lazı, Çerkezi, Kürdü... Bölücülüğe karşıyım. Öz kardeşim olsa tahammülüm yük. Mardinli geldi Kuran okudu, biz kardeş kardeş geçiniyoruz. Vatan hainlerine tahammülümüz yok"

Gülyaz Sarıbaş'ın son sözü onunla aynı acıyı yaşayan diğer şehit annelerine : "Ağlamasınlar, çocuklarını üzmesinler. Ne mutlu bize"

Kanal 7 Haber

http://www.haber7.com/video-galeri.php?cID=2716

أَلَا إِنَّ نَصْرَ اللَّهِ قَرِيبٌ / Bilesiniz ki Allah ın yardımı yakındır
Önceki mesajları göster: