Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj25.12.2009, 21:58 (UTC)    
Mesaj konusu: Death Note [anime]

Ryuk, bir Shinigami'dir. Tüm Shinigamiler kendilerinin yasaması için diğer insanların yaşamını elinden alabilirler. Bunu yapmak için sadece kurbanın ismini Death Note'a yazması yeterlidir. İsmi yazdıktan sonra kurban, 40 saniye içinde hayatını kaybeder. Karışıklık olmamasi için, Shinigamiler kurbanın yüzünü tanımalılardır. Ryuk da, bir Death Note'a sahiptir, kullanma amacı ise, diğerlerinden farklıdır...

Light Yagami, Japonya'nın en zeki öğrencisidir ama dünya onun için yoktur. Ryuk'un Death Note'unu bulduğu an, kendini doğru yerde bulur. Kullanım kılavuzu birlikte olmasına ragmen, Light Yagami, Death Note'u oldukça aptalca bulur. Günlerden bir gün bir deneme yapmaya karar verir. Deneyi, televizyonda gösterilen ağır suçu olan hırsız ile yapmak ister. Light, Death Note'a ismi yazdıktan sonra, herkes kurbanın basit bir kalp krizi yüzünden öldüğünü sanacaktır. Uzun zaman geçmeden, canlı olarak televizyondan hırsızın ölüm haberini yayınlarlar. Light, ilk denemenin başarılı olduğunu görür ve o günden sonra dünyada kötülük yapan daha çok kişinin hayatına son verir. (İlk ciltte 1000'den fazla suçlu ölür.)

Tam beş gün sonra Light, Ryuk tarafından ziyaret edilir. Light'a zarar vermek için gelmemiştir, tam aksine onun yanında kalması gerekmektedir... Çünkü; bir zamanlar ona ait olan Death Note, şimdi Light'ın elindedir. Bu yüzden Shinigami, Death Note'a sahip olan kişi ile birleşmelidir. Light'a gizli kalması için özel bir isim verilir, "Kira" (=Katil). Günlerden bir gün Light'ın yaptığı şeyler bazılarının dikkatini çeker ve polis bir araştırma başlatır. Bu arastırma için tanınmamış birini görevlendirirler. Hem ismi hem de yüzünü kimse bilmemektedir. Kendisini "L" olarak tanıtır ve Light'ı adım adım takip etmeye başlar. Tabiki bu takip cok uzun sürmez ve...(devamını izleyerek anlayın Very Happy )

37 bölümlük bir animedir... Ben izledim hepsini ve cok beğendim paylaşmak istedim...

Not : 37 bölümü de sitemde bulabilirsiniz. Reklam olarak algılamayın izlemek isteyenlere kolaylık olsun diye yazdım...

3 Adet Mod Alınacaktır.
Mesaj26.12.2009, 10:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

hiç kimse mi bilmiyor bunu cok guzel bir animedir. İzlemediyseniz izleyin derim Wink

3 Adet Mod Alınacaktır.
Mesaj26.12.2009, 14:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben vallaha hiç izlemedim şahsen :s
Mesaj26.12.2009, 14:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

cengizhanayaz yazmış:

bence izlemelisiniz ilk bölümünü bir izleseniz 37 bölümüe izlemek gelir içinizden...Gerçekten çok kaliteli bir senaryosu var Very Happy

3 Adet Mod Alınacaktır.
Mesaj26.12.2009, 14:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

ayak6animasyon yazmış:
cengizhanayaz yazmış:

bence izlemelisiniz ilk bölümünü bir izleseniz 37 bölümüe izlemek gelir içinizden...Gerçekten çok kaliteli bir senaryosu var Very Happy

çizgi diziler artık pek sarmıyo :S Very Happy
Mesaj26.12.2009, 14:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Duymuştum Mr. Green

Ama benim favorim Beyblade Mr. Green Mr. Green

Eğer Gözlerin Yatacağım hapis ise; o hapiste yatmak için her suçu işlemeye hazırım... -TunaberkBO-
Mesaj26.12.2009, 14:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

tunaberkbo yazmış:
Duymuştum Mr. Green

Ama benim favorim Beyblade Mr. Green Mr. Green

aynen Wink Very Happy
Mesaj26.12.2009, 14:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben birçok dizi izliyorum... ama abartmadan soyluyorum bunu izlerken kurtlar vadisini izlerken heyecanlandığım kadar heyecenlandım... Smile

3 Adet Mod Alınacaktır.
Önceki mesajları göster: