Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj05.01.2010, 18:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Acılar Hayattır..
Mesaj05.01.2010, 18:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

byqraphix yazmış:
Gerçekler Hayattır..!

aslında hiçbirşey gerçek değildir Mr. Green
Mesaj05.01.2010, 18:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

bssozluk yazmış:
byqraphix yazmış:
Gerçekler Hayattır..!

Nasıl hiç birşey gerçek değildir?
Mesaj05.01.2010, 18:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

netiket yazmış:
bssozluk yazmış:
byqraphix yazmış:
Gerçekler Hayattır..!

Nasıl hiç birşey gerçek değildir?

mesela gördüğümüz renkleri bile biz asılını görmüyoruz aslında gördüğümüz renkleri bazı hayvanlar farklı görüyorlar.Kızıl ötesi mor ötesi ışınlar gibi.Gördüğümüz nesneler beynimizde şekilleniyor duyduğumuz sözler aslında çok iyi bir şekilde beynimizi kontrol edebilseydik ne istersek onu görürdük.Ki delilerin bazılarında bunun olduğunu söyleyenlerde var Very Happy sana deli ama ona göre hayat kop kop Mr. Green
Mesaj05.01.2010, 18:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sen sadece renk ve ses açısından düşünüyorsun.O zaman Kur'an'da yazılanlarda gerçek değil...(Örnek)TABİ Kİ GERÇEK!!!
Mesaj06.01.2010, 11:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

Aslında hayat nefes alıp vermekten başlar herşeyden önce... Ve sonra yaşanacak her hadis hayatın bütünlüğündeki denklemlerin yansımasıdır bizlere... Kimine yalnızlık bir hayat gibidir... Kimisine birine bağımlı kalmak.. Herkesin yaşam şekli değişiktir. Ve tarz olarak bir hayat yoktur yani bir hayatı tarz olarak adlandıramayız. Ve hayatı kısa ve öz anlatmak gerekirse 3 şey bence hayattır

1: zaman
2:hava
3:canlıvarlıklar

bunlar benim düşüncelerim...
Mesaj06.01.2010, 12:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yaşayamamak hayattır.

Her başlangıç bir son. Her son bir başlangıçtır...
Mesaj06.01.2010, 12:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Eski B-S hayattır Wink
Mesaj06.01.2010, 12:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Aşk Hayattır...
Mesaj06.01.2010, 13:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilincliyasamdernegi yazmış:
Eski B-S hayattır Wink

Yok artık.. Evil or Very Mad

Gerçekten yok artık dedirtiyosunuz artık...Nerden nereye geliyo ve "eski b-s hayattır"diyo adam ya...

Ayrıntılı bilgi : http://byqraphix.tr.gg/3-.-Y%26%23305%3Bl-Etkinlikleri.htm
Mesaj06.01.2010, 14:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,

İlk aklıma gelen şey;
Şüphe ve ego (ben) hayattır.
Kuşku etmeden yaşayamaz ve egosuz hayatı kontrol edemeyiz.

Ayrıca kişisel gelişim kitapları okumayı seven arkadaşlarıma şu kitabı tavsiye edebilirim.(İnsanı ve Evreni, basma kalıp düşüncelerin tezat fikirleriyle tasvir ediyor)Büyük Fikirlerin Küçük Kitabı-Fred Alan Wolf

Sevgiler
Mesaj06.01.2010, 14:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba değerli arkadaşlar;

Muhammed'i [Sav.] Sevmek ve Allah-u Tealaya boyun eğmektir hayat. ve Herşeye rağmen ben de varım demektir hayat.

Tüm Bedava-Site(m)'e iyi günler diliyorum...
Mesaj06.01.2010, 14:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

afilliyanlizlik yazmış:
Aslında hayat nefes alıp vermekten başlar herşeyden önce... Ve sonra yaşanacak her hadis hayatın bütünlüğündeki denklemlerin yansımasıdır bizlere... Kimine yalnızlık bir hayat gibidir... Kimisine birine bağımlı kalmak.. Herkesin yaşam şekli değişiktir. Ve tarz olarak bir hayat yoktur yani bir hayatı tarz olarak adlandıramayız. Ve hayatı kısa ve öz anlatmak gerekirse 3 şey bence hayattır

Madem düşünce üzerine açılmış bir başlık ;tartışmak ,konuşmak için vardır diye düşünüyorum

Zaman aslında durağandır,değişen şey madde yada bizlerizdir.Zaman yaşlanmaz yada ölmez,sonsuz olan bir şeye kılıf dikemeyiz.

23 Ocak 2009 da yazdığım bir yazı,

Zaman
Biz zamana neden süre koymuşuzdur.Zaman gerçekte durağandır...bazen duygularımız karışıktır.
Bir parça sünger bile olduğu yerde zamanla değişmez mi?!Sünger, zamanı içine çektiği için değişir ve zamanın içine mekanda girmiştir.Bu yüzden keşkeler geçmiş için değerli değildir,gelecek için keşke diyorsan değerlidir.Evet! değersiz zamanın içinde 'O' dünyanın 'O' çocukları olarak doğmak gibi..., zaman...

Ve buna benzer açılmış ,yani incir çekirdeğinin hacmini zorlayan başlıklara lütfen ilgi gösterin yada yeni güzel başlıklar açın ...dostlarım Razz
Başlık sahibine çok teşekkür ederim

http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=138799&highlight
Mesaj06.01.2010, 14:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

turkmayasi yazmış:
afilliyanlizlik yazmış:

Madem düşünce üzerine açılmış bir başlık ;tartışmak ,konuşmak için vardır diye düşünüyorum

Zaman aslında durağandır,değişen şey madde yada bizlerizdir.Zaman yaşlanmaz yada ölmez,sonsuz olan bir şeye kılıf dikemeyiz.

23 Ocak 2009 da yazdığım bir yazı,

Zaman
Biz zamana neden süre koymuşuzdur.Zaman gerçekte durağandır...bazen duygularımız karışıktır.
Bir parça sünger bile olduğu yerde zamanla değişmez mi?!Sünger, zamanı içine çektiği için değişir ve zamanın içine mekanda girmiştir.Bu yüzden keşkeler geçmiş için değerli değildir,gelecek için keşke diyorsan değerlidir.Evet! değersiz zamanın içinde 'O' dünyanın 'O' çocukları olarak doğmak gibi..., zaman...

Ve buna benzer açılmış ,yani incir çekirdeğinin hacmini zorlayan başlıklara lütfen ilgi gösterin yada yeni güzel başlıklar açın ...dostlarım Razz
Başlık sahibine çok teşekkür ederim

http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=138799&highlight

dünyada temiz hava varken insanlar Zaman içinde bu havayı egolarinin yenikligi ile beraber havayı solunamaz hale getirdiler, getirdik. Ve bu atmosferde hiç bir şey olmamış gibi yaşamaya yüz yıllar bin yıllar nesillerden nesillere yaşamaya başladık bu atmosferin içinde kayboldul adınada hayat koyduk ne garip oysa herkesin farklı hayalleri vardı :S
Önceki mesajları göster: