Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj15.01.2010, 18:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

skmedia yazmış:
uzak ve yakın tarihe; hatta gelecekte oluşacak tarihe bile iz bırakmış saygın şahsiyet : hz. BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ r.a

senin o saygıyla bahsettiğin adam bir zamanlar radyonun içinden gelen sesin meleklerden geldiğini iddia etmekte ve böyle bir sürü saçmalatmaca ... bunun üzerine birkaç makale okudum bilgim var .biraz araştırın sonra neye inanıp inanmayacağınıza karar verin....
Mesaj15.01.2010, 18:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

bssozluk yazmış:
gencfbcafe yazmış:
Fatih Sultan Mehmet : Bir çağın bitmesine ve yeni bir çağın başlamasına neden olabilecek kadar büyük bir olayın (İstanbul'un Fethi) başındaki kişidir.

bunu sadece türkler kabul ediyor avrupada bu olay değil reform hareketleri

görkem reform hareketlerinin sebebi matbaa vs. matbaa= rönesans=istanbul fethi.

İstanbul feth edilince bilim adamları italyaya kaçmıştır.Orda rönesans hakereketlerini başlatmıştır.Matbaa nın sayesinde din adamlarının yalan sölediği anlaşılmış kiliseye güven azalmıştır.Bunuda reform deniyor.Köke inildiğinde gerçek sebeb ortada
Mesaj15.01.2010, 19:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
senin o saygıyla bahsettiğin adam bir zamanlar radyonun içinden gelen sesin meleklerden geldiğini iddia etmekte ve böyle bir sürü saçmalatmaca ... bunun üzerine birkaç makale okudum bilgim var .biraz araştırın sonra neye inanıp inanmayacağınıza karar verin....

BİLİNMEYEN SIRLAR KARDEŞİM; SEN BU KONUDA BİR KAÇ MAKALE OKUMUŞ VE HEMEN BİLGİLENMİŞSİN SAYIN PROF. ARKADAŞIM.. AMA NEDENSE BİZLER 1000'İ AŞKIN ESERİ VE RİSALE-İ NUR KULLİYATINI ALT ÜST ETTİĞİMİZ HALDE SENİN KADAR BİLGİYE ULAŞAMADIK.. ÜSTELİK SENİN KADARDA BİLGİLİ DEĞİLİZ..!

Estağfirullaaah... El'azîm, elkerîm, errahîm, ellezî lâ ilâhe illâ hu... El hayyel kayyûm ve etûbü ileyh... Ve es'elühüt tevbete vel mağfirete vel hidâyete lenâ innehû hüvet tevvâbür rahîm... Tevbete abdin zâlimin linefsihî lâ yemlikü linefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ...

Allahümme ente rabbî... Lâ ilâhe illâ ente halaktenî... Ve ene abdüke... Ve ene alâ ahdike ve va'dike mestetağtü... Eûzü bike min şerri mâ sana'tü... Ebûu leke bi ni'metike aleyye... Ve ebûu bizenbî... Fağfirlî... Feinnehû lâ yağfiruz zünûbe illâ ente...

SENİN ADINA..
Mesaj15.01.2010, 20:42 (UTC)    
Mesaj konusu: tarihe damgasını vurmuş kişiler

yazılmayanı yazmak adına yazıyorum

SÜTÇÜ İMAM
Mesaj15.01.2010, 20:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,

*Mark Twain
Kitap okumayanın, okuma bilmeyene karşı bir üstünlüğü yoktur

*Mevlana Celaleddin-i Belhi Rumi
Gel, gel, ne olursan ol yine gel...
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...(Tüm insanlığa nasihatinden)

İyi Eğlenceler
Mesaj16.01.2010, 08:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

skmedia yazmış:
Alıntı:

BİLİNMEYEN SIRLAR KARDEŞİM; SEN BU KONUDA BİR KAÇ MAKALE OKUMUŞ VE HEMEN BİLGİLENMİŞSİN SAYIN PROF. ARKADAŞIM.. AMA NEDENSE BİZLER 1000'İ AŞKIN ESERİ VE RİSALE-İ NUR KULLİYATINI ALT ÜST ETTİĞİMİZ HALDE SENİN KADAR BİLGİYE ULAŞAMADIK.. ÜSTELİK SENİN KADARDA BİLGİLİ DEĞİLİZ..!

Estağfirullaaah... El'azîm, elkerîm, errahîm, ellezî lâ ilâhe illâ hu... El hayyel kayyûm ve etûbü ileyh... Ve es'elühüt tevbete vel mağfirete vel hidâyete lenâ innehû hüvet tevvâbür rahîm... Tevbete abdin zâlimin linefsihî lâ yemlikü linefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ...

Allahümme ente rabbî... Lâ ilâhe illâ ente halaktenî... Ve ene abdüke... Ve ene alâ ahdike ve va'dike mestetağtü... Eûzü bike min şerri mâ sana'tü... Ebûu leke bi ni'metike aleyye... Ve ebûu bizenbî... Fağfirlî... Feinnehû lâ yağfiruz zünûbe illâ ente...

SENİN ADINA..

kardeş senin bahsettiğin kişiyi daha yeni duydum.bu kşi nerde yaşıyor.ve hazreti gibi bir ünvano hak ediyr.
Mesaj16.01.2010, 08:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

tartişma ortamina dönüşmesse başlık Sevinirim. Wink

Hz.Ömer (r.a) Wink
Mesaj16.01.2010, 08:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Said Nursi yakın geçmişimizde yetişmiş en büyük İslam alimlerinden ve fikir adamlarındandır. 1873'te Bitlis'in Hizan ilçesine bağlı Nurs köyünde dünyaya gelmiş, 1960'da Şanlıurfa'da Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Genç yaşta edindiği dini ve pozitif bilimlerdeki derin bilgisi, devrin ilim çevreleri tarafından kabul görmüş, küçük yaştan itibaren dikkati çeken keskin zekası, kuvvetli hafızası ve üstün kabiliyetleri dolayısıyla "Çağının eşsiz güzelliği" anlamına gelen "Bediüzzaman" sıfatıyla anılmaya başlanmıştır.

Bediüzzaman Said Nursi, Doğu'nun en acil ihtiyacı olarak gördüğü eğitim problemini çözmek için din ve eğitim bilimlerinin birlikte okutulabileceği ve Medreset-üz Zehra ismini verdiği bir üniversite kurulmasını sağlamak için 1907'de İstanbul'a gelmiştir. Derin bilgisiyle buradaki ilim çevresine de kendini çok kısa süre içinde kabul ettirmiş, çeşitli gazete ve dergilerde makaleler yayınlatmış, hürriyet ve meşrutiyet tartışmalarına katılarak hükümete destek vermiştir.

Şunu Acık Getirelim aid Nursi yakın geçmişimizde yetişmiş en büyük İslam alimlerinden ve fikir adamlarındandır. 1873'te Bitlis'in Hizan ilçesine bağlı Nurs köyünde dünyaya gelmiş, 1960'da Şanlıurfa'da Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Genç yaşta edindiği dini ve pozitif bilimlerdeki derin bilgisi, devrin ilim çevreleri tarafından kabul görmüş, küçük yaştan itibaren dikkati çeken keskin zekası, kuvvetli hafızası ve üstün kabiliyetleri dolayısıyla "Çağının eşsiz güzelliği" anlamına gelen "Bediüzzaman" sıfatıyla anılmaya başlanmıştır.

Bediüzzaman Said Nursi, Doğu'nun en acil ihtiyacı olarak gördüğü eğitim problemini çözmek için din ve eğitim bilimlerinin birlikte okutulabileceği ve Medreset-üz Zehra ismini verdiği bir üniversite kurulmasını sağlamak için 1907'de İstanbul'a gelmiştir. Derin bilgisiyle buradaki ilim çevresine de kendini çok kısa süre içinde kabul ettirmiş, çeşitli gazete ve dergilerde makaleler yayınlatmış, hürriyet ve meşrutiyet tartışmalarına katılarak hükümete destek vermiştir.

Şuna acık getirelim Said Nursi Peygamber Degildir. Sadece İslam bilginidir.
Mesaj16.01.2010, 09:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben yeşilçamdan sölicem Kemal Sunal
Mesaj16.01.2010, 16:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
Tarih: 16 Oca 2010 09:18 Mesaj konusu:

--------------------------------------------------------------------------------

Said Nursi yakın geçmişimizde yetişmiş en büyük İslam alimlerinden ve fikir adamlarındandır. 1873'te Bitlis'in Hizan ilçesine bağlı Nurs köyünde dünyaya gelmiş, 1960'da Şanlıurfa'da Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Genç yaşta edindiği dini ve pozitif bilimlerdeki derin bilgisi, devrin ilim çevreleri tarafından kabul görmüş, küçük yaştan itibaren dikkati çeken keskin zekası, kuvvetli hafızası ve üstün kabiliyetleri dolayısıyla "Çağının eşsiz güzelliği" anlamına gelen "Bediüzzaman" sıfatıyla anılmaya başlanmıştır.

Şunu Acık Getirelim aid Nursi yakın geçmişimizde yetişmiş en büyük İslam alimlerinden ve fikir adamlarındandır. 1873'te Bitlis'in Hizan ilçesine bağlı Nurs köyünde dünyaya gelmiş, 1960'da Şanlıurfa'da Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Genç yaşta edindiği dini ve pozitif bilimlerdeki derin bilgisi, devrin ilim çevreleri tarafından kabul görmüş, küçük yaştan itibaren dikkati çeken keskin zekası, kuvvetli hafızası ve üstün kabiliyetleri dolayısıyla "Çağının eşsiz güzelliği" anlamına gelen "Bediüzzaman" sıfatıyla anılmaya başlanmıştır.

Şuna acık getirelim Said Nursi Peygamber Degildir. Sadece İslam bilginidir.

Bize söyleyecek bişey bırakmamışsın kardeşim.. Sana aynen katılıyorum ve teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.. Eywallah.. Wink
Mesaj22.01.2010, 07:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

güncel Wink
Mesaj22.01.2010, 09:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

TARİHTE İZ BIRAKMIŞ EN BÜYÜK İNSAN AHMEDE XANİ BU İNSAN KADAR MÜKEMMEL BİR İNSAN HAYATIMIDA GÖRMEDİM BU İNSANIN KİM HİÇBİRİNİZ BİLMİYORSUNUZ BİLİYORUM...ZATEN SİZE BİLİNMEYENLERİ AÇIKLIYORUM
Mesaj22.01.2010, 18:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

Muhsin Yazıcıoğlu
Mesaj22.01.2010, 18:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

çeko guevera
Mesaj22.01.2010, 21:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

cunobag yazmış:
htlmkodes yazmış:
Peygamber Efendimiz "Hz. Muhammed"(S.a.v)
+

Ben Razz

diğer cevapları okumadığın belli Smile

Cengiz Han

Sağol abi Very Happy