Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj18.02.2010, 12:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşlar zaten müslümanlıkta savaşmak mecbur kalmadıkca kötü bişey bilmeyen yoktur. Ve düşmanlara karşıda yeterli hazırlık yapılmadan savaşmakta doğru değildir sanırım. Ayeti kerime var:

“Düşmanlara karşı gücünüz yettiği kadar kuvvet hazırlayın. Savaş atları yetiştirin ki bu hazırlıkla Allah’ın düşmanlarını, sizin düşmanlarınızı ve onların ötesinde sizin bilemeyip de ancak Allah’ın bildiği diğer düşmanları korkutup yıldırasınız. Allah yolunda her ne harcarsanız, onun karşılığı size eksiksiz ödenir, size asla haksızlık yapılmaz.”(Enfal, 8/60)

Hazırlık yapmak içinde belli bir kaynak olması lazım. günümüzde savaş kılıç kalkanla olmuyor ki kazma kurek alınıp kosulsun savaşa. E kaç ülkede böyle bir kaynak, para var. bu yüzden kimse kendine güvenip bişey yapamaz. içlerinden en gelişmişleri biziz müslümanlığı en iyi yaşayan biziz. bitek bizim sözümüz bu yüzden çıkıyor.

zaten Türklerin, Müslümanların kalkınmaması birleşmemesi için her türlü oyunu oynuyorlar.

düşmanlar savaş açıcak olsa bir müslüman ülkeye ilk saldırı yapacakları yerler neresidir bir düşünün bakalım...??

Hayatta iki şeye çok güveniyorum. Bir aynaya baktığımda gördüğüme, birde yukarı baktığımda göremediğime.
Mesaj18.02.2010, 12:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

yesilkamanlilar yazmış:
hyperend yazmış:
İsrail'in arkası sağlam bir"leş"miş millet sayesinde...

ABD Var. Eğer ABD Falan Arkalarında Olmasaydı Bu Kadar Burunları Bir Karış Havada Olmazlardı.

Yılanın Başını Küçükken Ezeceksin.

Şimdi İsraile Hiç Bir Ülke Bişi Yapmıyor. Ve İyice Gaza Gelip Güçlü Sanıyor Kendilerini Ve Sağa Sola Meydan Okuyor Kafa Tutuyor.

TÜRK'ün TÜRK'ten Başka Dostu Yok.

ama ben zannetmiyorum böyle dewam ediceğini israile müdahale edicek bir

ülke varsada oda açık ve net söylüyorum irandır. Evet kesinlikle müdahalede edicektir iran iran cumhurbaşkanının açıklamalarınıda görmüşsünüzdür.
Gerekirse dünya haritasından kaybedeceğiz demişti israil için iranın nükleer gücü bunu yapmaya yeterde artar...

Peki türkiye müdahale edemez mi hayırrr

Kesinlikle müdale edemez biz ancak cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın kınamalarıyla yetinebiliriz bundan ilerisinede gidemeyiz buda bir kesindir...
Mesaj18.02.2010, 12:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

yesilkamanlilar yazmış:
hyperend yazmış:

ABD Var. Eğer ABD Falan Arkalarında Olmasaydı Bu Kadar Burunları Bir Karış Havada Olmazlardı.

Şimdi İsraile Hiç Bir Ülke Bişi Yapmıyor. Ve İyice Gaza Gelip Güçlü Sanıyor Kendilerini Ve Sağa Sola Meydan Okuyor Kafa Tutuyor.

ama ben zannetmiyorum böyle dewam ediceğini israile müdahale edicek bir

ülke varsada oda açık ve net söylüyorum irandır. Evet kesinlikle müdahalede edicektir iran iran cumhurbaşkanının açıklamalarınıda görmüşsünüzdür.
Gerekirse dünya haritasından kaybedeceğiz demişti israil için iranın nükleer gücü bunu yapmaya yeterde artar...

Peki türkiye müdahale edemez mi hayırrr

Kesinlikle müdale edemez biz ancak cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın kınamalarıyla yetinebiliriz bundan ilerisinede gidemeyiz buda bir kesindir...
Mesaj18.02.2010, 18:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar içinizi karartmak istemem ama Türkiye maalesef ki hiçbirşey yapamaz.Tayyip,baykal,bahçeli,sarıgül v.s v.s hangisi gelirse gelsin amerika ve israilin uşağı olmaktan kurtulmamız zor.

İrana şuan Amerika gelse Amerikanın sonu olur bu,çünkü Amerika'nın saldırması halinde İranda nükleer gücünü ortaya koyacaktır.İran ne afganistan nede ırak.İran'ın gücü tabikide Amerika'ya yetmez ama İran'ın şuan ki gücüyle Amerika büyük sarsılır.Amerika ekonomisi şuan sağlam olsa zaten ABD'de çoktan girmişti İrana bırakırmı nükleerleri İran'a sizce ?

Ayrıca Mısır arabistan tunus bunların başındakiler(hükümetler) amerikan,ingiliz ve israil uşağı.Bunlar ne israille savaşır nede abd ile.

Bi arkadaşımızda yazmış zaten.İsrail daha da güçsüz ve küçükken 6 Arap ordusunu yendi.Kolay lokma değil anlayacağınız.

Neyse şunu bilelim İran Türkiye'ye zarar vermez,medyanın dolduruşuna gelmeyelim.
Ahmedinejat Fan Smile
Mesaj19.02.2010, 22:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

ABD Ermeni soykırımı konusunda Türkiye'yi desteklerken Ermenilerin tarafına geçti...
Bunun sebebi bence Amerika Türkiye'ye İran'ı nükleerden vazgeçtir çağrısıdır...
Tabi Türkiye'de nükleer istiyor Wink

Siyaset konuşuyoruz yaww=) Razz
Mesaj19.02.2010, 22:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
Bi arkadaşımızda yazmış zaten.İsrail daha da güçsüz ve küçükken 6 Arap ordusunu yendi.Kolay lokma değil anlayacağınız.

Onlar Arapları 200 yıldır Osmanlıdan ayırmak için çalıştılar...
Araplar isyan edince sonları kötü oldu...
Osmanlı hakimiyetindeyken bişileri yoktu...
Ayrıca AB konusunda sizi aydınlatmak isterim...
Türkiye AB'ye girerse AB kuralları gereği Türkiye 2.söz sahibi oluyor...
Bu da çekinilmez bir durum öyle değil mi?
Mesaj20.02.2010, 08:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

yesilkamanlilar yazmış:
hyperend yazmış:

Türkiye arkasına arapları felan alırsa işimiz zaten berbat..Ben araplara güvenmiyorum.Zamanında çok kalleşlik ettiler bize..
Mesaj20.02.2010, 08:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

ibrahmgun yazmış:
Alıntı:

Onlar Arapları 200 yıldır Osmanlıdan ayırmak için çalıştılar...
Araplar isyan edince sonları kötü oldu...
Osmanlı hakimiyetindeyken bişileri yoktu...
Ayrıca AB konusunda sizi aydınlatmak isterim...
Türkiye AB'ye girerse AB kuralları gereği Türkiye 2.söz sahibi oluyor...
Bu da çekinilmez bir durum öyle değil mi?

ben bu ab saçmalığına katılmıyorum.girersek nolacak ki? kötü şeyler olacağı kesin..
Mesaj20.02.2010, 08:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar @Yesilkamanılar : TÜRK'ün TÜRK'ten Başka Dostu Yok.

Sözü çok Doğru Herkes Herkesı Satar Bu Dünyada... !
Mesaj20.02.2010, 09:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

mega-ipek yazmış:
Arkadaşlar @Yesilkamanılar : TÜRK'ün TÜRK'ten Başka Dostu Yok.

Sözü çok Doğru Herkes Herkesı Satar Bu Dünyada... !

Her devlette çıkar meselesi var...
Mesaj20.02.2010, 09:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Devlet olmanın temeli budur. tabiki herkez kendi çıkarını düşünüp hareket edicek. herkez neden bu kadar sık saf değiştiriyo sanıyorsunuz.. ama herkezinde ona göre hareket etmesi gerekir devlet ilişkilerinde dostunun bile bi açığını bulup seni sattığında kullanabilesin

Hayatta iki şeye çok güveniyorum. Bir aynaya baktığımda gördüğüme, birde yukarı baktığımda göremediğime.
Mesaj20.02.2010, 10:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:
yesilkamanlilar yazmış:
hyperend yazmış:

Türkiye arkasına arapları felan alırsa işimiz zaten berbat..Ben araplara güvenmiyorum.Zamanında çok kalleşlik ettiler bize..

Araplar Türkleri arkasından vurmamıştı..Bize kendi geçmişimizi yalanlarla anlatıyor ABD ve İsrail.Bizi sadece İslam dünyasından uzaklaştırmaya çalışıyorlar ve çokta başarılı olmuşlar bu güne kadar.
Önceki mesajları göster: