Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj19.02.2010, 15:59 (UTC)    
Mesaj konusu: Ankara'da deprem

Ankara'da deprem

Başkent Ankara'da, merkez üssü Akyurt ilçesi olan 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Gece saat 02.35 sıralarında meydana gelen depremde can ve mal kaybının yaşanmadığı bildirildi. Yaklaşık yarım saat sonra merkez üssü Elmadağ ilçesi olan 3.0 büyüklüğünde başka bir deprem daha meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü'nden edinilen bilgiye göre, saat 02.35 sıralarında merkez üssü Akyurt olan Richter ölçeğine göre 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntı, başka merkez olmak üzere Ankara'nın ilçelerinde de hissedildi. Depremin merkez üssü olan 22 bin nüfuslu Akyurt ilçesinde vatandaşların büyük çoğunluğu uyurken hissetti. Depremle birlikte büyük korku yaşayan vatandaşlar, ne olduğunu anlamak için evlerinin balkonlarına ve dışarıya fırladı. Polis ekipleri de çevrede can ve mal kaybının olup olmadığını kontrol etti. Deprem korkusuyla bazı vatandaşlar sabaha kadar bekledi.

Gece İzmit'e yola çıkacağı için uyumayan Akyurt ilçesi sakinlerinden Ali Kırkeçili "Deprem rüzgâr gibi geldi. Ne olduğunu anlayamadık. Kanepeler ve evdeki bazı eşyalar sallandı. Ben ayaktaydım. Diğer aile fertlerini de kaldırdım. Çok anlık yaşadık depremi" diye konuştu. Sarsıntılar sırasında ilçe sakinlerinin yataklarından kalktıkları ve büyük korku yaşadıkları öğrenildi.

Mesaj19.02.2010, 21:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Very HappyVery Happy inanmayacaksınız ama genede söyleyeceğim

bu deprem gerçekten doğru ben muğladayken sallandını öğrendim
nasıl diyeceksiniz...

Nişanlımla telefonda konuşurken bu saatlerde kanepenin sallandını sonrada
lambanın sallandını söylemişti bende sana öyle gelmiştir demiştim
şimdi bu başlığı görünce doğru oldunu gördüm harbidende sallanmış ankara
Mesaj19.02.2010, 21:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Deprem Yer'e Yakın Olduğu İçin Şiddeti Az Bile Olsa Etkisi (Hissedilen) Büyük Oluyor.