Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj25.02.2010, 19:52 (UTC)    
Mesaj konusu: Google aptallaştırır mı?

Google kullanıcıları aptallaştırıyor mu?

Her şeyi Google'da aramak insanı aptallaştırır mı? İşte bu ilginç sorunun şaşırtan cevabı...

Yapılan araşatırmalara göre her sorunun cevabını Google'da aramaya başladık. Bu tür bir davranış değişimi bizi aptallaştırıyor mu?

Araştırmalara göre hayır, Google gibi internet arama motorlarını daha fazla kullanmak pratik zekamızın gelişmesine sebep oluyor.

Pew Internet & American life Project araştırma sonuçlarına göre Google zekamızı geliştiriyor.

Ancak sayısız bilgi parçasını görüp aralarında seçim yaparak gezmenin getirisi gibi götürüsü de var. Götürüsü, nispeten yüzeysel zekanın gelişimi ve derin düşüncenin azalması.

Nasıl kullanırsanız o kadar gelişirsiniz

Günlük pratik faydaları büyük olan ve işleri hızlı bir şekilde halletmeye imkan tanıyan bütün internet hizmetlerinin kullanımı, Google aramalarıyla ilişkili olarak değerlendirilmiş gibi görünüyor.

Derin düşünceye gelince, zeka türünüzün değişmesini istiyorsanız alışkanlıklarınızı değiştirin. Hızla başlıklara bakarak geçmek yerine daha az dolaşın ama seçtiğiniz başlıkları daha detaylı okuyun.

Sonuçta karar sizin, nasıl yaşarsanız o şekilde gelişirsiniz. Elbette bu konuda daha derin araştırmaları da heyecanla bekliyoruz.

Mesaj25.02.2010, 19:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bence beyni tembelleştiriyor çünkü ben mesela edisonun hayatını araştırcam evde ansiklopedi kaynıyo ordan değilde googledan iki dakikada yapıyorum ve bunun gibi birçok örnek verebiilrim...
Mesaj25.02.2010, 20:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

cengizhanayaz yazmış:
Bence beyni tembelleştiriyor çünkü ben mesela edisonun hayatını araştırcam evde ansiklopedi kaynıyo ordan değilde googledan iki dakikada yapıyorum ve bunun gibi birçok örnek verebiilrim...

iki saat göz yorarak ansiklopediden bakmak yerine googleye bakıyorsun. daha ne istiyorsun ki? bu bizimi için büyük bir nimet. tembelleşmeyle alakası yok ansiklopedi ile sadece zaman kaybı ve küçücük yazılar ve istediğin bilgiyi net bulacan diye birşey yok fakat Googleye aradığın kelimeyi yaz sana milyonlarca farklı içerik veriyor... günümüzde şuan yöneticilerin çoğu gençler oluyor eskiden aklımıza yönetici, patron dediğimizde yaşlı göbekli adamlar aklımıza gelirdi. lakin şimdi istediğiniz bilgiyi bir tıkta öğrenebiliyorsunuz...yani yaşlanana kadar ansiklopedi çevirmek yerine internet ile bir tıkta milyonlarca bilgi. bilmem anlatabiliyormuyum? meyve veren ağaç taşlanırmış derler ya sizinkide o hesap.
Mesaj25.02.2010, 21:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

aslında buna hem katılıyorum hemde katılmıyorum
Mesaj25.02.2010, 22:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

gececi40 yazmış:
aslında buna hem katılıyorum hemde katılmıyorum

Aga o Nasıl oLuyo yav?
Mesaj25.02.2010, 22:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

yani hep aptallaştırıyor

hem akıllaştırıyor Very Happy

ben ne dedim şimdi Very Happy

boşverin siz kalbinizin sesini dinleyin
Mesaj25.02.2010, 22:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hergün google'de 20 arama iyi gelir Laughing

Lütfen Tıklayınız..!!
JooPlus İnternet Yazılımımız B-S'de Yeni Çağ açıcak...
Mesaj26.02.2010, 11:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu haberleri yaptıklarına göre bazılarını aptallaştırdığı kesin Smile
Sözüm sana değil informess Smile

Mesaj26.02.2010, 12:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

bakugan-izle-oyna yazmış:
Bu haberleri yaptıklarına göre bazılarını aptallaştırdığı kesin Smile
Sözüm sana değil informess Smile

Zaten alıntı haber. Laughing
Mesaj26.02.2010, 12:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Böyle bir teknoloji geliştirilmiş niye kullanmayalım ki.. Bir saat kitapta arayıp kafa yoracagıma Google'da bir dk. da karşımda.. Very Happy