Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj11.03.2010, 19:14 (UTC)    
Mesaj konusu: Küçük soru Lütfen cevaplayın kitlemeyinn

Ben css tasarım yapıcam ama sorunum var normal bir sitenin genişligi kaç olur?? çook genişş yaparsam biliyorumm ince genişlikli ekranlarda güzel gürünmezz elimle saga sola getirmen lazım falan bilmiyorum ve soruyorumm

sizce kaç yapıyım genişligini
Mesaj11.03.2010, 19:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben 1000 px kullanıyorum ama herkese özel bi görüntü sağlamak istiyosan pixel değilde yüzde olarak ayarla sıtenı tavsıyem bu
Mesaj11.03.2010, 19:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

sehrialem yazmış:
ben 1000 px kullanıyorum ama herkese özel bi görüntü sağlamak istiyosan pixel değilde yüzde olarak ayarla sıtenı tavsıyem bu

anlamadım : (
Mesaj11.03.2010, 19:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

örnek olarak sayfalarımı değiştire gir bi tablo aç sonrada genıslığının yanında px yazar aşağı ındır yuzde yap yuzde bı değer ver sayfayı kaydet sayfanı kucultup buyuttukce tabloda aynı oranda değişir dene anlıcaksın sonra bunu css kodlarında deneyebılırsın
Mesaj11.03.2010, 19:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

sehrialem yazmış:
örnek olarak sayfalarımı değiştire gir bi tablo aç sonrada genıslığının yanında px yazar aşağı ındır yuzde yap yuzde bı değer ver sayfayı kaydet sayfanı kucultup buyuttukce tabloda aynı oranda değişir dene anlıcaksın sonra bunu css kodlarında deneyebılırsın

100 yüzde yaptım bu boyutu bana yana benim ekranıma göre uygun simdi daha az genislikli ekranlarda da tam görünürse iyi olur gerçi ondan küçük ekranda olmaski tahmince : )) saol yardımın için
Mesaj11.03.2010, 19:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

kardes oyle yapınca her ekranda boyut aynı gorunur onda bole bunda bole değil test etmek için tablonun kayıtlı olduğu ekranı kucult buyult hep aynı kalacaktır Laughing
Mesaj11.03.2010, 19:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ortalama 850-900 px güzel olur benimki 860 Smile

Sorularınızı forumda sorun...Gereksiz yere Ö.M atmayınız...
Mesaj11.03.2010, 19:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

100 denin ayarlanması zor olur tavsiyem pixel kullan...

Sorularınızı forumda sorun...Gereksiz yere Ö.M atmayınız...
Mesaj11.03.2010, 19:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

turkseyyah yazmış:
Ortalama 850-900 px güzel olur benimki 860 Smile

bazılarında tam gozukur bazılarında kucuk mesela ben bakıyorum su anda sıtenın yarısında tasarım var o yuzden yuzdelık kodlar bence daha kullanıslı
Mesaj19.03.2010, 12:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mehaba , tasarımınızın genişliğini 930 Pixel yaparsanız , birçok bilgisyar uyumlu olur , %100 herkez uyar diyemem ama birçok bilgisayara uyar.

Arrow LifeCity Banner Değişim Ağı Açılmıştır ! Sende Katıl !
Önceki mesajları göster: