Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj10.04.2010, 18:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben kapadım şu an
Mesaj10.04.2010, 19:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar bildiğiniz üzere bende hesabımı donduracağımı söylemiştim..
Ama okuduğum makalelerden ve araştırmalarımdan hareketle bu hesabı dondurmanın onları sevindireceğini düşündüğüm için hesabı dondurmaktan vazgeçtim...
Bunların amacı apaçık ortada arkadaşlar..Müslümanları facebook'tan uzaklaştırmak, İslam dininin yaygınlaşmasını önlemek...
Bizim yaptığımız bu protestolar onları hoşuna gidiyor..
Ben artık böyle düşünüyorum..Sizleri bilemem..
Mesaj10.04.2010, 19:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

gokseen yazmış:
Arkadaşlar bildiğiniz üzere bende hesabımı donduracağımı söylemiştim..
Ama okuduğum makalelerden ve araştırmalarımdan hareketle bu hesabı dondurmanın onları sevindireceğini düşündüğüm için hesabı dondurmaktan vazgeçtim...
Bunların amacı apaçık ortada arkadaşlar..Müslümanları facebook'tan uzaklaştırmak, İslam dininin yaygınlaşmasını önlemek...
Bizim yaptığımız bu protestolar onları hoşuna gidiyor..
Ben artık böyle düşünüyorum..Sizleri bilemem..

Aynen... böyle bikaç grup bile kumuşlar hoşlarına gidiyor dediğiniz gibi..

Bende dondurmadım hesabımı..

Mesaj10.04.2010, 20:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hesapı Dondurmaya Gerek yok Şuanda Müslümanları büyük bir oyunun içine düşürüyorlar ama Bizim Zeki Türkler mi desek Artık anlamıyorlar 100 kişilik grup oldu 20 bin - 100 bin Filan galiba Laughing Yani her şey ortada aslında Boş iş Dondurmak Peygamberimize ve Allaha Küfür ediliyor Bunu bu yolla asla çözemezler zaten Biz Kendi Müslümanlığımızı bilelim bu bize yeter Öyle grupları şikayet ettik kapanmadı yapacak Başka bişey yok mu var aslında Mahkemeler En iyi yoludur Facebook'u kapatmaya kadar gider bu olay..
Mesaj10.04.2010, 21:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

destek vereceğimi daha önceki masajda söylemiştim
ve şuan profilimi dondurdum...
Mesaj11.04.2010, 12:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

İnsan'ın ağzından laf bi defa cıkar...Ki sozumuzde durmasak 3 gunluk facebok girdigimizde elimizde hiçbişeyden başka birşey olmayacak.Biz sırf birlik olalım diye bu konuyu yaymaya calısıyoruz.Çatlak kafa/sesler çıkabilir bunları biliyordum.İnanın sadece kendim yapacaktım ama sonra kac kişiye duyursam kârdır dedim.(Kendi adıma konusuyorum tabii grubu felan ben kurmadım) Ya bi gun de Müslümanlar olarak Adam gibi tam yapalım.Biri yapar dieri bakar bakar anlamaz oldugumuz için şimdiye kadar bi farkındalıga gidemedik.Tabi onların işine gelir oyle dusunmek.Selam ve dua ile....
Mesaj11.04.2010, 13:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hacker falan saldırsa daha iyi olurdu ama nasıl saldırsınlar koskoca facebook'a Laughing Laughing
Mesaj11.04.2010, 13:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Flood anlaşılmasında sayfa silinmiş.
Mesaj11.04.2010, 15:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

kaidem yazmış:
İnsan'ın ağzından laf bi defa cıkar...Ki sozumuzde durmasak 3 gunluk facebok girdigimizde elimizde hiçbişeyden başka birşey olmayacak.Biz sırf birlik olalım diye bu konuyu yaymaya calısıyoruz.Çatlak kafa/sesler çıkabilir bunları biliyordum.İnanın sadece kendim yapacaktım ama sonra kac kişiye duyursam kârdır dedim.(Kendi adıma konusuyorum tabii grubu felan ben kurmadım) Ya bi gun de Müslümanlar olarak Adam gibi tam yapalım.Biri yapar dieri bakar bakar anlamaz oldugumuz için şimdiye kadar bi farkındalıga gidemedik.Tabi onların işine gelir oyle dusunmek.Selam ve dua ile....

Sanırım bu yazını beni kastederek söyledin..
Evet..dediğin gibi..Sırf birlik olalım diye konuyu yaymaya çalışıyorsun..Bu protestonun en sevdiğim yanı bu oldu..Binlerce kişi Allah'ın birliği etrafında toplandı ne güzel..
Ancak diğer taraftan anarşistlerin istediğini,3 gün boyunca ayrılarak onlara daha güzel, daha iyi, kendi düşüncelerini rahatça yayabildikleri bir ortam hazırladınız..
Şunu unutmayalım ki facebook'un kurucusu,yapımcısı veya şu an elinde bulunan kişi acaba ne düşünüyordur..Facebook müslümanlar tarafından mı kuruldu ?..Bu iş neye benziyor biliyormusunuz: Müslüman pazarında incil satmaya benziyor..Anlatabilmişimdir umarım..
Mesaj12.04.2010, 16:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

gokseen yazmış:
kaidem yazmış:

Sanırım bu yazını beni kastederek söyledin..
Evet..dediğin gibi..Sırf birlik olalım diye konuyu yaymaya çalışıyorsun..Bu protestonun en sevdiğim yanı bu oldu..Binlerce kişi Allah'ın birliği etrafında toplandı ne güzel..
Ancak diğer taraftan anarşistlerin istediğini,3 gün boyunca ayrılarak onlara daha güzel, daha iyi, kendi düşüncelerini rahatça yayabildikleri bir ortam hazırladınız..
Şunu unutmayalım ki facebook'un kurucusu,yapımcısı veya şu an elinde bulunan kişi acaba ne düşünüyordur..Facebook müslümanlar tarafından mı kuruldu ?..Bu iş neye benziyor biliyormusunuz: Müslüman pazarında incil satmaya benziyor..Anlatabilmişimdir umarım..

Birincisi Ameller niyetlere göredir hatırlatırım... Ben doğru bildiğimi ve doğru gordugumu yaşarım bana ne anarşisten bana ne kominist leninistten...
Bi ikincisi arkadasım gercekci olmak lazım ne ben musluman pazarında incil satmaya geldim ne de o soledigin gruplara uyeyim.Benim tek istedigim sadece birlik beraberlik konuma ''Ottoman empire'' yazmakla olmuyo Osmanlı anlayışı.Osmanlı Birlik beraberlik temsilcisiydi.Hiç bir çatlak ses yoktu.Herkes memnundu da taaki aramıza nifak soktular o zaman parcalandık.Anlamını bilmedigimiz anarşi,monarşi... Ve benzeri kelimelerle o duru pak beyinlerimizle oynadılar.Sonra da Osmanlı Devleti sadece boyle konumlara yazılan bir kelime olarak anılmaya baslandı.Bir işi yapacaksan inanarak yapmalısın kim ne derse desin...Bi kac blogda bende okudum aynı şeyleri okumadım değil.Ama bi soz verdim tutmam gerekti tuttum.Şimdi ben yaptım iyi biriyim sen yapmadın kötüsün demiyorum.Ama bu kişisel bir meseledir.Bir insan Aklıyla ve İnançları ile hareket etmedikçe o insana çok yol gösteren olur.
Selam ve dua ile...
Mesaj13.04.2010, 02:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşım..
Sen benim profilime ottoman empire yazıp yazmadığıma, görüşlerimi uygulayıp uygulamadığıma karışamazsın..Sana göre ben yanlış yapıyorum, bana göre de sen..Herkesin farklı bir yorum anlayışı var..
Osmanlı tabi ki birlik ve beraberciydi, düşmana karşı beraber mücadele ediyordu..Gidip'de müslüman olmayanların facebook'unu kullanarak mı birlik ve mücadeleyi koruyacaksın..Yoksa orada facebook'u mu protesto edeceksin..Yoksa orada İslam dininin güzellikleri mi paylaşacaksın..Hangisi ?
Diğer bir mesele benim aklımla heraket etmediğimi düşünüyorsun sanırım..Ben her şeyi akıl süzgecimden geçirir öyle davranırım..Ne yani onların sayfa açması çok mu zor 1 dk'larını almıyor be..Biz yine mi protesto edelim yoksa da hiç umursamadan geçerek çürümlerini mi izleyelim ??
Heyhat...heyhat..heyhat..
Mesaj13.04.2010, 02:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ayrıca bu yazıyı yazdıktan sonra okuduğum facebook'ta bir islami sayfanın yazısı..

Alıntı:
10-13 Nisan arasında Hesap Donduran Üyelerimizin Dikkatine..

Öncelikle sizleri,İslam'a ve Kutsal degerlerimize karşı duydugunuz saygıdan dolayı kutluyoruz..

Ancak,siz hesap dondurup gittikten sonra işin aslı da ortaya çıkmış oldu.Ne facebook.com herhangi bir maddi kayıp gördü ne de itibarı sarsıldı! Olan kandırılan uyele...re oldu.

Elimizdeki saglam delillere göre anladık ki,bu küfürlü grubları açanlar da şikayet ettirenler de aynı ekipmiş !
[ Kesinlikle deliller var..Küfürlü grubların sahiblerini bazı sayfalarda 10-13 Nisan kampanyasını destekledigini ispatt edebeiliriz]

Aynı zamanda "Fatih İkinci" denen ne üdüğü belirsiz bir şahsiyetin,yalan yanlış varsayımlarına dayanarak terk ettiginiz 10-13 Nisan arası tarihleri,ateistler tarafından "Ateizm Bayramı" ,"Müslümanları Face'den Kovma Bayramı" olarak ilan edildi...

Yani olay,inancı zayıf ya da hiç bulunmayan bir takım insanların Müslümanlar alehine oynadıkları danısıklı dövüşüydü..

Bundan en karlı çıkan kişi ise bu tür şikayet kampanyaları baslatıp,face'nin agır maddi kayıplara ugrayacagı yalanında bulunup,sahte sayfalar üzerinden nemalanan,birgün küfürbaz birgün alperen gözüken iki yüzlü bir insandır: "Fatih İkinci"

Müslümanları yalanla,dolanla;dini duygularını istismar edip bu olaylar vesilesi ile kendi reklamlarını yaparak, etkisiz tepki vermeye yönelten kişilere artık bir daha inanmayacagınızı temenni ediyoruz.." Müslüman bir delikten iki defa sokulmaz".Hadis.

Şimdi bu Fatih İkinci denen sahtekarın dümenlerini buradan görün : http://www.facebook.com/notes/haber-seyret/facebooktaki-akilli-gecinen-cahillere-uymayin-/382525417954

Ve de korkudan olsa gerek sayfasını kapattı..

Sizi bu tatmin etmezse ,size bu küfürlü grubları acanlarla şikayet ettirenler arasındaki anlaşmazlık yüzünden cıkan,telefon konusmasındaki kavgalarını da bir şekilde sunmaya calışabiliriz.

Ancak mühim olan,bazı gafiller yüzünden Müslümanların anlık duygularından yararlanılıp etkisiz tepki vermelerine sebeb olunması ve yüzbinlerce kişinin ateistlerce kandırılıp adeta saf yerine koyulması,kabul edilemez bir olaydır..
Umarım bir daha böyle yanlışa düşülmez..İşin aslı araştırılmadan bu tür girişimlerde bulunulmaz.

Lütfen,ne kadar küfürlü grub acarlarsa acsınlar,görmezlikten gelin..Yaymayın şu sayfaları.
Biraz daha basiretli olalım..İyilik yapayım derken kötülük yapmayalım..
Alıntı:
Mesaj13.04.2010, 08:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu protestoyu başlatan insan sırf reklam peşinde olan, kendini Facebook üzerinde tanıtan bir insandır. kendine hayran sayfası bile açmış, yaklaşık 80.000 küsür hayranı var idir. bu doğrultuda böyle bir insanın arkasından gitmek nasıl doğru olur bilemeyiz.. video çekip insanlara ana bacı küfür etmek hoş olmuyor açıkcası.
protesto etmekle olmaz bu işler benim görüşümce.. bir grup açılır, o grup altında şikayet ettirilir o gruplar kapanır.. bu kadar basit. protesto etti de kaç kişi etti? benim profilimden 5-10 kişi kapattı 1 gün dayanamadı açtı. bu mu yani ?
bu tür sorunlar çözülmek için vardır..
bir grubu kapattırmak istiyorsanız sayfa açın, herkes şikayet etsin, kapattırın.
kendinize özel video çekip, yayınlayıp, reklam etmenin anlamı yok!

Mesaj13.04.2010, 17:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Fatih ikinci her kimse o beni ilgilendirmez.Adam ne satıyorki rewklamı olsun.Ben vicdani rahatlık içindeyim hem kendime verdigim sozden dolayı hemde İslam'a yapılan saygısızlıga karsı ses cıkardıgım için.
Altaki yorumalrı pek okumadım ama okuduklarım da aynı görüşte bunu paylaşma nedenini de anlamadım o gerizek sitenin linkini vermiş o da sanki bu konu uzerinde aptalca bir sitenin reklamını yapmıs.
Mesaj20.01.2011, 13:59 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Facebook Hesapları 3 Gün Kapanacak

kaidem yazmış:
Ben katılıyorum...
Kod:
Allah'a ve Hz. Muhammed'e hakeret içeren sayfaları ısrarla kaldırmayan Facebook10-13 Nisan tarihleri arasında müslüman kullanıcılar tarafından protesto edilecek.

Türkler'in yoğun olarak katıldığı sosyal iletişim ağı Facebook'ta bir süredir Allah'a ve Hz. Muhammed'e karşı hakaret ve küfür içeren sayfalar göze çarpıyor. http://www.facebook.com/group.php?gid=8832907735 sayfasında da olduğu gibi bu sayfanın üyeleri akıllarına gelen her türlü küfürü rahatça yazıyor.

Ancak Facebook yöneticileri tüm uyarılara rağmen sayfaları yayından kaldırmıyor, yahut çok yavaş davranıyor.

Bu duyarsızlıktan rahatsız olan Müslüman Türkler "10-13 Nisan arasında profilleri kapatıyoruz! Katıl Destek Ol!" diye bir grup kurdular. Grubun şu anda 23 bin üyesi bulunuyor.

FACEBOOK NASIL PASİF EDİLECEK?

Gruba destek olanlar 3 gün boyunca Facebook hesaplarını pasif ederek tepkilerini gösterecek ve o sitelerin kapanması için eylem yapacaklar.

Kullanıcıların Facebook'u pasif etmeleri içinse; Hesap Ayarları'na girip Hesabı Pasif Et demeleri yeterli olacak.
Önceki mesajları göster: