Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj25.01.2011, 15:21 (UTC)    
Mesaj konusu: Bu virüsü Tanıyor Musunuz? (Sasser)

Sasser imiş lan sen giderken biz dönüyorduk Smile

2004 yılına imzasına koyan virüs 2004 yılında üretilen bu solucan bilgisayarda sistemi yavaşlatıyor ve bilgisayarınız durmadan yeniden başlıyor ve buna bir çözüm bulamıyorsunuz. Virüs sadece windows xpyi etkiliyor bir açık kullanarak bulaşıyor. Açık microsoftun bir yamasıyla kapatıldı araştırarak bulabilirsiniz.

Bilgisayarın kendi kendini yeniden başlatmasını durdurmak için Başlat » Çalıştır » cmd yazın ve entere basın karşınızda siyah bir ekran olacak ekrana "shutdown -a" yazın ve entere basın ve bilgisayarınızda geri sayım pencceresi kapanacaktır. Ardından virüsü silmek için bu aracı indirip start diyiniz ve bekleyiniz.

http://www.symantec.com/content/en/us/global/removal_tool/threat_writeups/FxSasser.exe

Yazı tamamen bana aittir eksikler olabilir. Belki virüsü yemiş olanlar olabilir ondan paylaşıyorum Smile

Arrow Ethical Hacker Arrow Professional Web Designer
Mesaj27.01.2011, 05:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şimdi mi paylaşıyorsun kardeş bunu..
Dediğin programı da yüklemiştim..Olmadı.Format attım..
Diğer arkadaşlara da tavsiyem bu virüs bulaştığında hiçuğraşmayındirekformatlayın Very Happy
Mesaj27.01.2011, 09:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok deli edici bir virüs ama sadece xp ye zarar veriyor bir açıkdan dolayı o açığıda güvenlik güncelleştirmeleriyle kapatabiliyoruz Smile

Arrow Ethical Hacker Arrow Professional Web Designer
Mesaj27.01.2011, 17:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler

" Profesyoneller kendi yaptığı iyilikleri değil kendine yapılan iyilikleri hatırlayanlardır. "
Mesaj27.01.2011, 17:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj27.01.2011, 17:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

teknoanlatim yazmış:
ben 7 ultimate kullanıyorum bi zararı varmıdır

paylasim61 yazmış:
Çok deli edici bir virüs ama sadece xp ye zarar veriyor bir açıkdan dolayı o açığıda güvenlik güncelleştirmeleriyle kapatabiliyoruz Smile

" Profesyoneller kendi yaptığı iyilikleri değil kendine yapılan iyilikleri hatırlayanlardır. "
Önceki mesajları göster: