Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj09.08.2010, 05:14 (UTC)    
Mesaj konusu: İşte İnternet Efsaneleri!

İnternet sayesinde bazı insanların binlerce dolar kazandığını reklamlarda ya da televizyonda duymuşsunuzdur.

Ya da son yıllarda hastaların internette yaptıkları aramalar sonucu evde kendi kendilerine çeşitli otlardan ilaçlar yaparak ya da internet üzerinden ilaç satın alarak kendi sağlıklarını tehlikeye attığını biliyor muydunuz?

İşte internetle ilgili ilginizi çekebilecek ve doğru olarak bildiğiniz efsaneler:

1.İnternet sizi zengin eder: Eğer "İnternette bir günde çok para kazanabilirsiniz" reklamlarına inanıyorsanız ve size gelen spam mailleri arkadaşlarınıza da gönderiyorsanız demek ki internet hakkındaki efsanelerden haberiniz yok. Etkili online pazarlama ustalık isteyen bir iştir. Bu iş arama motoru optimizasyonu, karmaşık online reklam modelleri ve hatta pahalı radyo ve televizyon reklamları gerekiyor. Milyonlarca insanı internet siteni gezmeye ikna etsen de bu kişilerin mutlaka bir şey alacaklarının garantisi yok.

2.İnternette okuduğunuz her şey doğru: İnternet yayıncılık ve medya endüstrilerini tamamen değiştirdi. İnternet bağlantısı olan herhangi biri düşüncelerini ve görüşlerini açıkça dünyadaki herhangi birisiyle paylaşabiliyor. Herkes internet sitesi kurduğundan beri bilginin nereden geldiğini söyleyemiyorsunuz. Bunu değerlendirirken, internet sitesinin kendisine bakmalısınız. ".gov" ile mi yoksa ".edu" ile mi bitiyor? Kişinin ismi var mı? Malzeme bir makaleyse yazarın adı ve yayınlanma tarihi yazıyor mu? Yazarın ismini aratıp kişiyle ilgili daha fazla bilgi bulmalısınız. Makale eskiyse bilgilerin ne kadar hızlı değişebildiğini unutmayın.

3.İnternet servis sağlayıcınız her hareketinizi izliyor: İnternet servis sağlayıcınız (ISP) internet olarak bilinen dünya çapındaki bilgisayar ağlarıyla bağlantılı lokal bir ağdır. Görmek istediğiniz her sayfa ve gönderdiğiniz her e-posta önce servis sağlayıcınızın router'ından geçmek zorundadır. Doğru olan ISP'nin bunu yapma gücü var. Ancak bizim için iyi olan tarafı kendi sistemlerinden geçen her bilgiyi arşivleyecek parasının ve eğiliminin olmamasıdır.

Amerika'daki ISP'ler kullanıcılarının sörf yaptığı web sitelerinin adreslerini ve e-posta yazışmalarını kaydetmez. Bu bilgilerin hepsinin saklanmasının maliyeti çok yüksektir. Buna rağmen, ISP'ler terörizm ya da çocuk istismarı ile ilgili değişiklikleri araştırmak için kanun koyucuların ya da güvenlik güçlerinin hedef aldığı kişilerin online hareketlerini izlerler.

4. İnternet Al Gore tarafından icat edildi: Burada efsane içinde efsane var. İlki Eski Başkan Yardımcı Al Gore'un interneti icat etmesi. İkinci efsane ise Al Gore'un "İnternet'i ben keşfettim" dememiş olmasıdır.

2000 yılında başkanlık seçimi kampanyasında birçok yerde konuşma yapan Al Gore, " İnterneti ben icat etmedim. Ancak, ABD Kongresi'ne hizmetim sırasında, İnternet'in oluşum sürecinde önemli bir yere sahiptim" cümlesini neredeyse 5 bin haberde ve konuşmasında kullandı.

Alıntı

Tekrardan Döndüm! Artık Hep Onlineyim : )
Domainimizi Değiştik Sonunda : ) www.cupacup.tr.gg
Mesaj09.08.2010, 07:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

sağol
Mesaj09.08.2010, 08:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Birşey Değil!

Mesaj10.08.2010, 11:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler Wink
Mesaj11.08.2010, 11:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

webmaxer yazmış:
Teşekkürler Wink

Wink
Mesaj11.08.2010, 11:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

forum09 yazmış:
webmaxer yazmış:
Teşekkürler Wink

Wink

Wink Very Happy
Mesaj11.08.2010, 14:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

sağol Smile
Mesaj15.08.2010, 11:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bişey Değil!

Mesaj15.08.2010, 11:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

güzel paylaşımlarrr xD

BENİM NÂCİZ VÜCÛDUM ELBET BİR GÜN TOPRAK OLACAKTIR;
FAKAT, TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR

-MUSTAFA KEMAL ATATÜRK-
Mesaj16.08.2010, 00:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Birşey Deği!

Önceki mesajları göster: