Forum'da ara:
Ara

Hackerlardan Korunmak İçin Gerekli Önlemleri Alıyor Musunuz?
Evet
  33%
[ 1 ]
Hayır
  66%
[ 2 ]
Toplam Oylar : 3

Yazar Mesaj
Mesaj04.09.2010, 10:07 (UTC)    
Mesaj konusu: Hackerlardan Korunma Yolları

Arkadaşlar size hackerlardan korunma yollarını anlatacağım...

*Güvenlik uyarılarını mutlaka okuyun ve dikkate alın,

*Tahmini güç şifreler seçin ve sık sık değiştirin,

*Bilgisayarın işletim sistemi ve üzerinde çalışan diğer yazılımların güvenlik
güncellemelerini yapın,

*E-mail ile kişisel bilgilerinizi göndermeyin,

*Hiçbir bankanın sizden E-mail yoluyla şifre istemeyeceğini aklınızdan çıkarmayın,

*İnternet bankacılğı web sitesini açarken adresi hiçbir yerden kopyalamayın(Adres sütununa kendiniz yazın),

*Her kullanışta internet bankacılğı web sitesinin güvenlik protokolünün aktif ve gerçekten doğru site olduğundan emin olun,

*internet siteleri arsında gezinirken her önünüze gelen linke tıklamayınız,

*Güvenliğinizden emin olmadığınız Bilgisayar ve Bilgisayar ağlarından kesinlikle işlem yapmayınız

Arkadaşlar benden bu kadar
umarım forumda daha önce verilmemiştir ben aradım ama bulamadım

En son legendhacking tarafından 04.09.2010 10:48:02 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj04.09.2010, 10:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler Güzel Paylaşım ...

Wink

" Profesyoneller kendi yaptığı iyilikleri değil kendine yapılan iyilikleri hatırlayanlardır. "
Mesaj04.09.2010, 10:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

legendhacking yazmış:
1- Size yapmadığınız bişeyi yapmışsınız gibi söylerlerse onlardan uzak durun.
Nasıl mı? Mesela benim okuldan bir arkadaşım var. Kız kendisi. hack işlerinden anlamaz. Bunu birisi eklemiş daha sonra buna "Sen beni engellemişsin. Niye engelledin?" diye mesaj atmış. Kızda "Hayır!" demiş. Tabi hackerde "İnanmıyorsan bak bu sitede gösteriyo" demiş. Kız ne bilsin onun hacker olduğunu ve dediğini yapmış. Msn adresini ve şifresini girmiş, malesef hacklenmiş. Okula geldi dedi "Böyle böyle hacklendim. Acaba nasıl olmuş olabilir." Bende kesin biri sana engelbulla ilgili mesaj atmıştır dedim ve doğru çıktı. Yani engel gör, engelibul vs sitelerden uzak durun.

2- Olur olmadık her bilgisayarda mailinize, hesabınıza girmeyin!
Arkadaşlar ben hep sizin iyiliğinizi istiyorum. Bu yüzden her bilgisayarda hesaplarınıza girmemenizi önerim. Şimdi aaalogger diye bi program türü var, Sizi adeta gözlüyor;
Girdiğiniz siteler, bastığınız klavye tuşları, hatta bazıları ekran görüntüsünü bile belirli aralıklarla kayda alıyor. Şimdi siz aaalogger türü bi proram açıkken mailinize girseniz program girdiğiniz tuşları kaydeder ve hackera gösterir. Yada cafe sahibine, her neyse. Yani güvenmediğiniz bilgisayarda hesabınıza girmeyin.

3- Kendinize güveniyorsanız Deep Freeze adlı programı kullanın.
Bu program adeta benim için kodlanmış. Bu program sayesinde bilgisayarınızın dosyalarınına zarar gelse, windows klasörünü bile silseniz bir reset çekme ile herşey yerine geliyor. Ben denedim. Adı üstünde deep freeze. Bilgisayarınıza virüsmü girdi. Hiç üzülmeyin. Format çekeceğinize reset çekin. Yanlız programın bir kötü özelliği var, oda kaydettiğiniz dosyaların. Kaydolmasını engelliyor. Yani bilgisayarınızı tekrar açtığınızda aaaa dosyanız siliniyor. Ama buna bi çözümüm var. Örneğin harddiskiniz C:, D:, E: gibi yerel disklere ayrılmışsa programı sadece C: yerel diskinde çalıştırın. Böylelikle hem dosyalarınız kaydolur, hemde virüs bişey yapamaz. Yanlız dosyalarınızı C: diskine kaydetmeyeceksiniz. Googleda arama yaparsanız deepfreeze ile ilgili dökümanları bulursunuz.

4- Mutlaka antivirüs kullanın.
Şu ana kadar deepfreeze sayesinde hiç kullanmadım ama siz antivirüs kullanın. Nede olsa deepfreeze virüsleri tanımaz ama antivirüs tanır ve uyarı verir. Ben avastı öneririm bizim okulun bilgisyarlarıda avastlı. Ve ben okulun bilgisyarlarının çöktüğünü görmedim.

Diğer konudan alıntı yapılmıştır.Birden fazla başlık açmayınız
Önceki mesajları göster: