Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj13.09.2010, 08:55 (UTC)    
Mesaj konusu: site reklamı nasıl sağa sola kaydırılır?

sitemde reklam ortada duruyor ama ben sola dayanık olmasını istiyorum. sadece reklamı sola nasıl kaydırabiliriz. site ortalı duracak ama sadece reklamı sola kaydırmak istiyorum. yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim...
Mesaj13.09.2010, 09:01 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: site reklamı nasıl sağa sola kaydırılır?

bayakgul yazmış:
sitemde reklam ortada duruyor ama ben sola dayanık olmasını istiyorum. sadece reklamı sola nasıl kaydırabiliriz. site ortalı duracak ama sadece reklamı sola kaydırmak istiyorum. yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim...

<div style="position: absolute; top: 730px; left: 5px; background: white; width: 183px; height: 1600px"> Buraya istediğiniz yazı ya da kod </div>

Reklam kodunu bu kodun içine koy ve tasarımın üstündeki yazı veya altındaki yazı kutucuğuna kaydet.[quote]
Mesaj13.09.2010, 12:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

sola kaydırmak istedigim reklam bedava sitem sitesinin açılışta vermiş olduğu reklam. sitenin üst köşesinde her site açtıgında verilen reklamı nasıl sol tarafa yaslıyabilirim. yardımcı olanlara teşekkürler şimdiden...
Mesaj13.09.2010, 12:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Css koduna eklenmiş aşağıdaki kodu bulun ve silin,

Kod:
table {margin-left: auto;margin-right: auto}

Mesaj13.09.2010, 14:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

kardeş o kodu silince site de sola kayıyor ben sadece reklamı sola kaydırmak istiyorum....
Mesaj13.09.2010, 14:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

Reklamı sağa sola en alta koyabilirsiniz hatta kaldırabilirsiniz bunun yöntemi var fakat yasak bu yaptığınız halde siteniz silinir.
Mesaj13.09.2010, 15:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

reklamı kaldırmak yasak biliyorum ama sağa sola kaydırmak yasak degil bazı sitelerde sağda veya solda nasıl yapılıyor bilen varsa yardımcı olsun lütfen.
Mesaj25.09.2010, 18:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

teşekkürler, saygılar Wink
Mesaj25.09.2010, 19:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Dostum reklam ortalama kodunu silmen lazım

Kod:
 table{margin-left:auto; margin-right:auto;}

Fakat senin tasarımın tablo tasarım olduğu için o kod silinince reklamla beraber sitede sola kayıyor.

Bunu düzeltmenin tek yolu div ile hazırlanmış css tasarımdır. Aksi takdirde reklamda sitede ortalanmış kalacaktır.

Benim düşüncem ise; siten ortalanmış olsun ama reklam sola kaysın istiyorsun bence sitenin bütünlüğünü ve görselliğini kötü yönde etkiler bu. Reklam ve site ortalanmış olarak güzel duruyor. Kolay gelsin.