Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj14.09.2010, 11:50 (UTC)    
Mesaj konusu: zeka sorusu (biraz eğlenelim)

Aşağıdaki soruları tam 1 dakika içinde yanıtlamaya çalışın. Bir kağıt kalem alin ve yanıtlarını not edin ve her soruya bir defa bakmaya çalışin oldukça ilginç bir zeka testi.

1. Bazı aylar 30 bazıları 31 çeker; kaç ayda 28 gün vardır?

2. Doktorunuz size 3 hap verir ve bunları yarımşar saat arayla almanızı tavsiye ederse ilaçların tamamını bitirmeniz ne kadar sürer?

3. Gece saat sekizde yatıyorum ve yatarken guguklu saatimi sabah dokuza kuruyorum kaç saat uyurum?

4. 30' u yarıma bölüp 10 eklediniz kaç etti?

5. Bir çiftçinin 17 koyunu vardı. Sürüde salgın hastalık oldu dokuzu ağır hastalandı diğerleri öldü. Çiftçinin kaç koyunu var?

6.Sadece bir tek kibritiniz var içinde bir gaz lambası bir gaz sobası ve bir de mum bulunan karanlık ve soğuk bir odaya girdiniz. Önce hangisini yakarsınız?

7. Adamın biri dikdörtgen biçiminde ve her cephesi güney manzaralı bir ev inşa ediyor. Evi kocaman bir ayı ziyaret ederse bu ayı ne renk olur?

8. 3 elma vardı ikisini aldım. kaç elmam var?

9. Musa gemisine her hayvandan kaçar adet aldı?

10. Chicago' dan hareket eden 43 yolculu bir otobüs kullanıyorsunuz. Pittsburgh' da 7 yolcu binip 5 yolcu indi. Cleveland' da 8 yolcu indi 6 yolcu tuvalete gidip geldi ve 4 yeni yolcu bindi. 20 saat sonra Philadelphia' ya vardığınızda şoförün adi neydi?

Yanıtlar ve değerlendirme için tıklayın: http://paylasimturkiye.hareketforum.com/zeka-sorular-bilmeceler-f25/zeka-testi-t6558.htm
Önceki mesajları göster: