Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj18.09.2010, 22:51 (UTC)    
Mesaj konusu: ARKADASLAR LÜTFEN GİRİN İÇERİ!

ARKADASLAR SORUNUM VAR SİTEME VİDEO EKLEYEMİYORUM BENİM İSTEDİĞİM ŞÖYLE OLMALI KÜÇÜK RESİM OLUCAK ONA TIKLIYINCA EKRAN BÜYÜYECEK VİDEO O ZAMN ACILACAK NASIL OLABİLİR BOLE BİŞİ
Mesaj19.09.2010, 10:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhabalar,
bunun icin size kendi yaptigim taktigi söyleyecegim.Öncelikle istediginiz videoyu sitenize yeni bir sayfada ekleyin.Mesela Sayfalarimi degistire girin ve daha sonra Yeni sayfa ekle yapin ve videonun kodunu ekleyin! Tasariminiz css ise ve tasarim görünmüyorsa daha iyi olacaktir.Simdi ekledikten sonra Kaydet deyin.Diyelim o sayfanin ismi http://sitenizinismi.tr.gg/video1.htm olacak.Sonra onu kopyalayin ve yeni bir sayfa daha ekleyin diyin.Simdi üzerine tiklayinca o videoya gidecek resmi oraya ekleyin ve resmin üzerine editörde bir kere tikladiktan sonra link ekleme tusuna basin.O yeni acilan sayfada, o kopyaladiginiz linki ; http://sitenizinismi.tr.gg/video1.htm bunu o link yerine ekleyin ve daha sonra yukaridaki tablardan ikincisini secin ve acilan menüde Pop-up'u secin ve Ok deyin.Simdi linki eklediniz.Tek yapmaniz gereken kaydetmek.Simdi sitenize girip o dediginiz resme tikladiginizda video yeni bir sayfada cikacaktir.Size önerim videolarin büyük halinin linkini bulup verirseniz o link yerine daha iyi olacaktir.Mesela Google Videolarda büyük halinin ayri bir linki olur.O linki o tiklayacaginiz resme verirseniz daha da güzel görünecektir.

Iyi günler...
Mesaj19.09.2010, 10:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel anlatım ama daha güzel yapmak istiyorsanız kesinlikle lightbox kullanılabilir. Ama bunu yapmanız için bir araştırma yapmanızı kesinlikle tavsiye ederim.