Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj29.09.2010, 12:07 (UTC)    
Mesaj konusu: 0yun için hangi windows?

Oyun oynamak için seçebileceğiniz en iyi Wİndows işletim sistemi hangisi? İşte cevabı...
Bir bilgisayara harcayacak çok fazla paranız yoksa, performans için ince detaylarla ilgilenmeye başlarsınız.

Çeşitli ayarlar, modifikasyonlar ve hatta overclock, oyun performansı için yararlı olacaktır. Ancak hiç işletim sisteminin ne derece etkili olduğunu düşündünüz mü? Acaba hangi işletim sisteminde rahat rahat oyun oynarım, ya da birkaç FPS daha fazla alırım diyorsanız, o zaman doğru makaledesiniz demektir.

Oyunlara esas etki edenin ekran kartı, sonra işlemci ve bellek olduğunu biliyoruz. Ancak bütün bunları kullanan işletim sistemini unutmamak gerekiyor. Windows altında yer alan sürücüler, oyun performansını ve hangi oyunların oynanabileceğini belirliyor.
Mesaj29.09.2010, 14:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben bu kısa yazıdan hangi windows olduğunu algılayamadım zaten xp mi vista mı yoksa 7 mi belirtilmemiş as

ama ben açıklamak isterim oyun için hangi windows daha iyidir diye

aslına bakılırsa en iyi ikisi xp ve win7'dir.

Ancak kullanıcının zevk ve oyun anlayışına göre değişir.Örneğin 4gb ram 1 gb ekran kartı 3.0 işlemcisi olan bir bilgisayar için ideal sistem win7'dir.

fakat piyasaya yeni çıkmış birçok oyunu açmak için bu denli büyük bir sisteme gerek yok çoğu oyunu 2 gb ram 512 mb ekran kartı ve 2.4 işlemciyle max seviyede xp de oynayabilirsiniz.

Şuan için xp hala geçerliliğini koruyor ancak 2-3 seneye kalmaz tüm oyunlar directx 11 li ekran kartlarına uyumlu hala getirilince xp de o zamanın oyunlarını maalesef oynayamacağız
Önceki mesajları göster: