Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj24.08.2007, 14:23 (UTC)    
Mesaj konusu: RESİMLERE NASIL LİNK VERİRİM?

arkadaşım yaptığın yardım için teşekkür tam sayfa resim hakında bilgi vermişsin resmi iki hahde yükle küçüğünün üstüne link yap işte burda kalıyorum küçük resim tıklanınca tam sayfa olacak şekilde ayrıntılı anlatırsan çok mutlu olacağım teşekürler
Mesaj24.08.2007, 14:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

resim ne büyüklükte? iki boyut da yap, biri kücük biri büyük olsun (kücük mesela: 150x150 piksel, büyük 700x700 piksel...

kücükleri galeri yap, büyükler sadece yüklü dursun ve onlarin URL lerini al .. /images/..jpg falan gibi serverinda uygun dosyaya yüklüdürler. Kücüklerin cevresine büüyklerin URL lerini link seklinde koy.. cok karmasik geliyorsa bence bosver Sad
Mesaj25.08.2007, 13:51 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: RESİMLERE NASIL LİNK VERİRİM?

ustam26 yazmış:
arkadaşım yaptığın yardım için teşekkür tam sayfa resim hakında bilgi vermişsin resmi iki hahde yükle küçüğünün üstüne link yap işte burda kalıyorum küçük resim tıklanınca tam sayfa olacak şekilde ayrıntılı anlatırsan çok mutlu olacağım teşekürler

değerli dostum; sitene girdiğimde herhangi bir resim galerisiyle karşılaşamadım... sitene göre soruna çözüm bulabilirim...

saygılarımla..
Mesaj25.08.2007, 15:19 (UTC)    
Mesaj konusu: resime link

değerli dostum SAYIN SELİN HANIMIN cümlelerini biraz açmak istiyorum,,, galeri kategorisinin browserdeki url si ile resimlerin başlı başına tek görünüm url si aşağıda ki resimdede görüldüğü üzere oldukça açık şekilde farklı.. yani galerideki her resmin url si farklı.. senin yapman gereken: aynı resmi orjinal ve küçültülmüş haliyle iki defa web sitenin datasına yüklemen.. küçültülmüş halini de tıklatacağın sayfaya ekleyip sayfa düzenlemedeki şablondan KÖPRÜ EKLE vasıtasıyla galerideki orjinal resmin urlsine yönlendirmek..
hee bunu galeri dışındaki sayfalarda yapman mantıklı da,, galerideki kategorilerde zaten resmin küçültülmüş haline tıkladığımızda orjinaliyle karşı karşıya kaldığımızı düşündüğümüzde uğraşmana değmez..

saygılarımla..

Köprü ekle yada resime link vermek için daha fazla bilgi almak için aşağıdaki adrese tıklaman yeterli..

http://www.bedava-sitem.com/forumtr/viewtopic.php?t=11355&highlight=resime+link
Önceki mesajları göster: