Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj27.12.2010, 08:24 (UTC)    
Mesaj konusu: İneğe Bir Cevabı Olan Var mı?

Arkadaşlar geçen gün hayalen bir inek'le münakaşaya girdim.
Ona dedim ki ;
Ne biçim bir hayatın var ? Bara gitmezsin, dans etmezsin, içki içmezsin, okey oynamazsın, zar sallamazsın, tv izlemezsin, maça gitmezsin.
İnek gibi yaşıyorsun.
Sabah çayıra, akşam ahıra !!!
Sabah çayıra, akşam ahıra !!!
Bu ne biçim bir hayattır ?

O da bana dedi ki ;
Dur bakalım orada.Hiç nankörlük etme. Aç dolabına bak. Et benden, süt benden, peynir benden, yoğurt benden, pastırma benden, köfte benden, tereyağ benden,salam benden,sucuk benden.
Ayağındaki ayakkabı benden, belindeki kemer benden.Ben olmasam donunu bağlayamayacaksın.
Sen ne işe yararsın be. Etin yenmez, sütün yok içilmez,odun olmazsın sobada yanmazsın.Saçından çorap örülmez.
Sen niye geldin bu dünyaya ?

Arkadaşlar acele cevabı olan varsa lütfen yazsın buraya.İneğe rezil oluyorum ... SmileSmileSmile

Sahi biz neden geldik dünyaya ?

İnsanlar ikiye ayrılır. Vaktini beşe ayıranlar ve vaktini boşa ayıranlar ...
Necip Fazıl KISAKÜREK
Mesaj27.12.2010, 11:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

İnsanlar ikiye ayrılır.
Sınavda olduğunun farkında olanlar,farkında olmayarak ot gibi yaşayanlar.
Eğer farkında olarak yaşanlardan grubundaysak o ineğe kapı gibi cevaplarımız olacaktır.İnekliğinden ve o böbürlrndiği hizmetlerinden utanacaktır o cevaplar ile.
Ama ya ilk gruptaysak ?
İşte o zaman o ineğin üzerinde yaşayan minicik asalaklar kadar bile değerimiz olmayacaktır.
Kaldı ki ineğe bir cevabımız olsun.
Mesaj27.12.2010, 12:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

cunobag yazmış:
İnsanlar ikiye ayrılır.
Eğer farkında olarak yaşanlardan grubundaysak o ineğe kapı gibi cevaplarımız olacaktır.İnekliğinden ve o böbürlrndiği hizmetlerinden utanacaktır o cevaplar ile.
Ama ya ilk gruptaysak ?
İşte o zaman o ineğin üzerinde yaşayan minicik asalaklar kadar bile değerimiz olmayacaktır.

Güzel cevap ...
Daha farklı yaklaşıp cevap verecek olan kardeşler hadi ...

Necip Fazıl KISAKÜREK
Mesaj27.12.2010, 16:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

islamkusagi yazmış:
cunobag yazmış:
İnsanlar ikiye ayrılır.
Ama ya ilk gruptaysak ?

Güzel cevap ...
Daha farklı yaklaşıp cevap verecek olan kardeşler hadi ...

Çok güzel bir cevap oldu hocam Wink

" Profesyoneller kendi yaptığı iyilikleri değil kendine yapılan iyilikleri hatırlayanlardır. "
Mesaj27.12.2010, 21:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Başka cevabı olan var mı ineğe arkadaşlar ?
beni zorda koymayın ... İneğe mahçup etmeyin beni ...

Necip Fazıl KISAKÜREK
Mesaj31.12.2010, 08:53 (UTC)    
Mesaj konusu: İnsanın Vazifesi Yanlızca Kulluk

Arkadaşlar işin aslı bence verilecek en güzel cevap şudur.

İneğe deriz ;
Bir inek acaba " benim Hollanda'daki inek kardeşlerim nasıl, halleri sağlıkları yerinde mi, kasaplar kardeşlerimi rahatsız ediyorlar mı?" deyip onlara ziyarete gider mi ?
Peki "Pamuk kardeş hastalanmış.Bir demet ot alıp geçmiş olsuna gidelim diyebilir mi ? "
"Mercanın danasını kesmişler ona bir taziye ziyaretine gideyim." der mi ?

"Ama insanoğlu uzak memleketlerdeki sevdiklerinin ziyaretine gider, hasta olan sevdiğine bir iki kilo mandalin,bir iki kilo muz, bir şişe süt alıp geçmiş olsuna gider.
Yakını vefat edene taziyeye de gider.Bunların hiçbirini siz inekler yapamazsınız.
Süt vermek, pastırma olmak size yakışır.Bize de insanlık yakışır.Bizler de bu dünyaya yanlızca Allah'a kulluk etmek için gönderildik.Biz insanlara hizmet vermek siz ineklerin işi.Bizim işimiz Allah'a kulluk etmektir." deriz.

Evet ayette Allah'u Taala " İnsanları ve cinleri yanlızca bana kulluk etsinler diye yarattım. " buyruluyor.
Demek ki insanın dünyaya gönderilemesinin yegane sebebi Allah'ı tanımak ve ona kulluk etmektir.
Aksi görüşü olan varsa yazabilir.Yada yorum yazmak isteyenler buyrunuz ...

Necip Fazıl KISAKÜREK
Önceki mesajları göster: