Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj03.12.2010, 21:41 (UTC)    
Mesaj konusu: Yapamadım - Sahin KURT

Yapamadım!!

Hayat çok mu acımasız? Yoksa ben mi safım bilmiyorum. Biraz düşündümde hem safım hemde hayat acımasız galiba. Hayatta istediklerimi yapamadım. Arkadaş ortamında ezilen ben miyim? Herkes bana yön vermeye çalışıyor. Benim kendi iradem yok sanki kendim birşey yapamazmışım , kendime yön veremezmişim gibi davranıyor çevremdekiler.

Kavga nedir bilmedim şu fani hayatta. Ne zaman birisi kavga etmek istese kaçtım. Korktuğumdan değil ama kaçtım. Karşımdakine yüksek sesle konuşamadım. Bu sefer korktum arkadaşımı , dostumu kırmaktan korktum. Ama kırılan ben oldum yine. Ben başkalarını düşünerek kendimi geri çekerken , diğerleri ne düşündüğünü bile düşünmeden hareket eder. Yanımdakiler dostum değil mi yoksa canımı bile hiç düşünmeden verebileceğim insanlar , dostlarım. Acaba beni sevmiyorlar mı? Aklımda o kadar soru işareti var ki anlatamam. Kimse bilmez benim ne hissettiğimi , zaten umurlarında değildir. Anlatmasam kimsenin takacağı yok hoş anlatınca da birşey değişmiyor ya.

Toplumda söz alıp konuşamadım. Susturuluyordum. "Sen yapamazsın. Kapa çeneni" gibi bir çok laf salatası. Gerçekten yapamaz mıyım yoksa kendilerinden daha iyi mi olur diye korkuyorlar ? Bu sorulara nasıl yanıt bulabilirim ki yok cevap yok. Belki de saygınlık kazanamadığım için oluyordur. Hiç kendime bakmamıştım. Sorunları kendimde bulmuyordum. Kendime dediğim "bugün insanlara karşı ağırlığını koyacağım" lafı aslında kendimi avutmak içindi çünkü hiçbir şey yapamıyordum. Ya neden ben hep eziliyorum. Neden ? Neden? Neden?

Ama artık yılmak yok , bazı şeylere boyun eymek yok. Ben hayatının zorluğunu tanıdım. Düşene bir tekmede benim vurmam gerektiğini anladım. Ama asla şerefsizlik yapmak değil düşüncem. Hayatta kalmak için dengeye uymak gerekir. Hayat mücadelesi işte. Ve artık güçlüydüm. İstediğimi yapıyor, sus diyeni gerektiğince susturabiliyordum. Toplum içinde değerim arttı. Saygınlığım arttı. Ee ne oldu? Ben hayatı öğrendim. Hayatta saf olarak yaşanamadığını öğrendim. Yapamadığım şeylerin aslında ne kadar kolay olduğunu öğrendim. En önemlisi "Ben" olduğumu varlığımı öğrendim. Şimdi sahte ilişkiler, sahte gülüşlerle yaşayıp arasından sıyrılarak doğru yolu ve doğru insanı arıyorum. Sende bak kendine hayatta ki yerin ve değerin ne ona göre at adımını...

Şimdi soruyorum Hayat mı acımasız yoksa ben mi safım ??

Şahin Kurt

Mesaj05.12.2010, 20:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşım İçin Teşekkürler

" Profesyoneller kendi yaptığı iyilikleri değil kendine yapılan iyilikleri hatırlayanlardır. "
Mesaj05.12.2010, 20:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hayatta acimasiz degil ve sende saf degilsin...Bazi insanlar anlayissiz... Wink
Mesaj05.12.2010, 20:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

anadolulular yazmış:
Hayatta acimasiz degil ve sende saf degilsin...Bazi insanlar anlayissiz... Wink

Çok Doğru Söyledin

" Profesyoneller kendi yaptığı iyilikleri değil kendine yapılan iyilikleri hatırlayanlardır. "
Mesaj05.12.2010, 21:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

hypnaty yazmış:

Mesaj05.12.2010, 22:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

moonlich yazmış:
hypnaty yazmış:

belki bende kendimi anlamıyorumdur...
Mesaj07.12.2010, 18:27 (UTC)    
Mesaj konusu: