Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.03.2011, 16:01 (UTC)    
Mesaj konusu: Facebook Kurulmadan Önce Mark.2ın Açtığı Siteler

Mark Facebook'u Kurmadan Önce Facemash.com u kurdu Burda Hardwardın En Güzel Kızları En yakışıklı Erkekleri felna seçiliyordu.

Bunu Yapmak İçinde Okulun veritabanına Girdi Bu yüzden disiplin cezası yedi ve okulu bıraktı

Facemash'ı da sattı.

Facebook'un ise ilk adı thefacebook'tu o site halen duruyor

www.thefacebook.com

Direk www.facebook.com'a yönlendiriliyor.

Mesaj01.03.2011, 16:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bunun filmide var zaten,
The Social Network filmin adı konu tamamen aynı,
Filmin konusu;

2003 yılının Ekim ayında alkollü bir gece, kız arkadaşından yeni ayrılmış olan Mark, üniversitenin bilgisayarlarına sızarak, kampustaki tüm kadınlarla ilgili bilgilerden oluşan bir veri tabanını içeren bir site yaratır, ardından yan yana iki fotoğraf koyarak kullanıcılardan hangisinin “daha ateşli” olduğunu seçmesini ister. Sitenin adını Facemash koyar; site bir anda virüs gibi etrafa yayılarak tüm Harvard sistemini çökertir ve görünürdeki kadın düşmanlığıyla kampusta tartışma yaratır; Mark, Facemash'ı yaratarak kasıtlı olarak güvenliği, telif hakları yasasını ve özel hayatı ihlal etmekle suçlanır.

Tam o anda, Facebook'un altyapısını oluşturan iskelet ortaya çıkmıştır. Kısa süre sonra, Mark Harvard'da bir ekrandan diğerine , Ivy League üzerinden Silikon Vadisi'ne ve tüm dünyaya bir yangın misali sıçrayacak olan thefacebook.com sitesini oluşturur. Ama yaratım sürecinin karmaşasında, her şeyin nasıl gerçekleştiği, içinde bulunduğumuz yüzyılın en orijinal fikirlerinden biri olduğu açık olan bu şeyde kimlerin isminin anılması gerektiği konusunda hararetli bir mücadele doğar. Bu mücadele, dostların arasını açacak ve yasal yollara başvurmaya kadar uzanacaktır.

İzlemeyenler izlemeli bence Smile
Mesaj01.03.2011, 16:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet Bende Ofilmden İzleyerek Konu Açtım

Mesaj01.03.2011, 18:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel Paylaşım Teşşkürler Wink
Mesaj02.03.2011, 12:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

ö.d beğendiğiniz için sizede teşekkürler.

Mesaj02.03.2011, 12:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

bir dergidede okumuştum sağol
Mesaj05.03.2011, 16:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

ö.d

Mesaj09.04.2011, 09:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Facemash.com da var Smile mark zucgember gin