Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj08.05.2011, 22:10 (UTC)    
Mesaj konusu: Bir bardak süt

Bir bardak süt

Hamit, yoksul bir ailenin çocuğuydu ve okul giderlerini karşılamak için kapı kapı dolaşarak eşyalar satıyordu.

O gün, hiçbir şey satamamıştı ve karnı da çok açtı. Bundan sonra çalacağı ilk kapıdan yiyecek birşeyler istemeye karar verdi. Kapıyı açan sevimli genç bayanı görünce utandı. Yiyecek bir şeyler yerine

- "Affedersiniz, bir bardak su rica edebilir miyim?" diyebildi yalnızca.

Genç bayan, çocuğun aç olabileceğini düşünerek kocaman bir bardak süt getirdi ona. Çocuk, sütü yavaş yavaş içine sindirerek içtikten sonra

- "Çok teşekkür ederim, borcum ne kadar?" diye sordu genç bayana.

Genç bayan, "Borcunuz yok" diyerek, yüzünde sıcak bir gülümsemeyle devam etti;

- "Annem, gösterdiğimiz şefkat ve nezaket karşılığı olarak asla bir bedel ödenmesini beklemememizi öğretti bize" dedi.

Çocuk "O halde çok teşekkürler, yürekten teşekkür ederim size" dedi.

Hamit, evin önünden ayrıldığı zaman kendisini yalnızca bedensel olarak değil, ruhsal olarak da güçlü hissediyordu.

Yıllar sonra genç bayan çok ender rastlanan bir hastalığa yakalanmıştı. Yöredeki doktorlar çaresiz kalınca, hastalığı ile ilgili araştırmalar yapılması için onu büyük kente gönderdiler.

Dr. Hamit, konsültasyon yapması için çağrıldığı hastanın hangi kasabadan geldiğini duyunca heyecanlandı. Artık genç olmasa da yıllar önce kendisine sevgiyle yaklaşan bayanı ilk gördüğü anda tanımıştı ve onun yaşamını kurtarmak için elinden geleni yaptı.

Uzun süren tedaviden sonra bayan sağlığına kavuştu. Dr. Hamit, denetlemesi için önüne getirilen faturaya şöyle bir baktı ve üstüne birşeyler yazarak zarfın içine koydu ve hasta bayanın odasına gönderdi.

Kadın elleri titreyerek aldı zarfı eline. Açmaya korkuyordu...

Hastane faturasını asla ödeyemeyeceğini ve geri kalan yaşamı boyunca bu faturayı ödemek için çalışacağını biliyordu.

Sonunda zarfı açtı ve faturaya iliştirilmiş bir not dikkatini çekti. Kâğıtta şunlar yazılıydı:

- "Hastane giderlerinin tamamı bir bardak süt karşılığı ödenmiştir.".

alıntıdır

M.Aslan
Mesaj09.05.2011, 05:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gerçekten çok etkilendim,kim yazmışsa ellerine sağlık,bu arada @1bsinifiyiz paylaşım için gerçekten teşekkürler.
Mesaj09.05.2011, 10:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzell Bir Paylaşım..

Mesaj09.05.2011, 16:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

süper
Mesaj09.05.2011, 19:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

bsbagimlisi yazmış:
Gerçekten çok etkilendim,kim yazmışsa ellerine sağlık,bu arada @1bsinifiyiz paylaşım için gerçekten teşekkürler.

Ben teşekkür ederim.

M.Aslan
Mesaj10.05.2011, 19:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hanımefendi döktürüyosunuz yine, Tebrikler Smile
Mesaj10.05.2011, 20:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gerçekten güzelmiş.