Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj18.05.2011, 22:28 (UTC)    
Mesaj konusu: İmleci hareket ettiremiyorum

Çizilen tablo içerisine yazı yazmak için imleci tablonun başına getiremiyorum hep ortada kalıyor, sorunun çözümü nedir acaba ?

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/19/1015.jpg
Mesaj19.05.2011, 07:18 (UTC)    
Mesaj konusu: tablo

tablonun içinde sağ tıkla hücre özelliklerine gir hizalamayı tepe seç imlec başa gelir iyi forumlar
Mesaj19.05.2011, 13:03 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: İmleci hareket ettiremiyorum

elyesa-tasarim yazmış:
Çizilen tablo içerisine yazı yazmak için imleci tablonun başına getiremiyorum hep ortada kalıyor, sorunun çözümü nedir acaba ?

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/19/1015.jpg

Bu sorun birincisi yazıyı ortalamayı seçtiğin için oluşuyor. Yazacağın tablo içine tıkla sonra yazıyı sola hizalamayı seç sorun düzelecektir. kolay gelsin.
Mesaj19.05.2011, 15:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

bunun hakkında bende sorunalrdı vardı çözmüştüm yalnız...

ben tablonun rengini değiştiremiyorum yardım ederseniz tabloda resim var resimle tablonun rengi uymuyor...

araştırdım;

hücre özellikleri > renk falan dediler...

yaptım ancak renk deişmiyor kenar vardı onuda yaptım değişmedi yardım ederseniz!!!
Mesaj19.05.2011, 18:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

flashjojuk yazmış:
bunun hakkında bende sorunalrdı vardı çözmüştüm yalnız...

ben tablonun rengini değiştiremiyorum yardım ederseniz tabloda resim var resimle tablonun rengi uymuyor...

araştırdım;

hücre özellikleri > renk falan dediler...

yaptım ancak renk deişmiyor kenar vardı onuda yaptım değişmedi yardım ederseniz!!!

Dostum doğru demişler hücre özelliklerinden arkaplan rengini değiştirmen lazım dikkat et başka renk değil olmaması için bi neden yok.
Mesaj19.05.2011, 19:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kod:
<table style="border-color:#CCCCCC;">
</table>

"#CCCCCC" yerine kendi rengini yaz. Yukarıdaki kod tablonun kenarları için. Eğer içindeki renkten bahsediyorsan

bgcolor="#CCCCCC" kodunu kullanmalısın.

HTML Renk Skalası İçin www.piriketseverler.tr.gg/HTML-Renk-Kodlari.htm