Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj19.06.2011, 11:50 (UTC)    
Mesaj konusu: İnternet tarayıcısı sorunu

internet tarayıcıs sorunu bunun bi çözümğ varmı
Mesaj19.06.2011, 12:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

sorununuz nedir?
Mesaj19.06.2011, 12:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

konuyu biraz daha aç arkadaş Smile
internet tarayıcınmı çalışmıyor? yoksa siten farklı tarayıcılarda farklı mı görünüyor? yada tarayıcınla burda bir problemmi yaşıyorsun?
Mesaj19.06.2011, 12:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

biraz daha açık konuşunuz .. .
Mesaj19.06.2011, 13:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sitem farklı tarayıcılarda farklı gözüküyor bunubi kodu veya çözümü varmı
Mesaj19.06.2011, 13:15 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: İnternet tarayıcısı sorunu

funda61 yazmış:
internet tarayıcıs sorunu bunun bi çözümğ varmı

Arkadaş'ın internet tarayıcısı diyerek, anlatmak istediği şey:

Sitemi nasıl Google İnternet Tarayıcısına Koyabilirim?

Sende atma derseniz, bizzat kendisine mesaj atarak öğrendim...
Mesaj19.06.2011, 13:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

ve Gelelim sorduğu sorunun cevabına funda61 bedava sitemde;

Ekstraları Değiştir >> Mega Tagler <<

ve Daha sonra sana istenen yerleri doldur...

ÖNEMLİ
Siteni tasvir eden anahtar kelimeler (virgülle ayrılt) dedği yere sakın 8 kelimeden fazla yazma! Yoksa Google önemsemiyor... Aman dikkat!

Mesaj19.06.2011, 13:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

onu demiyorum internet tarayıcılarında farklı gözüküyor mesala firefoxta farklı gözükyor
Mesaj19.06.2011, 13:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

funda61 yazmış:

Bu herkesde mevcuttur. Sitenizi Kullandığınız tarayıcıya göre optimize etmeniz gerekir, Hackerfriend arkadaşımız bunu çok güzel anlatmıştı Smile Fakat Web sitesi offline gözüküyor Sad

Seçtiğimiz kodların farklı tarayıcılara göre çalıp çalışmadığını belirlemekle iş bitmiyor. Bu sefer de kod çalışsa bile her tarayıcıda farklı görünümler oluşabiliyor. Bunun için de CSS Hack yöntemlerini kullanmak gerekiyor. Eğer her tarayıcı da farklı çalışan bir CSS şablonu oluşturmak isterseniz Rafael Lima ‘nın yazdığı bir Javascripti kullanabiliriz. 1 KB dan daha küçük olan bu javascripti TR.GG siteniz var ise fileden.comadresine yükleyerek aşağıdaki şekilde TASARIM ÜZERİNDEKİ YAZI kısmına yapıştırmanız yeterli olacaktır.

<script src="FILEDEN.COM URL'Sİ" type="text/javascript"></script>

Eğer bir hostinge sahipseniz bu dosyanın uzantısını .js yaparak yükleyin ve <head> </head> tagleri arasına bırakın.

Her tarayıcı için görünecek CSS özelliklerini ayarlayın. Örneğin Firefox‘da h1‘in boyutunun 16px ve IE‘da ise 18px olmasını istiyorum. Bunun için yapmam gereken;

.gecko h1 {font-size: 16px;}
.ie h1 {font-size:18px;}
Ya da Mac üzerinde Safari kullanan biri baktığında h1 boyutunun 10px olarak görsün istiyorum;

.mac.webkit h1 {font-size:10px;}
olarak yazmamız gerekir. Özellikle burada dikkat edilmesi gereken nokta işletim sistemi adı ile tarayıcı adının arasında boşluk bırakılmamasıdır.

İşletim sistemleri için kullanılabilecek kodlar;

* win - Microsoft Windows
* linux - Linux (x11 and linux)
* mac - Mac OS

Tarayıcılar için kullanılabilecek kodlar

* ie - Internet Explorer (All versions)
* ie6 - Internet Explorer 6.x
* ie5 - Internet Explorer 5.x
* gecko - Mozilla, Firefox, Camino
* opera - Opera (All versions)
* opera8 - Opera 8.x
* opera9 - Opera 9.x
* konqueror - Konqueror
* webkit or safari - Safari, NetNewsWire, OmniWeb, Shiira, Google Chrome[/quote]
Mesaj19.06.2011, 13:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

pc-safe yazmış:
funda61 yazmış:

Bu herkesde mevcuttur. Sitenizi Kullandığınız tarayıcıya göre optimize etmeniz gerekir, Hackerfriend arkadaşımız bunu çok güzel anlatmıştı Smile Fakat Web sitesi offline gözüküyor Sad

Teşşekkür ederim.!

Seçtiğimiz kodların farklı tarayıcılara göre çalıp çalışmadığını belirlemekle iş bitmiyor. Bu sefer de kod çalışsa bile her tarayıcıda farklı görünümler oluşabiliyor. Bunun için de CSS Hack yöntemlerini kullanmak gerekiyor. Eğer her tarayıcı da farklı çalışan bir CSS şablonu oluşturmak isterseniz Rafael Lima ‘nın yazdığı bir Javascripti kullanabiliriz. 1 KB dan daha küçük olan bu javascripti TR.GG siteniz var ise fileden.comadresine yükleyerek aşağıdaki şekilde TASARIM ÜZERİNDEKİ YAZI kısmına yapıştırmanız yeterli olacaktır.

<script src="FILEDEN.COM URL'Sİ" type="text/javascript"></script>

Eğer bir hostinge sahipseniz bu dosyanın uzantısını .js yaparak yükleyin ve <head> </head> tagleri arasına bırakın.

Her tarayıcı için görünecek CSS özelliklerini ayarlayın. Örneğin Firefox‘da h1‘in boyutunun 16px ve IE‘da ise 18px olmasını istiyorum. Bunun için yapmam gereken;

.gecko h1 {font-size: 16px;}
.ie h1 {font-size:18px;}
Ya da Mac üzerinde Safari kullanan biri baktığında h1 boyutunun 10px olarak görsün istiyorum;

.mac.webkit h1 {font-size:10px;}
olarak yazmamız gerekir. Özellikle burada dikkat edilmesi gereken nokta işletim sistemi adı ile tarayıcı adının arasında boşluk bırakılmamasıdır.

İşletim sistemleri için kullanılabilecek kodlar;

* win - Microsoft Windows
* linux - Linux (x11 and linux)
* mac - Mac OS

Tarayıcılar için kullanılabilecek kodlar

* ie - Internet Explorer (All versions)
* ie6 - Internet Explorer 6.x
* ie5 - Internet Explorer 5.x
* gecko - Mozilla, Firefox, Camino
* opera - Opera (All versions)
* opera8 - Opera 8.x
* opera9 - Opera 9.x