Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj14.08.2011, 20:05 (UTC)    
Mesaj konusu: Komik Dizi Hataları

21 Yaşında Nasıl Doktor Oldu?
Gençlik dizisi Kavak Yelleri'nin son bölümündeki bir sahnede, hakim karşısına çıkan Pelin Karahan'ın canlandırdığı Aslı, kişisel sorulara yanıt verdi. 1990 doğumlu olduğunu söyleyen Aslı, mesleğinin de doktorluk olduğunu belirtti. Tüm ekran başındaki izleyiciler de bu sahnede öğrendi ki 21 yaşında birisi doktor olabiliyor!

Öyle Bir Hata Ki...
Öyle Bir Geçer Zaman Ki'nin dün akşam yayınlanan bölümünde tam bi skandal yaşandı.Yeni bir iş için görüşmeye giden Cemile, patronun odasına girer ve işte tam bu sırada izleyicilerin gözünden kaçmayan o hata ortaya çıkar. Duvardaki aynadan yansıyan mikrofon herkesi şaşırttı. Böyle bir hata nasıl gözden kaçar dedirten sahne çok konuşulacağa benziyor.

İzleyicinin Gözünden Kaçmadı!
Gitti de sanki başka bir mezarlığa gitmiş gibiydi. Muzaffer Bey'in gömüldüğü mezarlığa hiç benzemiyordu. Ya mezarlığa ağaç dikilmiş ve bu ağaçlar oldukça hızlı büyümüş ya da mezar başka bir mezarlığa taşınmıştı... Anlayamadık!

İzleyicinin Gözünden Kaçmadı!
Sonra anne, idam edilen oğlu Hamza'nın mezarını ziyarete gitti. Mezar taşında Hamza'nın ölüm tarihi 1968 yazıyordu. Hatırladığım kadarıyla Muzaffer Bey öldüğünde (1951) Serap hamileydi. Yani Muzaffer'in minik oğlunun 17 yaşında olması gerekirdi. Ayrıca yine Muzaffer Bey 1951'de öldüğüne, katili Hamza 1968'de idam edildiğine göre ya mahkeme 17 yıl sürdü ya da katil 17 yıl sonra idam edildi! Bunu da anlayamadık!

Öyle Bir Hata Ki! Öyle Bir Geçer Zaman Ki' reytingleri alt üst ederken, son bölümündeki o sahne hayal kırıklığına uğrattı. Dizideki hata seyircinin gözünden kaçmadı. Dizideki şiddet sahneleri her geçen gün daha da artarken Ali Kaptan'ın oğlu Mete'nin sırtında madolin kırması izleyenleri ekrana bağlamaya yetti. Ancak sahne o kadar acemice çekilmişti ki, eleştiriler de hemen geldi. Bu sahnede Mete'yi canlandıran Aras Bulut İynemli zarar görmesin diye sırtına koca bir minder bağlandığını ekrandakiler bir detayla fark etti.

Muhteşem Hata!
Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem’in Müslüman olduğu odada yer alan eşyalar ve masa üzerindeki küre tartışma yarattı. Kanuni'nin yaşadığı 16. yüzyılda böyle bir çalışma masası var mıydı? Küredeki dünya haritası, Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaşayan Piri Reis'in haritasıyla örtüşüyor mu? Yoksa kürede Kanuni Sultan Süleyman'dan 200 yıl sonra keşfedilen Avustralya kıtası da mı yer alıyor?

İşte Gözden Kaçmayan Hata!
"Bir batakhaneye gitmiştim kumar oynanıyordu. Beğendim, "burası benim olacak" dedim, "olmaz" dediler. Oldu... Sonra yine kumar vardı; barbut. Delikanlılar vardı, birden bir arbede çıktı, silahlar patladı, gençlerden birisi yaralandı. Hastaneye götüremezdim aldım eve götürdüm, yarasını onardım. İnce, temiz yüzlü bir çocuk. "Adın ne" dedim, "Kenan" dedi. "Ben burada kalacağım" dedi. Kalamazsın dedim kaldı...

Seyircinin Gözünden Kaçmıyor
"Aşk-ı Memnu" dizisinin final sahnesindeki bir hata, dikkatli izleyicilerin gözünden kaçmadı! Televizyon eleştirmeni Yüksel Aytuğ, okuru Özlem Akkaya'nın tespitini köşesine taşıdı: "Aşk-ı Memnu" dizisinin finalinde Bihter'in mezar taşında doğum tarihi 1983 yazıyordu ama bundan bir kaç bölüm önce eve gelen trafik cezası makbuzunda doğum tarihinin 1979 olduğu görülüyordu."

Dizilerdeki Çekim Hataları
Yaprak Dökümü dizisinin bir bölümünde şu hata göze çarptı: Zanlı hakkında tutuklama kararı çıkıyor. Ancak duruşma 3 ay sonrasına erteleniyor oysa bu süre en fazla bir ay.

Dizilerdeki Çekim Hataları
Akasya Durağı dizisinin bir bölümünde, sızıntı petrolü izinsiz satan kişiler, "Şikayet var" diye gözaltına alınıyor. Sonra da "Şikayetten vazgeçildi" diye zanlı serbest bırakılıyor. Bu olay hırsızlık kapsamında olduğu için şikayetin geri çekilmesinin bir değeri yok.
Mesaj14.08.2011, 22:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çoğunu biliyordum güzel toplamışsın Very Happy
Mesaj14.08.2011, 22:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet güzel olmuş Bihterde tam ben doğum günümü kutlarken ölmüş desenize xD birde Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinin sezon finalinde son sahnede cemile ali diyeceğine erkan dedi! en büyük hata buydu
Mesaj15.08.2011, 01:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

güzelmş
Mesaj15.08.2011, 01:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

elinize sağlık gerçekten güzel olmuş kavak yelleri çok saçma ama Very Happy
Mesaj15.08.2011, 04:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşım için teşekkürler.. Bende en çok şu Muhteşem Yüzyıl'daki hataya takıldım.. İnsanın aklına nasıl gelmiş o ya Mr. Green
Mesaj15.08.2011, 05:03 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Komik Dizi Hataları

devrimcity yazmış:

Gençlik dizisi Kavak Yelleri'nin son bölümündeki bir sahnede, hakim karşısına çıkan Pelin Karahan'ın canlandırdığı Aslı, kişisel sorulara yanıt verdi. 1990 doğumlu olduğunu söyleyen Aslı, mesleğinin de doktorluk olduğunu belirtti. Tüm ekran başındaki izleyiciler de bu sahnede öğrendi ki 21 yaşında birisi doktor olabiliyor!

en çok ta bu e yuh artık ben 22 yasındayım bende doktor olayım o zaman Razz Razz

Mesaj15.08.2011, 05:23 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Komik Dizi Hataları

energy26 yazmış:
devrimcity yazmış:

en çok ta bu e yuh artık ben 22 yasındayım bende doktor olayım o zaman Razz Razz
Razz Razz gerçektende öyle ama belki torpili vardır Very Happy
Mesaj15.08.2011, 09:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yorumlarınız için Teşekkürler...

Aynen kavak yelleri dizisindeki hata biraz daha saçma olmuş Razz
Önceki mesajları göster: