Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj18.08.2011, 14:05 (UTC)    
Mesaj konusu: Yazarken Baş Parmağını Kullananlar !

Amerikada yapılan bir araştırmaya göre boşluk tuşuna başparmağıyla basanlar daha az yaşıyor.1800 kişilik araştırma grubunda ve kadavralar üzerinde yapılan 5 yılı aşkın deneyler sonucunda ilginç veriler ortaya çıktı.

Bilimadamları yüksek teknolojili görüntüleme sistemleri sayesinde boşluk tuşuna başparmak ile basanların ortalama 5 ile 15 daha az yaşadıklarını ortaya koydular.

Araştırmanın en ilginç yanı ise başparmakla basıldığında oluşan şiddettin daha fazla olması ve bunun direkt kalbe gitmesinin kanıtlanması. Bu oran diğer parmaklarda %40 daha az

Mesaj18.08.2011, 15:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

ilginç Neutral
Mesaj18.08.2011, 15:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bence de (ben başparmağımla basıyorum bazen nereye denk gelirse)
Mesaj18.08.2011, 15:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

ayak parmaklarımla yazıyorum saçma
Mesaj18.08.2011, 15:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

Öyleyse baş parmağımı daha çok kullanayım Smile Mr. Green

M.Aslan
Mesaj18.08.2011, 15:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yorumlar için teşekkürler saçma olduğunu düşünenler varsa ben bu konuyu iyice araştrıdım bir belgeseldede gördüm harbiden doğruymuş Very Happy
Mesaj18.08.2011, 16:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

oha ben şimdi erkenmi ölcem hep o 10 parmak yüzünden:mrgreen:
Mesaj18.08.2011, 16:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

olum bi insan pc başında 3 saat takılıyosa 100 basıyosa ben 10 saat takılıyo 500 basıyom Very Happy benden bi 20-30 yıl rahat gidici Very Happy Mr. Green
Mesaj18.08.2011, 16:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ortalama bir değerdir büyük ihtimal.
Yoksa herkeste böyle olacak diye bir şey yokya.
Bende sağ baş parmağımı kullanıyorum genellikle.

Mesaj18.08.2011, 17:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

ya bunlar uzmanların uydurdugu bısı mesela uzmanlar yumurta saglıga zararlı demıslerdi aradan 15-20 gun geçtı baska bı uzman cıktı yumurta saglıga zararlı degıldır dedı hangisi dogru ? Mr. Green Mr. Green

Mesaj18.08.2011, 18:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben yazarken hızlı yazdıgım için işaret-orta-yüzük-serçe parmağımla birden basarım baş parmak aklıma bile gelmedi Smile
Mesaj18.08.2011, 18:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

1bsinifiyiz yazmış:
Öyleyse baş parmağımı daha çok kullanayım Smile Mr. Green

Neden Question Ölmek mi istiyorsunuz Question
Mesaj18.08.2011, 19:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

ozaman ellerini çok kullanark çalışan insanların ömrü daha kısa saçma bence benim tuşa parmakla uyguladığım baskının şiddetiyle gundelik yaptığım işlerde parmağımı kullandığım şiddeti klavyenin yaptığı şiddetten az değil bu profosörlerin başka işi yokmu ne ile uğraşiyolar git daha faydalı oacağın şeyleri araştır bu ne ki böyle Idea
Mesaj20.08.2011, 08:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bence saçma,herkesin ne zaman öleceği Allah'tandır,iyi ozaman otopsi raporunda klavyeye baş parmağına bastı erken öldü vs.. gibi Mr. Green Mr. Green (Biraz saçma oldu sanki) Mr. Green
Önceki mesajları göster: