Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj17.09.2011, 17:14 (UTC)    
Mesaj konusu: Sen Daha Çok Hak Ediyorsun !!!

Sen Daha Çok Hak Ediyorsun!

İki erkek kardeş, babalarından kalma çiftlikte birlikte çalışıyorlardı.Kardeşlerden biri evliydi ve dört çocuğu vardı. Digeri ise bekardı. Kardeşler, her günün sonunda ürünlerini ve karlarını eşit olarak bölüşüyorlardı. Bir gün, bekar kardeş kendi kendine:
“Ürünümüzü ve karımızı eşit olarak bölüşmemiz hiç de hakça değil ” diye düşündü. “Ben tek başıma yaşıyorum ve o kadar çok fazla paraya ihtiyacım yok. Ama kardeşim altı kişilik bir aileye bakmak zorunda.” Böylece, her gece evinden çıkıp, bir çuval buğdayı gizlice kardeşinin evindeki tahıl deposuna götürmeye başladı.
Bu esnada evli kardeş de kendi kendini şöyle düşünüyordu: “Hasatımızı ve karımızı eşit olarak paylaşmamız adil değil. Ben evliyim; eşim ve çocuklarım var, yaşlandığım zamanlar bana onlar bakabilirler. Oysa kardeşim tek başına ve yaşlandığı zaman kendisine bakacak kimsesi yok.”
Böylece o da her gece evinden çıkıp bir çuval buğdayı gizlice kardeşinin deposuna götürmeye başladı.
Bu durum aylarca devam etti. Ama ikisi de ne olup bittiğini bir türlü anlayamadılar, çünkü ikisinin de deposundaki buğdayın miktarı hiç değişmiyordu.
Sonra, bir gece iki karseş her zamanki gibi gizlice bir çuval buğdayı diğerinin deposuna taşırken karanlıkta çarpıştılar. Bir süre birbirlerine baktılar ve sevgiyle kuçaklaştılar.

Kardeşlik sizce de böyle olmalı değil mi ?
Maalesef o kadar bencilleşmişiz ki kendimizden başkasını düşünmüyoruz ve karşılığında ise elde var sıfır ...

İnsanlar ikiye ayrılır. Vaktini beşe ayıranlar ve vaktini boşa ayıranlar ...
Necip Fazıl KISAKÜREK
Mesaj17.09.2011, 17:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Smile işte kardeşlik diye buna denir...
Mesaj17.09.2011, 18:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Allah cümlemize böyle kardeş nasip etsin.

M.Aslan
Mesaj17.09.2011, 18:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok güzel bir paylaşım.

İskilipli Atıf hain miydi?
Necip Fazıl, CHP ve gerçekler
Önceki mesajları göster: