Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj11.11.2011, 18:03 (UTC)    
Mesaj konusu: Forum için önerilerim var arkadaşlar.

Beni tanıyanlar tanır. 2007 yılında fenercafe ile foruma kayıt olup bir dönem moderatörlük yaptım.
Çoğunuz forumda yenisiniz tanımıyor olabilirsiniz. Moderatörlükten ziyade tablo tasarım mantığını forumda paylaşıp, bedava-sitem tasarımlarında (butterfly,red vs.) yapılabilecek farklı değişiklikler gösterdim. Her neyse...

Forum yıllardır daha fazla yaşlanıyor ve yıllanmış şaraplar gibi olmanın aksine kelebekler gibi ölüme gidiyor. Forum'da online moderatör sayısı oldukça az. Olabilir bu gayet normal çünkü moderatörler yıllardır neredeyse aynı ve onlarda sıkılmış olabilir. Bu yüzden onları bu konuda eleştirmek saçma olacak. ( Fenercafe ile modluk yaptığım dönem foruma uzun süre girmediğim için modluğum elimden alınmıştı )

Arada online olan modlarımız kullanıcıları çok sıkıyor diye düşünüyorum.
Yanlış yere başlık açan bir insanın başlığını kilitlemek yerine doğru taşısak nasıl olur ? Ya da sitesinin reklamını yapan ufak bir kardeşimiz (sitesinden henüz ortaokulda olduğunu anlıyoruz ) forumdan aylarca banlanması ne kadar doğru ?

Sizlere bedava-sitem in ilk halini kısaca anlatmak istiyorum ; dostluk,kardeşlik ve sevgi vardı. Bayramlarda tek bir başlık açılır herkes bayramlaşırdı. Herkesin sitesini tanıttığı tek bir başlık vardı ve bu başlıkta siteleri enine boyuna tartışır öneriler geliştirirdik. İnanın herkes mutluydu. Ve online kullanıcı rekorları defalarca kırılırdı.

Buraya kadar kim okudu yazıyı bilmiyorum fakat özet geçmek gerekirse ben bu forumda webmasterlık nedir onu öğrendim ve şu an kendime ait bir web ajans kurdum yaklaşık 1 senedir üzerinde çalışıyordum ve bugüne nasip oldu başlatmak. Bu yüzden bu forumun yeri bende çok ayrı. Lütfen modlar ve kullanıcılar olarak bu forumu düzlüğe çıkarmak için birbirmize sevgi ve saygı ile yaklaşalım.

Sağlıcakla kalın.

Mesaj11.11.2011, 18:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok doğru söyliyorsun kardeş.
Ama yanlız moderatorler konuyu kilitleyecek galiba.

Mesaj11.11.2011, 18:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

@fenercafe dostum ben senı tanıyorum evet haklısın o zamanlar dost,kardeşlık,saygı,sevgi vardı ama şimdi her şey değişti özellikle yönetim değiştikten sonra daha da berbat oldu forum ve siteler siteler derken reklamlardan bahsediyorum

malesef benim düşüncem şimdiki yönetim iyi değil adamlar cebini düşünüyor bu arada sadece yönetimden bahsediyorum yanlış anlama olmasın neden derseniz moderatörlerin hiç bir suçu yoktur onlar sadece verilen görevi yapmaya çalışıyor burada tek suçlu olan bence yönetimdir..

Mesaj11.11.2011, 18:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Aynen katılıyorum
Ama aktif olan moderator sayısı git gide düşüyor farkındaysanız en son bilgiliwebnet Sezer abim gitmişti.
Herkez forumda küfür ediyorlar moderatorlerin haberi olmuyor,bir şikeyette bulunuyoruz bunu supporta bildirin diyor moderatorler.
Bunların hepsi yönetimin suçu moderatorlerimizi öyle yönlendiriyorlar.

Mesaj11.11.2011, 18:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

şimdi gelelim moderatörler neden aktif değil sorusuna;

bence moderatörler artık sıkıldı neden derseniz çünkü forumda aramak istemediğinden fazla bilgiler mevcut forumda arama yapmadan başlık açılmasın diye kaç kez moderatörler söyledi e bunu bile bile aynı şey tekrarlanırsa sonuç ta bu olur ben moderatörlere hak veriyorum onların işi zor gerçekten ama elden ne gelir Rolling Eyes

Mesaj11.11.2011, 19:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bence modların pek fazla suçu yok sorun biz kullanıcılarda,kullanıcılar forumu düzgün kullanmıyorlar modlar ne kadar banlasa bile yapılan gereksizliklere devam ediliyor,modlar beynimizi banlayamazlar nasıl olsa,şunu kabul ediyorum yaklaşık 3-4 ay önce kimse ilgilenmiyordu ancak kullanıcılarda yerinde rahat durmuyorlardı,burayı sadece benim sitem daha iyi benim tasarımım daha iyi yarışı için düşünenlerin sayesinde böyle olduk,çıkarlar bitince arkadaşlıklarda bitiyor..Ben sadece forum için söylüyorum bunları herkes buranın forum olduğunu unutmamalı,hep eleştiri hep tartışma ..Nereye kadar... Kullanıcı böyle davranırsa modların sıkılıp girmemesi bence tabii dir... Bende 2008 2009 yıllarında buradaydım dediğin gibi herkes birbirine karşı saygılı ve sevgili davranırdı..Bsyi eskisi gibi olurmu bilmem ancak ancak en azından birbirimize olan saygımızı ve sevgimizi koruyalım..Bunuda gerek modlar gerek kullanıcılar hep birlikte yapmamız gerekir..Eğer bişileri düzeltmek istiyorsak işe kendimizden başlayalım derim...Vesselam...
Mesaj11.11.2011, 19:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

@imanfedaisi haklısın dostum ilk baş kendimizde aramalıyız sorunu Wink

Mesaj12.11.2011, 10:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

@imanfedaisi
bazı yerlerde haklısın. fakat geçmişi örnek vermemdeki amaç banlama olayı ayda yılda bir defa denk gelirdi. her hata yapan banlanmazdı. yanlış yere başlık açanlar çok fazlaydı ama başlıklar doğru yere taşınırdı. kullanıcı banlanmazdı. sevgi ile yaklaştığımızda her şey daha güzel olur. uyarı ile yaklaştığımızda o sorun çözülmez.