Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.01.2012, 19:49 (UTC)    
Mesaj konusu: Çamura Düşen Altın !!!

Çamura Düşen Altın
Konuşmacı sözlerine elinde tuttuğu altın lirayı göstererek başladı. Odayı dolduran yüzlerce kişiye şu soruyu sordu:
“Bu altını kim ister?”
Hemen hemen bütün eller havaya kalktı. Konuşmacı devam etti:
“Altını içinizden birine vereceğim, ama önce bazı şeyler yapacağım.” Altını yere attı, ayakkabısıyla üzerinde tepindi. Sonra yerden kaldırdığı tozlara bulanmış altını salona doğru uzatıp yine sordu:
“Bu altını hala isteyen var mı?”
Eller yine havadaydı. Bu defa altını yardımcısının getirdiğini çamur dolu bir kavanoza attı. Çıkardığında, üzerindeki çamurdan altın görünmüyordü bile. Aynı soruyu sordu bir kez daha. Ama eller yine havadaydı ve herkes altını istiyordu.
Konuşmacı gülümseyerek şöyle dedi:
“Arkadaşlar, burada çok önemli bir şey görüyorüz. Ben bu altına ne yaparsam yapayım, önemi yok; onu ne olursa olsun istiyorsunuz. Çünkü başına gelenler onun değerini düşürmüyor. O hala değerli bir altın.” Kürsüdeki konuşmacı, daha sonra hayata ilişkin sonucunu şöyle dile getirdi:
“Birçoğumuz, bu altının başına gelenleri yaşarız. Yere düşeriz, hırpalanırız, canımız acır. Bazen üzerimize çamur atılır. Bazen de biz çamura düşeriz. Ama hiçbirisi önemli değildir; yeter ki, özümüzdeki güzelliği hiç unutmayalım ve mutluluğun bunlara bağlı olmadığını bilelim. Değerimizi bizi başkalarının nasıl gördüğü veya başımıza gelenler değil, bizim kim olduğumuz belirler.”
Mesaj01.01.2012, 19:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel...
24 saatimiz Allahın bize bahşettiği 24 altınımızdır iyi değerlendirelim boş şeyler için harcamayalım insan en değerli varlıktır unutmayın..Paylaşım için tşk
Mesaj01.01.2012, 20:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben teşekkür ederim kardeşim.
Bu benim bir diğer sitem kardeş.20 günlük mazisi var. İslam Kuşağı'nın kardeşi diye biliriz ...
SmileSmileSmile
Mesaj01.01.2012, 20:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

psikolojistik yazmış:
ben teşekkür ederim kardeşim.
Bu benim bir diğer sitem kardeş.20 günlük mazisi var. İslam Kuşağı'nın kardeşi diye biliriz ...
SmileSmileSmile

Ooo baştan söylesene ercüment abi ayıpsınSmile
Mesaj01.01.2012, 22:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel paylaşım olmuş ,çok doğru (: Paylaşım için teşekkürler..ben bunu facede paylaşıyım Very Happy Very Happy
Mesaj01.01.2012, 22:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

osmanlisultanlar yazmış:
Güzel paylaşım olmuş ,çok doğru (: Paylaşım için teşekkürler..ben bunu facede paylaşıyım Very Happy Very Happy

ben teşekkür ederim kardeşim ...
Mesaj02.01.2012, 23:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel bir paylaşım, teşekkürler.
Mesaj03.01.2012, 09:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

balikesirerdek yazmış:
Güzel bir paylaşım, teşekkürler.

ben teşekkür ederim arkadaşım ...
Mesaj03.01.2012, 10:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gerçekten çok değerli paylaşımlar yapıyorsunuz Wink
Mesaj03.01.2012, 10:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

dinlefrm yazmış:
Gerçekten çok değerli paylaşımlar yapıyorsunuz Wink

Teşekkür ederim güzel düşüncen için kardeşim.
Umarım işe yarıyordur ...

İnsanlar ikiye ayrılır. Vaktini beşe ayıranlar ve vaktini boşa ayıranlar ...
Necip Fazıl KISAKÜREK
Mesaj04.01.2012, 07:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok Güzel Bir Paylaşım Eline Sağlık Çok İyisin Wink
Mesaj04.01.2012, 08:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

bedavasitemst yazmış:

Senin kendi iyiliğin ve güzelliğin kardeşim. Güzel düşüncen için teşekkür ederim ...

İnsanlar ikiye ayrılır. Vaktini beşe ayıranlar ve vaktini boşa ayıranlar ...
Necip Fazıl KISAKÜREK
Mesaj04.01.2012, 08:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

islamkusagi yazmış:
bedavasitemst yazmış:

Senin kendi iyiliğin ve güzelliğin kardeşim. Güzel düşüncen için teşekkür ederim ...

Önemli Değil Kardeşim Smile