Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.03.2012, 14:28 (UTC)    
Mesaj konusu: Bilgisayarım Exeleri Yavaş Yürütüyor !

Merhaba arkadaşlar ..
Bir çok araştırma yapsamda , açıkcası bilgisayar hakkında bayağı bir bilgim olsada bu sorunun içinden çıkamadım.Kim bilir belki bilen biri çıkacaktır..El elden üstündür Smile

Sorunum şu ;

-Benim bilgisayarımın sistemi güzel bir sistem..Gere işlemcisi gerekse ram'i gerekse harddiski gerekse grafik kartı..Fakat ne olduysa son 2 haftadır bütün oyunları yavaş oynatıyor..
Yavaştan kastım şu ;
Mesela örnek olarak Counter-Strike oyununu örnek vereyim..
Bu oyunda , oynayanlar bilir bıçak çektiğinizde daha hızlı gidersiniz..Fakat yanımdaki adamın elinde silah var ve benim elimde bıçak olmasına rağmen adam beni geçiyor.Sırf bu değil ateş etmelerde zıplamalarda vs.
Ayrıyetten sırf bu oyunda değil.Hemen hemen bütün oyunlarda !
Oyunlar hariç programlarda da bi kısım yavaşlama var.Fakat herhangi bir exe yürütmeden normal akışta hirbir problem yok..

Denediğim Yollar ;
-İşlemcinin işlemleri çabuk işleyip/işlememesini denedim.Hızda bir problem yok.
-Kasa içini tümden temizledim..
-Ekran kartımı değiştirdim..(Daha güçlü bir ekran kartı ile)
-Ramlerimi değiştirdim.
-Pc'mdeki bütün driverler son sürüm.
-Oyunlarda gerekli ayarlara ve sistem gereksinimlerine baktım herşey uygun gözüküyor.
-Klavye ve mousuma baktım.Herhangi bir işlem gerilemesi yok(başka bir bilgisyarda hiç sorunsuz çalıştılar)
-Monitörümü bile söktüm arkadaşımın bilgisayarında denedim ama hiçbir sorun yok..
-Format attım.Sorun devam etmekte.
-Kabloları kontrol ettim.
-Denetim masası ve güvenlik duvarında gerekli kontrolleri yaptım.

Belki bilen birisi çıkar..Aklıma gelen bütün herşeyi yaptım.zaman ayırıp baktığınız için teşekkürler.İyi günler.