Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj26.01.2012, 17:41 (UTC)    
Mesaj konusu: SİTENİ GELİŞTİRMEN İÇİN ÖNERİLER

Arkadaşlar öncelikler merhabalar, burada size sitenizi gelişmeniz için bazı önerilerde bulunacağım

- Site ismi; Site adı mutlaka web sitenin içeriğiyla aynı olmasa bile çok yakın olmalıdır, yani ne demek bu? Şöyle; Mesela ben html kodları yapmayı ve paylaşmayı sevdiğim için html kodları içeren bir web site açtım, site isminide htmlarsivlerim olarak belirledim. Gördüğünüz gibi sitemin içeriğiyle site ismi aynı gibi...

- Site sloganı; Site sloganı sitenize ziyaretçi çekmek için müthiş bir fırsattır, yani şöyle basit bir şekilde anlatmak gerekirse;

Google Arama Motoru'na html kodları yazdığımızda karşımızda listenen sitelerden hangisine tıklamam gerekir? Tabikide site sloganı ve site ismine bakarım, sonrada siteye girerim demeniz gerekir.

Google / Html Kodları
Site Sloganı Atıyorum (Sitenize gereken tüm html kodları burada!)
Site ismi Atıyorum (htmlkodlari.net)
Eğer sloganınızla, site isminiz birbirine yakın anlamlar taşırsa sitenizin günlük tekil hiti gün geçtikçe gözle görünür bir şekilde artacaktır

- Site içeriği; Eğer html kodları üzerine bir site açıcaksanız değişik şeyler paylaşmayı bir ilke olarak edinin ! Neden mi? Sizde biliyorsunuz ki nerdeyse her html kodları üzerine açılan sitede mutlaka hep aynı şeyler vardır ve ziyaretçilerde artık farklı şeyler görmek ister sizde bunu düşünerek yola çıkın, ve mutlaka sabredin... Mesela örnek vermek gerekirse google arama motoruna "sitene kod kutusu" yazdığınız zaman her sitede aynı paylaşım çıkar işte burda siz devreye girin ! Mesela kod kutusunun şeklini değiştirebilirsiniz, arkaplan koyabilirsiniz Eğer böyle bir şey yaparsanız ziyaretçinin kafasında şöyle bir durum oluşur; "Nerdeyse her sitede aynı paylaşım var ama bu sitede farklı kodlar buldum mutlaka düzenli bir şekilde takip etmeliyim"
Sitenizin içeriğininde mutlaka farklı kodlar bulun üzerinde çalışın ve öyle paylaşın göreceksiniz sitenizi ziyaret edenler mutlaka size geri dönecektir. Mesela şöyle yapabilirsiniz bildiğiniz gibi sayfada ne kadar kaldın diye bir kod var örnek olarak paylaşıyorum;

Bu sayfada dakika saniye misafirimiz oldunuz.

Gördüğünüz gibi yazı rengi açık mavi siz bunun kodlarıyla oynayarak farklı yazı renkleriyle ziyaretçilerinize sunabilirsiniz

Sitede bulunan yazıların biçimi, boyutu ve rengi;
- Sitenizde bulunan yazıların biçimini mutlaka arial yada tahoma yapmalısınız çünkü yazıların okunması çok gereklidir ve bu yazı biçimleri en iyileridir. Düşünsenize yazılarınızın Comic Sans Mc yazıldığını? Eğer bu biçimde yazarsanız sitenizin hiti artmaz çünkü site ziyaretçilerin gözüne hoş gelmezse bir daha girmezler. Hit arttırayım derken elinizdekindende olmayın
Mesela bir makale yazdınız, makale başlığı mutlaka farklı ve koyu renkte olmalıdır. Bu sayfamızı örnek olarak gösterebilirim. Ve yazılarınızın puntosu 12 olmalıdır...

Sitenizde bulunacak extralar;
- Eğer sitenizi bedava-sitem.com'dan açtıysanız aşağıdaki önerileri dikkatlice okuyun...
Bildiğiniz gibi bedava-sitem sisteminde ücretsiz site açıp, içindeki extralardan faydalanabiliryorsunuz. Sitenizin içeriğine göre bu extraları kullanmanızı tavsiye ederim. Sitenizin içeriği html kodları üzerinde ise şöyle bir sistem kurabilirsiniz;
Örnek vermek gerekirse internette dolaşırken bir kod buldunuz ve üzerinde çalışırak farklı bir kod oluşturdunuz işte bu kodu sitenizde şöyle paylabilirsiniz...
Sitenizin üst kısmına şöyle bir yazı yazın ve yanına link verin;

Merhabalar sitemizde hiç bir şeyde bulamayacağınız müthiş bir kod eklendi kodu almak için tıklayın -> Sayfaya git

- Öncelikle extralar bölümüne girerek forum sayfasını aktive edin ve Kayıtlı üye olmak mümkün olsun mu? Sorunun yanındaki kutucuğya tıklayın ve üyelikle seçeniği seçin. Ve forum sayfası şöyle olsun forumda bulunan kategorileri görmek için üye olmanız gerekmektedir yazın ve kaydedin. Yukarıda belirttiğim Sayfaya git yazan yere forumda paylaştığınız kodun sayfasının linkini ekleyin. Ziyaretçiler linkle tıkladığında karşılarında şöyle bir sayfa görecekler;
Forumdaki kategorileri görmek için üye olmanız gerekmektedir diye bir yazı göreceklerdir ve o kodu almak için yada görmek için meraklılar üye olucaktır. Yani sitenize hem hit kazandırdınız hem üye

Sitenizin Tasarımı;
- Sitenizin tasarımıda içeriğinizle alakalı olmalıdır, yani müzik sitesi açtınız sitenize tasarım yaparken tasarımın farklı noktalarına müzik ikonları koyun ve arkaplan müziği ekleyin. Mesela arkaplan müziğini her hafta değiştirin ve her hafta yeni çıkan bir şarkıyı koyun ve ziyaretçilerinize bu durumu şöyle açıklayın...
Değerli misafirlerimiz sitemize her girdiğinizde duyduğunuz arkaplanda çalan müzik her hafta değişmektedir, her hafta yeni çıkan şarkıların bir tanesinin tanıtımı yapıyoruz. Arkaplanda çalan müzik 1 dakika sonra duracaktır. (Arkaplan müziğini 1 dakika olarak ayarlayın ki ziyaretçileriniz siteden sıkılıp çıkmasın, süresini dilediğiniz gibi yapabilirsiniz be nörnek olarak 1 dakika dedim) Müzik durdukten sonra sayfamızda bulunan müzikleri dinlemeye başlayabilirsiniz.

Sitenizin içeriği komik yazılar ve komik resimler ise tasarımınızda ki menü şöyle olsun;
Anasayfa - İletişim - Komik yazılar - Komik Diyaloglar - Komik Msn Sözleri - Komik Avatarlar veya Komik Resimler
Bu tür sitelerin arkaplan rengi beyaz olmalıdır tasarımı ise bana göre turuncu veya mavi olmalıdır.

Sitenizde bulunması gerek diğer unsurlar;
- Hakkımda yada Hakkımızda Bölümü.
- Sayfanıza reklam almak istiyorsanız detaylı reklam sayfası hazırlayın.
- Ve tabikide copyright diye bir sayfa olması ve gerekli açıklamalar bulunmalıdır.

Bu sayfa site yöneticisi tarafından hazırlanmıştır, yani bu makele htmlarsivlerim.tr.gg'ye aittir ve izinsiz kullanılamaz.
Mesaj29.01.2012, 18:37 (UTC)    
Mesaj konusu: OYUN1257

http://oyun1257.tr.gg/Ana-sayfa.htm giriniz çok eğlenceli 100000 lerce flash oyunlar lütfen çok güzel aradaşlar yuppi eğleneceksiniz beğenmeyenler mesaj atsın geliştirmem için bilgi verenler forumda paylaşsın. Arrow http://oyun1257.tr.gg/Ana-sayfa.htm
Mesaj21.02.2012, 07:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

güzel bi anlatım.faydalanan olacaktır yenılerden.herkese iyi çalışmalar Smile
Mesaj11.03.2012, 18:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Faydalı Olcağına Eminim. Very Happy
Önceki mesajları göster: