Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.05.2012, 14:10 (UTC)    
Mesaj konusu: Aynı Sitede Ayrı Bir Tasarım Oluşturma | SORUN ÇÖZÜMÜ

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere önemli bir sorun hakkında çözüm önerisi sunacağım.

Sorun: Herhangi bir Bedava-Sitem üyesi sitesinde bir css tasarım varken, diğer sayfasında ayrı bir tasarım oluşturamıyor.

Çözüm:

Sitene Giriş > Tasarım Ayarları > Gelişmiş Ayarlar > CSS Kodu
Öncelikle buradaki kodların ne olduğu bilmelisiniz. Çünkü hangi div'i kaldırmalıyım, hangisi kalmalı bunun için önemlidir.
Mesela yeni sayfadaki tasarımda, önceki logoyu kaldırmak istiyorsanız, CSS Kodunuzda logoya ne ad verilmiş ise ( Biz logo_resim diyelim ) o kodu yeni sayfada
Kod:
<style type="text/css">
BURAYA ...
</style>

BU ŞEKİLDE

Kod:

<style type="text/css">
#logo_resim {  display:none; }
</style>

ekleyeceksiniz.

Biz şimdi burada ne yapmış olduk ?
Biz, burada logo_resim divinin özelliklerini kaldırmış olduk. Yani artık o logo yeni sayfada görünmeyecek. Ancak bu yeni sayfadaki tasarımı bozabilir. Buna dikkat ediniz.

GELİŞMİŞ ÖRNEK
DİV adlarımız şunlar olsun.

#sayfa_ust
#logo_resim
#icerik
#sayfa_alt

Bunlardan bazıları önemlidir. Mesela <div id="icerik"> çok önemlidir. Çünkü yeni sayfada içerik kısmını yok edersek yazımız en üstten başlar. Bu yüzden bazılarını yok etmeyeceğiz. Mesela ben sayfanın altının olmamasını ve logomu değiştirmek istiyorum.
Yeni sayfada
Kod:
<style type="text/css">
</style>

Bu kod arasına şöyle ekleyeceğiz.

Kod:
<style type="text/css">
#logo_resim {  display:none; }
#sayfa_alt {  display:none; }
BURAYA İSE YENİ SAYFADAKİ CSS KODLARIMI EKLEYECEĞİZ.
</style>

BU ŞEKİLDE LOGOMUZ VE SAYFANIN ALT KISMI YOK OLDU VE YENİ TASARIMIMIZI EKLEYEBİLİRİZ. EĞER BİR BOZUKLUK OLUŞUR İSE TEKER TEKER YOK EDİN VE EKLEYİN BU ŞEKİLDE SORUNUN NEREDE OLDUĞUNU ANLAYABİLİRSİNİZ.

ANLAMADIĞINIZ BİR YER OLURSA CEVAP YAZMANIZ YETERLİDİR.

Alıntıdır: http://frmbestlive.tk/ sitesinden.
Mesaj02.05.2012, 20:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

yıl 2007 ikiyol yada ozlemtekın bulmus getırmıstı foruma her sayfaya uygulamak gerekiyodu
vay be 5 sene olmus
Mesaj03.05.2012, 15:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Her sayfaya uygulamak nedir, en iyi ben bilirim. İlk başlarda kendi kafama göre hareket ettiğimde ana sayfaya yaptığım tasarımın kodları alır, diğer sayfaya kopyalar ve oradan da düzenlerdim. Smile Bir günümü alırdı. Smile
Önceki mesajları göster: