Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj15.08.2012, 15:07 (UTC)    
Mesaj konusu: Veri Merkezine Ziyaret

Merhaba

gecen hafta bazi calisanlarimizla Verimerkezine bir gezi duzenledik.

Sürekli kullanicilarimizdan "perde arkasında" nasıl bir calisma yapildigi hakkinda sorularla
karsilasiyoruz bu yuzden yaptigimiz gezide bir kac resim cektim.

bu resimleri linkte bulabilirsiniz:
http://hakan-kocak.tr.gg/Galeri/kat-2.htm

İşte bazı bilgiler şunlardır:

Serverlerimiz Nürnberg yakınlarındaki Feucht köyunde bir veri merkezinde barındırılmaktadır.
Veri merkezimiz korkunç bir elektirik gideri ve cok hizli bir internet baglantisi olan buyuk
bir binada bulunmakta.

Yaptigimiz gezide ("IP Exchnage GmbH") rehberi bina icerisinde bulunan, UPS
sistemleri, azot-söndürme sistemleri, dizel jeneratörler ve çeşitli Colocation gösterildi.
Ne yazık ki güvenlik sebeplerinden dolayi resim cekmemize izin verilmedi.

Herhangi bir nedenden dolayi İnternet bağlantısı kesilecek olsa dahi veri merkezinde ikinci bir
internet baglantisi bulunmakta, elektrik kesintisi durumunda ilk önce bataryalar sonrasinda
dizel jeneratörler devreye giriyor.

Tabii ki yinede hatalar olusabilir, cunku Bedava-sitem arkasindaki teknoloji oldukça karmaşık.
Tüm bu güvenlik önlemlerini içeren bir veri merkezi secerek kesintileri en kisa süreye düsürmek icin
elimizden gelenin en iyisini yapmaya calisiyoruz.

Saygılarımla!
Ben

En son hakan-kocak tarafından 16.08.2012 02:53:12 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Mesaj15.08.2012, 15:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çalışıldığını görmek güzel Smile
Mesaj15.08.2012, 15:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gerçekten Güzel Smile
Mesaj15.08.2012, 15:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

Klasik datacenter Smile Daha iyilerinede girmiştim hani Smile

Arrow Ethical Hacker Arrow Professional Web Designer
Mesaj15.08.2012, 15:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

Herşeyin Hayırlısı Olur işallah Razz
Mesaj15.08.2012, 16:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzelmiş gerçekten Smile
Mesaj15.08.2012, 17:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bir kaç yerde okumuştum, şimdi resimleri görünce aklıma geldi. Doğru olup olmadığını sormak istiyorum....

Webme kendi ofisi içinde barındırdığı bir Veri Merkezinden mi tr.gg , page.tl gibi sitelerin alt yapısını sağlıyor.Yoksa bir veri merkezinden Sunucu Kiralama ve Sunucu Barındırma gibi hizmetler ile mi bu hizmeti sunuyor.

Not: Bir veri merkezinden bir veri merkezi alanı kiralayarak burada çok sayıda sunucu barındırma hizmeti alması kendi veri merkezi olduğu anlamına gelmez.

Bir kaç yerde görmüştüm.Bu bilginin doğruluğunu öğrenmek istiyorum. Teşekkür Ederim... Very Happy
Mesaj15.08.2012, 17:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzelmiş Very Happy
Mesaj15.08.2012, 18:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben bedava-sitemin büyük bir kuruluş olduğunu düşünürdüm ama bu kadar büyük olduğunu bilmiyordum Smile
Mesaj15.08.2012, 18:48 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Veri merkezine Ziyaret

hakan-kocak yazmış:
Merhaba

gecen hafta bazi calisanlarimizla Verimerkezine bir gezi duzenledik.

Sürekli kullanicilarimizdan "perde arkasında" nasıl bir calisma yapildigi hakkinda sorularla
karsilasiyoruz bu yuzden yaptigimiz gezide bir kac resim cektim.

bu resimleri linkte bulabilirsiniz:
http://hakan-kocak.tr.gg/Galeri/kat-2.htm

İşte bazı bilgiler şunlardır:

Serverlerimiz Nürnberg yakınlarındaki Feucht köyunde bir veri merkezinde barındırılmaktadır.
Veri merkezimiz korkunç bir elektirik gideri ve cok hizli bir internet baglantisi olan buyuk
bir binada bulunmakta.

Yaptigimiz gezide ("IP Exchnage GmbH") rehberi bina icerisinde bulunan, UPS
sistemleri, azot-söndürme sistemleri, dizel jeneratörler ve çeşitli Colocation gösterildi.
Ne yazık ki güvenlik sebeplerinden dolayi resim cekmemize izin verilmedi.

Herhangi bir nedenden dolayi İnternet bağlantısı kesilecek olsa dahi veri merkezinde ikinci bir
internet baglantisi bulunmakta, elektrik kesintisi durumunda ilk önce bataryalar sonrasinda
dizel jeneratörler devreye giriyor.

Tabii ki yinede hatalar olusabilir, cunku Bedava-sitem arkasindaki teknoloji oldukça karmaşık.
Tüm bu güvenlik önlemlerini içeren bir veri merkezi secerek kesintileri en kisa süreye düsürmek icin
elimizden gelenin en iyisini yapmaya calisiyoruz.

Saygılarımla!
Ben

gercekten güzel ellerinize saglık Very Happy
Mesaj15.08.2012, 21:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Guzeeell...
Mesaj15.08.2012, 21:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

Her şey güzel de azizim "resim çekilmez". Şunun bilincine artık erişin. Laughing
turhost'un olayı daha süper ama olsun, bu da güzel. Arada böyle şeyler yayınlamanız da hoş.
Mesaj15.08.2012, 23:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok güzel anlatım olmuş. Ben böyle çanak antenlerin felan olduğunu bilmiyordum. Bizdede çanak var çatıda bende WebYou ücretsiz-siten.com kurcam Mr. Green Hepiniz davetlisiniz Very Happy
Mesaj16.08.2012, 08:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

guzel Embarassed azerbaycandan selamlar hepinize
Mesaj21.08.2012, 21:24 (UTC)    
Mesaj konusu: süper

süpermişşşş Wink
Önceki mesajları göster: