Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj04.09.2012, 12:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu grafikerlik konusunun askıya alınmasında biraz benimde payım var sanırım Sad Sad
Mesaj04.09.2012, 12:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Forum öldü ama gerçekten çalışan moderatörler var,hiç ilgilenmeyenlerde.Neyse.Moderatör'lerin işini kolaylaştıracak birşey hazırladım.Sunumunu "Öneriler" de yapıcam.
Bu arada forum neden öldü derseniz,sebebi kullanıcılar.Nedeni ise hem bir den fazla başlık açmaları,forum kurallarına uymamaları,her başlığa reklamlarını sıkıştırmaları,küfür argo kullanmaları,aksine bunları yapmayan arkadaşlar ne kadar iyi bir şey yaptıklarını unutmamalı.Birazcık akılları olsaydı konuları kilitlenmezdi,bazılarının.Çünkü ya sürekli başlığı yanlış yere açıyorlar yada yanlış yerlerde reklam argo vb. kullanıyorlar.Forumda 1 dk'lık araştırma yapsa herkes konunun nerede açıldığını öğrenir.Zaten bunlara uyarlarsa forum tertemiz olur
Sürç-i lisan ettiysek affola.

Gelelim sorulara..

1- Grafik yapmaya ne zaman başladın ?
2- Forum'un ne zamanki halini seviyorsun ve neden ?
3- Nasıl bir kişiliğin var ?
4- Arkadaş ortamı seviyormusun ?
5- Forumda kullanıcılara vs. sinirlendiğin oldumu ?
Mesaj04.09.2012, 14:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

by-gurgen;
Grafikerlik konusunu tek bir kişiye bağlamadık.. Genel olarak zaten bırakmak isteyenler vardı.. Sorunlarını dinledik bizde.. Sonuçta eğer bu başlıkları kaldırmasaydık şimdiye kadar 15-20 istek birikmiş bir başlıkla ilgilenmeyen grafiker arkadaşlarımız 1 ay sonra kim bilir 50 tasarım çizebilecekler miydi? Bunları düşündük ve sonuç bu oldu.. Yapacak başka bir şey yok...

gomerc;
Aslında sadece bu reklam başlıkları forumu etkilemez.. Bakıldığında acaba sadece reklam yapanlarda mı suç? Yani tamam reklam yapanlar suçlu fakat benim anlamadığım bir konu var.. Mesela bizler bu forumun üyeleri değil miyiz? O zaman bir şeyler için çabalamamız gerekmez mi? En kötü ihtimalle açılacak bir başlık ile örnek olabilecek davranışlar sergilemek çok basit iken neden sadece sohbet başlığında bir "Selam" yazıp bırakıyoruz? Bunları da düşünmek gerekmez mi?

+ Grafik yapmaya ne zaman başladın?
Açıkçası 2 yıl kadar oldu.. Hatta 3. yıla gireceğim galiba.. 2010 yılında başladım bu grafik işlerine.. 2010 yılının sonlarına doğru galiba grafiker seçildim ve 1-1 buçuk yıl kadar grafikerlik yaptım..

+ Forum'un ne zamanki halini seviyorsun ve neden?
Forum her zaman forumdur.. Eski forum diyor herkes fakat bana göre eski geride kaldı.. O zamanlar forumda aktif olmasam da mutlaka bazı sıkıntılar vardır.. Her zaman işler yolunda gitmez değil mi? Bazı şeyleri unutup sıfırdan bir defter açarak forumu eski haline getirmeye değil, çok daha iyi yerlere getirmeye çalışıyoruz.. O halde sorunun cevabı forumu her haliyle seviyorum olabilir Smile

+ Nasıl bir kişiliğin var?
Genel olarak kendimi övmem.. Buna karşı çıkarım.. Öyle pek bir sosyal çevrem de yoktur fakat bir arkadaş ortamına girdiğimde pasifte kalmam.. Yani muhabbetlere katılırım, konu açar üzerinde tartışırız.. Hiç unutmam bir keresinde Google'nin Hataları yüzünden bir okul günü boyunca tartışmıştık Smile Cümlelerine dikkat eden biriyim birde.. Ne zaman ne demesini bilen kişiler vardır ya sanırım öyleyim.. Derslerim Allah'a Şükür iyi.. İlerliyoruz işte hayatta Smile Her şey şuan yolunda..

+ Arkadaş ortamı seviyor musun?
Arkadaş ortamımı yerine göre değerlendiriyorum.. Örneğin muhabbete göre davranırım.. Küfürlü muhabbetlere katılmam fakat güzel bir konu açıldığında oturup saatlerce konuşabilirim.. Yani arkadaşlarımı seviyorsam arkadaş ortamımı da seviyorumdur.. Bende arkadaşlarımı sevdiğime göre arkadaş ortamımı da seviyorum Smile

+ Forumda kullanıcılara vs. sinirlendiğin oldu mu?
Moderatör olmadan önce vardı birkaç kişi.. Yani çok eskilerden.. Özellikle grafikerlik yaptığım zamanlarda hani böyle delicesine sinirlenmek değil ama CSS nedir bilmeden CSS tasarım isteyenlere çok kızıyordum.. IceBlue tema yapmak istediğim de "Şunun Gibi Olsun" derlerdi ve nedense hep CSS Tasarım stilini gösterirlerdi.. Herkese laf anlatmak zor elbette.. 1 oldu bir şey demedim, 2 oldu bir şey demedim.. Hep anlattım fakat içten içe birazcık sinirlenme oldu.. Şuan bizzat sinirli olduğum kullanıcı yok bu forumda..

Sanırım biraz uzun cevaplar yazdım =) Kusura bakma dostum Smile
Mesaj04.09.2012, 14:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yok keyifle okudum kardeşim teşekkür ederim cevaplar için.Allah kolaylık versin.Şu reklam konusunda anlatmak istediğin birden fazla başlık açmaları ayrıca bu forumda sinirlendiğim kullanıcılar var.Sebepleri hem araştırma yapmıyorlar hemde saçma sapan konu açıyorlar ya da tasarım felan istiyorlar.Her şeyin bir yeri ve zamanı var bunlar bilmiyor ama.Aslında bu kod isteklerini tasarımları falan bir çözüm buldum yaparsamda belki yeni kullanıcılar için çok kolay olucak.İstediği tasarımları kodları bulabilicek bakalım hala bu sorunlar devam ederse yapmayı düşünüyorum.

Bakalım her şey zamanla...

Unutmaki sevdiğim moderatörlerden biri de sensin Wink
Mesaj04.09.2012, 14:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gomerc;

Teşekkürler dostum.. Benimde bu konuda planlarım vardı ama şuan için yapmam imkansız... Smile
Mesaj04.09.2012, 17:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Diyelim ki bir moderatörlük boş yer var, bu yere kimin gelmesini isterdin?

Destek Email: destek( at )bedava-sitem.com
Mesaj04.09.2012, 17:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgi-pinari yazmış:
Diyelim ki bir moderatörlük boş yer var, bu yere kimin gelmesini isterdin?

Kesinlikle webjury abimizin isterdi.

- Teknik Destek Personeli
Mesaj04.09.2012, 18:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgi-pinari;

+ Diyelim ki bir moderatörlük boş yer var, bu yere kimin gelmesini isterdin?

Eğer benim elimde olsa en çok hakedeni seçerdim..
Mesaj07.09.2012, 17:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

grafikdizayn yazmış:
informess;

+ Bedava-sitem'e ilk kayıt tarih nedir?

04.04.2008 18:36:09 Smile Baya olmuş =)

+ Forumdan en sevdiğini kişiler kimler?

Forumda herkesi gerçekten seviyorum Very Happy
Sadece muhabbet kurduğum ve sürekli konuştuğum kişiler ve bende yeri ayrı olanlar var.. Şuan forumda tabiki de sen, Ua1905Ua, Webjury, Online-Games1, Forum09, Gururum5 ve Skmedia, İmagerial diyebilirim.. Bu liste açıkçası çok uzar Smile Eskilerden keşke burada olsa diyeceğim kişi ise herhalde Rankend olurdu Smile

Teşekkür ederim dostum. Sende seviliyorsun.
Mesaj07.09.2012, 22:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bunu duymak ne güzel abi Smile
Mesaj08.09.2012, 07:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yaşın kaç?
Mesaj08.09.2012, 12:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

nfksiir;

Yaşın kaç?

BURADAN tüm moderatörler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz... Yinede cevabı söyleyeyim.. Yaşım 16 Smile
Mesaj08.09.2012, 15:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

grafikdizayn yazmış:
informess;

+ Bedava-sitem'e ilk kayıt tarih nedir?

04.04.2008 18:36:09 Smile Baya olmuş =)

+ Forumdan en sevdiğini kişiler kimler?

Forumda herkesi gerçekten seviyorum Very Happy
Sadece muhabbet kurduğum ve sürekli konuştuğum kişiler ve bende yeri ayrı olanlar var.. Şuan forumda tabiki de sen, Ua1905Ua, Webjury, Online-Games1, Forum09, Gururum5 ve Skmedia, İmagerial diyebilirim.. Bu liste açıkçası çok uzar Smile Eskilerden keşke burada olsa diyeceğim kişi ise herhalde Rankend olurdu Smile

Canım benim duygular karşılıklı Wink
Benim sorum.Nerelisin,Burcun ve tuttuğun takım hangisi Wink
Mesaj08.09.2012, 17:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

gururum5;

Bunu duymak güzel =)

+ Nerelisin,Burcun ve tuttuğun takım hangisi?

Ben İstanbulluyum Smile Boğa burcu (8 Mayıs) ve Fenerbahçeliyim Smile
Mesaj09.09.2012, 07:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

hayatta en sinir olduğun ve olmasını en çok istediğin şey ?