Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj14.09.2012, 08:42 (UTC)    
Mesaj konusu: ücretli host hakkında

arkadaşlar ücretli bi host alamak istiyorum ancak bu konuda hiç birşey bilmiyorum.

1.bs de iyi css tasarımları yapıyorum bu yaptıgım tasarım kodlarını ücretli hosta nasıl entegre edebilirim.

2. bu kodlamaya göre hangi host benim için daha uygundur. Linux mu , Windows hosting mi yoksa cpanel wep hosting mi ?
Mesaj14.09.2012, 08:47 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: ücretli host hakkında

eminemmenemen yazmış:
arkadaşlar ücretli bi host alamak istiyorum ancak bu konuda hiç birşey bilmiyorum.

1.bs de iyi css tasarımları yapıyorum bu yaptıgım tasarım kodlarını ücretli hosta nasıl entegre edebilirim.

2. bu kodlamaya göre hangi host benim için daha uygundur. Linux mu , Windows hosting mi yoksa cpanel wep hosting mi ?

Tasarımlarınızı html dosyası olarak atacaksınız tabiki css dosyaları ile birlikte bunu yapamazsanız bile hosting sağlayıcınıza söylerseniz yapar.

Sizin için linux tabanlı bir hosting daha uygundur.Çünki piyasada kullanılan en çok linuxtur linuxda php scritplerinide çalıştırabilirsiniz.Windowsda ise asp çalışmakta.

Mesaj14.09.2012, 08:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

bunu nasıl yapacagımı anlatabilirmisin.
Mesaj14.09.2012, 08:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Anlatacak bişey yok ki.Dw'da sayfalarını tasarlayacaksın kaydedeceksin onları sonrada hostuna atacaksın.
Mesaj14.09.2012, 08:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

iste ben hosta atmayı bilmiyorum. neyse hocam hostu alim seni tekrar rahatsız edecem.
Mesaj14.09.2012, 08:57 (UTC)    
Mesaj konusu: Dikkat

arkadaşım host almak büyük bir yükün altına girmek demek öncelikle veritabanını seçmelisin mesela joomla hakkında bilgi almalaısın sen host aldığıda karşına bomboş bir sayfa çıkacaktır ismi ftb ve veri tabanı yükleyecekssin yani sandığımız kadar kolay deil bu işler
Mesaj14.09.2012, 09:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

cssk1san yazmış:
iste ben hosta atmayı bilmiyorum. neyse hocam hostu alim seni tekrar rahatsız edecem.
Hostu satın almaya karar verdiğin zaman haber ver sana benim kullandığım yerden alalım.
Mesaj14.09.2012, 09:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

cssk1san yazmış:

Zor bir şey değil. Eğer bu işlerde biraz olsun alt yapınız varsa yaparsınız. Eğer blog kuracaksanız 'wordpress' sistemini öneririm. Forum kuracaksanız vbulletin (ama vbulletin kaçak kullanmak yasak, ücret verip satın alıyorsunuz) ücret veremem diyorsanız 'phpbb' iyi bende onu kullanıyorum forumum da. Öncelikle bir ftp programına ihtiyacınız var. En iyisi 'filezilla' onu indirip dosyalarınızı ftp ye atıcaksınız.

Aslında bu kadar bilgi verilmemeli. Neden? Çünkü burası 'bedava-sitem teknik destek forumu' burada sadece, bedava-sitem kullanıcılarının sistemle alakalı sorunlarına yardım edilir...