Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj22.09.2012, 20:40 (UTC)    
Mesaj konusu: Eski Zamanlarda Mahalle Maçı Kuralları

►Üç korner Bir penaltıydı

►En iyi oynayan iki kişi aynı takımda yer alamazdı

►Maçlar minyatür kalede oynanıyorsa, penaltı boş kaleye ters şekilde topukla vurulurdu.

►Abanma ve burun vurmak yoktu, vurulursa eleştirilip küfür edilirdi.

► Maçların hayali kale direkleri arası adım ile sayılır, olmaları gereken yerler iki taş ile işaretlenirdi.

►Anne-baba çağırınca maç biterdi.

►Topu patlatan parasını öderdi

►Takımlar kurulurken ilk oyuncuyu seçme hakkı, adım almayı iyi bilenindi.

►Kaleci topu 3 kere sektirirse rakibe Açılsana 3 kere sektirdim derdi rakip açılırdı.

►Top insanın pek münasip olmayan bir tarafına gelirse işetilirdi

►Penaltılarda kaleci değiştirilirse 2 penaltı atılırdı. Eğer ilk penaltı gol olursa ikincisi atılmazdı.

►Frikiklerde baraj mesafesi, frikiği kullanacak olan kişinin kocaman 3 adım atmasıyla belirlenirdi.

►Top, oyun alanı içerisindeki herhangi bir arabanın altına kaçarsa büyük bir şevkle arabanın altına yatılıp top alınırdı. Topu ilk kim kaparsa o takımda başlardı.

►Gol olduktan sonra eğer tartışmalar olursa ve golü yiyen takımın bir oyucusu golü kabullenirse gol yiyen takım 180 derece dönerek durumu kabullenirdi.

►Eğer bir oyuncu faule maruz kalmışsa ama devam etmek istiyorsa, rakip futbolculardan birinin yürümesini dahi bahane ederek: “Adamın devam ediyor.” derdi.

►Atan alır mevzusu vardı. Eğer top kime çarpıp abuk zubuk biyere kaçmışsa topun gittiği yer neresi olursa olsun koşa koşa gidip alırdı.

►Eğer kaleci dahil herkes çalımlanmışsa kale çizgisinde yere yatılarak topa kafa vurulurdu

VARMI BAŞKA AKLINIZA GELEN KURAL Smile
Mesaj22.09.2012, 20:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

@forum09

Çocukluğuma götürdün beni.
Allah razı olsun... Smile
Mesaj22.09.2012, 20:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Valla hepsini söyledin sayılır Smile Anılarım canlandı bir anda gözümün önünde. Laughing
Mesaj22.09.2012, 20:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel paylaşım.. Teşekkürler, Eskiler her zaman güzeldir. ♥
Mesaj22.09.2012, 20:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler arkadaşlar hatırlıyorumda adım sayardık ilk oyuncuyu seçmek için ''istanbul büyük belediye spor'' gibisinden Smile
Mesaj22.09.2012, 20:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

forum09 yazmış:
Teşekkürler arkadaşlar hatırlıyorumda adım sayardık ilk oyuncuyu seçmek için ''istanbul büyük belediye spor'' gibisinden Smile

Aynen.Herkes en uzun takım ismini söylemeye çalışırdı bide Smile
Mesaj23.09.2012, 06:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Atan alir kurali vardi.
Eger topu disari atan oyuncu almaz ise bir dahaki atakta top kacarsa, top karsi takima aldirilirdi.

Destek Email: destek( at )bedava-sitem.com
Mesaj23.09.2012, 06:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

>Eğer kalecide çalımlanmışsa karşı takımın bütün oyuncuları golü kurtarmak için koşarken çok yaklaştıklarında topu kaleye havalı bir şekilde atar. Razz

>Eğer karşı takımın oyuncusu topa abanırsa ve maç yaptıkalrı yer yokuşta ise veyahut bağbahçe etrafında ise o top oraya mutlaka kaçar ve o topu atan kişi mutlaka onu alır Razz
Mesaj23.09.2012, 06:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çocukluğuma döndüm Smile
Güzel günlerdi, sabah akşam bir top peşinde koşar, eve gelirdik Smile
Amaçsız yaşardık resmen Razz
Mesaj27.09.2012, 09:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok güzel özetlemişsin çocukluğumuzu. Ellerine sağlık
Önceki mesajları göster: