Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj17.10.2012, 17:21 (UTC)    
Mesaj konusu: Tasarım ile ilgili iki soru [Resimli]

Merhabalar,

Sitemde şu an kullandığım tasarım alıntı ve dolayısıyla banner'ı değiştirdim. Fakat banner'ı değiştirdikten sonra en aşağıdaki resimde gösterdiğim beyazlıklar oluştu, banner büyüklüğünü değiştirdiğimde daha kötü bir hal alıyor öncelikle bunu nasıl değiştirebilirim ?

İkincisi ise diğer bilgisayarlarda değil, sadece benim bilgisayarımda sitedeki yazı tipi farklı ve beni rahatsız ediyor. Muhtemelen tarayıcımdan kaynaklı Google Chrome kullanıyorum ve yazı tipiyle birkaç oynama yaptım değişmedi. Enteresan olan sadece sitemde ve evdeki laptopta mevcut bu problem.

Son olarak tasarımla ilgili değil ama sitede 500'den fazla yorum bulunmasına karşılık yaklaşık 6 ay önce neredeyse yarısı silindi ve sitede yorum kısmında gözükmüyor. Ne hikmetse "Ekstraları Değiştir" - "Yorumlar" kısmında bu görünmeyen yorumlar gözüküyor ve engelli de değil. Bunun bir bug olmasından şüpheleniyorum...

Özet geçersek : Bannerdaki beyazlıkları, yazı tipinin farklı olmasını ve yorum hatasını nasıl düzeltebilirim ?

Resmi de vereyim :

Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar...
Mesaj17.10.2012, 18:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Logo kısmını Hangi Programdan Deiştirdin ?
Arkaplanı Deişmiş .
Mesaj17.10.2012, 19:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Söylemeye utansam da, açıkçası Paint kullandım Smile Sorun bundan mı kaynaklanıyor ?
Mesaj17.10.2012, 20:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet Smile Arkpalanları transparan yapmalısınız.
Mesaj18.10.2012, 07:38 (UTC)    
Mesaj konusu: cevap

Paint.net ile transparan yapabilirsin
Mesaj18.10.2012, 09:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paint.net çok farklı bir site sanırım. Windows 7'nin MS Paint'inden transparan yapma şansım yok mu ?
Mesaj18.10.2012, 09:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tamamdır, transparan yaptım ve oldu teşekkürler Smile

Peki yukarıda bahsettiğim yorum ve yazı tipi ile ilgili sorunlarımı nasıl çözebilirim ?
Mesaj18.10.2012, 10:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba.
Kod:
http://img.webme.com/pic/g/gomerc/keremheader.png

Kullanınız Wink
İyi forumlar.
Mesaj18.10.2012, 10:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

gomerc yazmış:
Merhaba.
Kod:
http://img.webme.com/pic/g/gomerc/keremheader.png

Kullanınız Wink
İyi forumlar.

Paint.Net ile denemiştim, bu kez ise tüm resim (yazılar dışında) transparan hale gelmişti... Çok teşekkürler Smile
Önceki mesajları göster: