Forum'da ara:
Ara

Sitemizde yayınladığımız hikayeleri beğeniyor musunuz?
Evet
  87%
[ 28 ]
Hayır
  12%
[ 4 ]
Toplam Oylar : 32

Yazar Mesaj
Mesaj16.05.2014, 09:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Idea 16 Mayıs bugünün hikayesi sitemizde yayınlanmıştır, bilginize...
Arrow Bugünkü hikayemizin adı: "İnfilak"
Exclamation Hikayenin bir kısmı:

Bir üniversite öğrencisi hep başa­rısız olduğundan şikâyetçidir. So­nunda karar verir ve bir profösöre sıkıntıları hakkında danışmak ister.
Randevu alır. Profosör genci din­ler ve teşhisi koyar ve şöyle der:

- Senin tam belirlediğin bir hede­fin yok ve bu hedefi bir yere yazma­mışsın. Kalem aklın dilidir, başarı­lı olmak istiyorsan hedeflerini bir yere yazmalısın!

Öğrenci düşünüp taşınır ve yaz­ma hadisesini küçümsercesine KÜ­ÇÜK BİR YAZI’nın hayatına ka­zandıracağı hiçbirşey olmadığını, çünkü hedefinin kafasında yazılı ol­duğunu söyler ve bunun başarıda etkisizliğini profesöre anlatmaya çalışır.

Profesör de “O halde seni yandaki odaya alayım, orada devam edelim!” der. Odaya.....

Question Devamını okumak için tıklayınız!

Exclamation Idea HAYATA DAİR HİKAYELER - HAYATA BAKIŞ AÇINIZ DEĞİŞECEK Idea Exclamation
Mesaj16.05.2014, 13:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

MaşaAllah emek kokan başlıklar...
Konunuz da taa.. 2013'ten kalma, istikrarlı bir devamlılık var.
Seni tebrik ediyorum.
Mesaj16.05.2014, 23:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

cryengine3 yazmış:
MaşaAllah emek kokan başlıklar...
Konunuz da taa.. 2013'ten kalma, istikrarlı bir devamlılık var.
Seni tebrik ediyorum.

Teşekkürler Modum Exclamation
Mesaj17.05.2014, 10:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Idea 17 Mayıs bugünün hikayesi sitemizde yayınlanmıştır, bilginize...
Arrow Bugünkü hikayemizin adı: "Veresiye Defteri"

Muallim Ahmet Rıfkı !

Yıl 1915...
Çanakkale’de kızılca kıyametin koptuğu günler...
Aylardan Mayıs...

Vefa Lisesi Fransızca Muallimi Ahmet Rıfkı her günkü gibi mektepten içeri girer.

Selâm verir Ahmet Rıfkı ama çocuklar selâma bile karşılık vermezler!..
Ahmet Rıfkı iyice şaşırmıştır.

Arka sıralarda oturanlardan biri ayağa kalkarak.....

Exclamation Idea HAYATA DAİR HİKAYELER - HAYATA BAKIŞ AÇINIZ DEĞİŞECEK Idea Exclamation
Mesaj18.05.2014, 10:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Idea 18 Mayıs bugünün hikayesi sitemizde yayınlanmıştır, bilginize...
Arrow Bugünkü hikayemizin adı: "İki Kum Tanesi"

Günün birinde bir çölde iki kum tanesi karşılaşmış ve birbirlerini çok
sevmişler uzun bir süre çok yakın olmuşlar. Birbirlerini yanlarında,
canlarında olarak sevmeyi öğrenmişler.

Derken bir rüzgar çıkmış kum tanelerinden biri yerinde kalırken diğeri biraz uzağa savrulmuş. Çok uzak değillermiş ama yinede göremiyorlarmış birbirlerini. Sevgileri hiç azalmamış yine sevmeye devam etmişler. Birbirlerine ulaştırabildikleri sesleriyle, haberleriyle yaşıyorlarmış ve artık görmeden seslerinde sevmeyi öğrenmişler.

Bir gün biri diğerine "Sevdamızın sonsuza erişmesi için aynı anda bir dilek dileyelim" demiş. Ikisi de aynı anda bir dilekte bulunmuşlar ve tam o sırada bir fırtına çıkmış. Bu kavuşmamız, sevdamızın sonsuza dek sürmesi olabilir diye ikisi de kendilerini.....

Mesaj19.05.2014, 09:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Idea 19 Mayıs bugünün hikayesi sitemizde yayınlanmıştır, bilginize...
Arrow Bugünkü hikayemizin adı: "Kuyruk Acısı"

Zamanın birinde, bir oduncu ormanda odun keserken çalı arasında bir yılana rastlamış.
Elindeki baltayı kaldırıp yılanın başını vurmak üzereyken bir an gözgöze gelmiş. Yaradana olan aşkı (yılan bile olsa) yaratılana yansımış ve yılana vurmaya kıyamamış.

Yılanda duygulanmış ve dile gelmiş; ''Ey insanoglu, sen bana kıyamadın, bende sana iyilik edecegim'' demiş.
Bir kör kuyuya dalmış ve kaybolmuş.
Biraz sonra agzında bir altın lira ile dönmüş ve ''Bundan böyle ömür boyu sana hergün bir altın lira verecegim!'' demiş.

Oduncu altını bozdurmuş ve evinde o gün şenlik olmuş.
Ailesi dahil hiç kimseye olanı biteni anlatmamış. Herkes sadece oduncunun.....

Mesaj20.05.2014, 11:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

Idea 20 Mayıs bugünün hikayesi sitemizde yayınlanmıştır, bilginize...
Arrow Bugünkü hikayemizin adı: "Kral ve Eşleri"

Bir zamanlar büyük ve güçlü bir ülkeyi yöneten bir kral ve dört eşi varmış.

Kral en çok dördüncü eşini sever, bir dediğini iki etmez, herşeyin en güzelini ve en iyisini ona verirmiş.

Kral üçüncü eşini de çok severmiş. Bu güzelliğin bir gün kendisini terk edebileceğinden korktuğu için onu çok kıskanır ve üzerine titrermiş.

Kral ikinci eşini de çok severmiş. Kendisine karşı her zaman iyi ve sabırlı davranan eşi, ne zaman bir derdi olsa daima onu yanında bulunur, sorunun çözümünde ona destek verirmiş.

Kraliçe olan birinci eşiymiş kralın. Onu en çok ve.....

Mesaj20.05.2014, 11:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tebrikler, Başarılar
Mesaj21.05.2014, 00:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

tasarimentegre yazmış:
Tebrikler, Başarılar

Teşekkürler, sağolun..
Mesaj21.05.2014, 10:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

Idea 21 Mayıs bugünün hikayesi sitemizde yayınlanmıştır, bilginize...
Arrow Bugünkü hikayemizin adı: "Başarının Sırrı"

İş adamının işleri bozulmuştu. Ne yaptıysa olmuyordu. Bir zamanlar çok başarılı bir insan olmasına rağmen şimdi büyük olan sadece borçlarıydı. Bir taraftan kredi verenler onu sıkıştırırken, diğer taraftan da bir sürü insan ödeme bekliyordu. Çok bunalmıştı ve hiçbir çıkış yolu bulamıyordu. Nefes almak için parka gitti. Bir banka oturdu, başını ellerinin arasına aldı ve bu durumdan nasıl kurtulacağını düşünmeye başladı.

Tam bu sırada birden, önünde yaşlı bir adam durdu. 'Çok üzgün görünüyorsun. Seni rahatsız eden bir şey olduğu belli… Benimle Paylaşmak ister misin?' diye sordu yaşlı adam. İşadamının yakınmalarını dinledikten sonra da, 'Sana yardım edebilirim' dedi. Çek defterini çıkardı. İşadamının adını sordu ve ona bir çek yazdı. Çeki ona verirken de şöyle dedi: 'Bu para senin. Bir yıl sonra seninle burada buluştuğumuzda bana olan borcunu ödersin. Hadi al' dedi. Ve yaşlı adam geldiği gibi.....

Mesaj22.05.2014, 10:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Idea 22 Mayıs bugünün hikayesi sitemizde yayınlanmıştır, bilginize...
Arrow Bugünkü hikayemizin adı: "Tuzlu Kahve"

Kıza bir partide rastlamıştı.. Harika birşeydi . O gün peşinde o kadar delikanlı vardı ki. Partinin sonunda kızı kahve içmeye davet etti. Kız parti boyu dikkatini çekmeyen oğlanın davetine şaşırdı, ama tam bir kibarlık gösterisi yaparak kabul etti .

Hemen köşedeki şirin kafeye oturdular. Delikanlı öyle heyecanlıydı ki, kalbinin çarpmasından konuşamıyordu. Onun bu hali kızın da huzurunu kaçırdı. "Ben artık gideyim" demeye hazırlanırken, delikanlı birden garsonu çağırdı.

"Bana biraz tuz getirir misiniz" dedi.
"Kahveme koymak için.."

Yan masalardan bile şaşkın yüzler delikanlıya baktı. Kahveye tuz!. Delikanlı.....

Mesaj23.05.2014, 10:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Idea 23 Mayıs bugünün hikayesi sitemizde yayınlanmıştır, bilginize...
Arrow Bugünkü hikayemizin adı: "Bir Vazo Bir Çocuk"

Adam, karısına doğum gününde bir vazo hediye etti. Dar ağızlı, uzun, gösterişli bir vazoydu. Kadın, bu değerli ve pahalı hediyeyi çok beğendi. Onu evin en güzel yerine koydu. Ertesi gün alışverişten dönünce koyduğu yerde, sehpanın üzerinde
göremedi. Kocasının, dün vazoyla birlikte getirdiği kırmızı güller vazonun içinden çıkmış, oturma odasında yerlere saçılmışlardı. Hemen seslenerek oğlunu çağırdı.

Yedi yaşından büyük göstermeyen bir erkek çocuğu koşarak yanına geldi. “Vazo nerede?” diye sordu oğluna. “Ben onu kırdım” dedi çocuk. “Parçalarını da toplayıp çöpe attım. Hiç bir yer kirlenmedi anne. Çiçeklere de bir şey olmadı.”

Kadın birden deliye döndü. Bir süre söylenip durdu. Bu sinirinin geçmesine yetmemiş olmalı ki, üç dakika sonra.....

Mesaj24.05.2014, 10:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Idea 24 Mayıs bugünün hikayesi sitemizde yayınlanmıştır, bilginize...
Arrow Bugünkü hikayemizin adı: "Kral ve Dilenci"

Hikayeye göre bir kral, sabah gezintisi sırasında bir dilenciye rastlar.

"Dile benden ne dilersen" diye soran krala dilenci gülerek, "sanki benim her dileğimi gerçekleştirebilecekmiş gibi soruyorsunuz" der.

Kral bu cevaba şaşırır ve sohbet ilerler. "Pek tabii her dediğini yerine getirebilirim. Sen söyle bakalım, ne istiyorsun?" "Söz vermeden önce iki kez düşünün kralım" der.
Dilenci sıradan bir dilenci değildir.
Kral ısrar eder. "Ne istersen iste sana verebilirim. Ben güçlü bir kralım. Yerine getiremeyeceğim hiçbir dileğin olamaz" der.

Bunun üzerine dilenci, elindeki kâseyi krala uzatır ve.....

Mesaj25.05.2014, 10:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Idea 25 Mayıs bugünün hikayesi sitemizde yayınlanmıştır, bilginize...
Arrow Bugünkü hikayemizin adı: "Miraç Kandili"

Feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri de Miraç Gecesidir. Miraç bir yükseliştir, bütün süfli duygulardan, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye terakki ediştir. Resulullahın (a.s.m.) şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir terakki ufkudur.

İsra ve Mirac Hz. Peygamberin en büyük mucizelerinden birisidir. İsra ; Gece yürüyüşü ve yolculuğu demektir. Mirac ; Yükseğe çıkmak demektir.

Bu anlamda Mirac, Hz. Peygamberin yeryüzünden ulvi makamlara yükselmesi anlamına gelir. Bu olay ile ilgili olarak Allah"u Teala İsra suresinin birinci ayetinde şöyle demiştir ;

"Ayetlerimizden bir kısmını ona göstermek için kulunu bir gece.....

Mesaj26.05.2014, 10:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Idea 26 Mayıs bugünün hikayesi sitemizde yayınlanmıştır, bilginize...
Arrow Bugünkü hikayemizin adı: "Bir Çocuğun Hikayesi"

Bir zamanlar dünyaya gelmeye hazırlanan bir çocuk varmış.

Bir gün Yaradan’a sormuş; “Ya Rabbi, beni yarın dünyaya göndereceğini söylediler. Fakat, ben o kadar küçük ve güçsüzüm ki, orada nasıl yaşayacağım?”

“Tüm meleklerin arasında senin için bir tanesini seçtim, O seni bekliyor olacak ve seni koruyacak. Meleğin sana hergün şarkı söyleyecek ve gülümseyecek. Böylece sen onun sevgisini hissedecek ve mutlu olacaksın.”

“Peki, insanlar bana birşey söylediklerinde, dillerini bilmeden, söylediklerini nasıl anlayacağım?”

“Meleğin sana dünyada duyabileceğin en tatlı ve.....