Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj31.07.2013, 22:00 (UTC)    
Mesaj konusu: En Çok Mesaj/İlgi Çeken 5 Kategori

http://www.bedava-sitem.com/forum/

1 - Genel problemler (143577)
2 - Serbest Bölge (126621)
3 - Site Değerlendirme Alanı (116242)
4 - Bedava-Siteni Tanıt (82973)
5 - Promosyon (78109)

En çok mesaj içeren 5 kategori bunlardır Smile
"Genel Problemler" fark atmış Smile

En son clean-deneme tarafından 31.07.2013 22:02:40 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj31.07.2013, 22:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Fark'ın olması normal bana kalırsa ne de olsa "Teknik Forum" sonuçta. Problemlerin bitmemesi konuların okunmadan tekrar tekrar açılmasından kaynaklıdır. Yüzdelik bir dilimde yer alırsa eğer. Ama genel problemlerde yaşayan yeni konularda var elbette ama bu oran düşük önceki söylediğime göre. Farkındaysan açılan konular sorulan problem konuları genelde aynı başlık açmadan önce kimse açıp arama yapmıyor doğru dürüst. Bence temel sorun bu ve bundan kaynaklı artış sebebiyetidir. Yoksa başka türlü işleyişi olabilir bu tarz forumda başka konulara rekabet edilirdi.
Mesaj31.07.2013, 22:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Haklısın.
Bir de şöyle bir durum var, kapatılmayan konulara kullanıcılar tekrar yazıyor Smile

Mesaj31.07.2013, 22:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

clean-deneme yazmış:
Haklısın.
Bir de şöyle bir durum var, kapatılmayan konulara kullanıcılar tekrar yazıyor Smile

Aslında konuları kapatmak da çözüm değil. Yani o da bir yere kadar oluyordur muhtemelen. Öncelikli olan durum üyeyi bilinçlendirmek gerekir. Bir forumda nasıl hareket etmeli mesela? Bu soru çoğalırda çoğalır. Ben moderatör arkadaşlarımın haline gerçekten üzülüyorum. Çünkü o kadar çok laf anlatılamayacak ve yeri geldiğinde saniye başı gereksiz başlık açıp veya yine aynı şekilde ileti yazımı yapan o kadar çok kullanıcı gördüm ki!

Ve bunu çoğu kişi farkında olmadan, farkında olup sırf attığı mesaj sayısı artması istemesinden, bazıları da hiç alakasız kısa kısa "paylaşım için teşekkürler", "Sağol" gibi kısa konuyla alakasızca aralara serpiştirmesi mesela.

Bazen ben bile şaşırıyorum ve kzııyorum kendimce çoğu zaman bu tarz durumlara. Aslında biraz disipline edecek ve üyeleri o yönde geliştirecek düzenlemeler yapılırsa herşeyin üstesinden gelinir diye düşünüyorum.

Ve ayrı bir penceren de baktığımda ki sonuçlar bunu gösterir biçimde;
1 - Genel problemler (143577)
2 - Serbest Bölge (126621)
3 - Site Değerlendirme Alanı (116242)
4 - Bedava-Siteni Tanıt (82973)
5 - Promosyon (78109)

olarak görüyoruz. Demek ki herkes siteni kurdu açtı ve kimisi eklemek isteği ufak bazı sıkıntılar yaşadı problemlerini çözemedi ki "Genel problemleri" tercih etmişler. 2.si "Serbest bölge" burası muhtemelern sohbetten gelen yoğunluktur. 3.sü Site değerlendirme" adı üstünde . 4.sü ve 5.si de yine başlıktan görüldüğü gibi aynı içerikten dolayı tercih edilmiş.

Ama nedense bir Html-Css-JavaScript benzeri yerler pek bu başlıklar kadar ilgi görmemiş. Burdan anladığım 2 türlü. 1.si Ya herkes bu işleri çözdü rahat. Ve bunda doalyı pek ilgisini çekmiyor artık. 2.si ise kimse hala doğru düzgün bu konularda yeterinde gelişmedi ama bilgisinde tazelemeye meğilli değil veya bilmediğinden kaynaklı yazmıyor bu bölümlere bir kaç işe yarar konu paylaşımıda olsa.(Belli türlü kişiler dışında tabii)

Bizimle bu tür dikkat çekici konuyu paylaştığın için teşekkürler @clean-deneme. Bu bana kalırsa hem şaşırtıcı hem de dikkat edilmesi gereken bir mesela aslında diyebileceğim bunlar benim.

İyi forumlar!

Mesaj31.07.2013, 23:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Keyifle yazını okudum.
Söylediklerinde haklısın.
Bu foruma disiplin gelirse kullanıcılar kaçar.
Ben zamanında üstlerine gittiğimde hemen şikayete başvuruyorlardı.
Zamanında sıkı disiplin uygulansaydı burası öyle bir Teknik Forum olurdu ki..
Tabii arada eğlence amaçlı başlıkların açılmaması kötü olur.
Aslında en iyi disiplinli forumlar hack forumlarıdır.
Forum'un disiplinini sağlayacak özel yetkililer vardır
Bu forum'a ufak eklentiler eklense çok yerinde olur.
Örneğin forum'u tanıtacak ufak turlar, yeni başlayanlar için özel bölüm, forum düzene sokulsa bambaşka olur.
Ben forum'un sıfırlanmasını tercih ederim, diğer türlü yetkiliklerin konularla tek tek ilgilenmesi çok zor olur.
Teşekkürler..

Mesaj31.07.2013, 23:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

@clean-deneme Kesinlikle katılıyorum, az çok düşüncelerimiz aynı sanırım bu konularda.
Mesaj31.07.2013, 23:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

@kaankart, Sanırım öyle.. Reklamlar'a yeni bir çare bulunana kadar kullanıcılar forum'a yönelse ve yeni gelenlerin elinden tutsa, herkes birbirine yardım etse, sohbetler edilse ve kendi aralarında etkinlikler düzenlense çok güzel olur. Bir de eskiler yeniden sohbet veya burada bulunmak için gelseler hiç fena olmaz. O zaman bu konuda paylaştığım istatistik bir anda değişebilir.. Smile
Mesaj04.08.2013, 00:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

kaankart yazmış:
Fark'ın olması normal bana kalırsa ne de olsa "Teknik Forum" sonuçta. Problemlerin bitmemesi konuların okunmadan tekrar tekrar açılmasından kaynaklıdır. Yüzdelik bir dilimde yer alırsa eğer. Ama genel problemlerde yaşayan yeni konularda var elbette ama bu oran düşük önceki söylediğime göre. Farkındaysan açılan konular sorulan problem konuları genelde aynı başlık açmadan önce kimse açıp arama yapmıyor doğru dürüst. Bence temel sorun bu ve bundan kaynaklı artış sebebiyetidir. Yoksa başka türlü işleyişi olabilir bu tarz forumda başka konulara rekabet edilirdi.

Çok haklısın bence Wink
Önceki mesajları göster: