Forum'da ara:
Ara

« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar Mesaj
Mesaj26.10.2013, 12:54 (UTC)    
Mesaj konusu: Oktay Blog | Kişisel Saçmalıklar

Merhaba arkadaşlar ! Beni çoğunuz Oyyunkom'dan tanıyorsunuz.
Neyse lafı uzatmayalım. Yeni sitem olan Oktay-Blog'da neler olmalı ? iyimi kötümü sizden öneri ve düşüncelerinizi almak istiyorum.

Tasarım: Koddostubs tarafından bana verilmiştir. -Çalıntı değildir-

10 Üzerinden deerlendirirseniz sevinirim.
Mesaj26.10.2013, 13:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba kardeşim,

Bence :
Üst menüyü değiştirmelisin,
Yazı fontlarına göz atmalısın.
Bloglandırmalara da bir göz at güzel birşey yap.

Puanım 10/4
Mesaj26.10.2013, 15:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

chickenblog yazmış:
Merhaba kardeşim,

Bence :
Üst menüyü değiştirmelisin,
Yazı fontlarına göz atmalısın.
Bloglandırmalara da bir göz at güzel birşey yap.

Puanım 10/4

İlk olarak teşekkürler. Bloglara ve konulara yeni yeni giriş yaptım. Şuan için dersler ekledim. Yeni bir kategori açıp içinde eğlence yada serbest yazılar bulunduracağım. Üst menüyede ekleyecek fazla çok şey bulamadım. Eski tasarımda eklediğim projeler bölümünü koydum. Çalışmalarımda ise önceden yaptığım tasarımları vs. sunacağım.
Mesaj26.10.2013, 16:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

- Kişisel kategori açılmıştır. Şuanda yapım aşamasındadır. Birkaç saate tamamlayacağım.

-Bloglar yeniden düzene girdi.

-Derslerde yazılan kodlar kontrol edildi.

-Kod kutuları şeffaf hale getirildi (Sadece birkaçı)

Mesaj26.10.2013, 18:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

-Siteye yeni resim galerisi ekleniyor.

-Hayatdan Kareler bölümü açıldı.

-Eğitim bölümü açıldı.

-Kişisel Karalamalarım kategorisine yeni bölümler eklendi. Bunlar:
Hayatdan Kareler
Eğitim
Projelerim
İnternet
Galeri
Püf Noktalar

-Bloglar tamamlandı. Kişisel bloglar tamamlanmak üzere..

-Reklam alanları aktif edilmiştir. Karşılıklı reklam sistemi için bizimle iletişime geçin. Arrow http://oktay-blog.tr.gg/iletisim.htm

-Üst menü konuları tamamlandı. İçerikleri ise ekleniyor.

-Popüler konular bölümü eklendi. Bunlar:
PHP-Mysql IP Banlamak
CSS Kullanarak Resim Yapmak
HTML5 Selector API

Mesaj26.10.2013, 19:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arrow Tasarım alıntı.
Arrow Logo hiç olmamış.
Arrow Slogan çok tanıdık geldi.
Arrow İçerik yeteri kadar iyi değil.
Arrow Ana sayfan'da blog kod'u yok olmalı. Wink

Ben 10/ üzerinden 5 olarak değerlendirme yapıyorum, kusura bakma. Smile Ama eksiklerini tamamlaman açısından diğer eksiklerini şuanlık göz önünde bulundurmuyorum. Çünkü yinede burada uğraş ve emek söz konusu o kadar vakit harcamak her dakikası önemlidir. En azından ben böyle bir düşünceye sahip olarak bu şekilde bunu yorumluyorum. Tek söyleyebileceğim ve önerebileceğim başarılar dilerim kardeşim. Yaptığın ve yapacağın çalışmaların alıntı olup olmaması çok önemlidir. Sana önerim başka popüler sitelerde kullanılan tasarımları kendi sitende kullanmaya çalışırsan sitenin değeri iyice azalır. Böyle şeyleri ziyaretçiler sevmez. Google'de sevmez. Smile O yüzden az kullanılan şeyleri sen yapamıyorsan bile kullanmalısın. Slogan konusu çok önemlidir. Ama çok zor değildir. En azından kitap okuyan bilgi zengini olan insanlar için. Söyleyeceklerim şuanlık bu kadar çıktığın yolda sana başarılar dilerim kardeşim. Smile
Mesaj26.10.2013, 19:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

manshess yazmış:
Arrow Tasarım alıntı.
Arrow Logo hiç olmamış.
Arrow Slogan çok tanıdık geldi.
Arrow İçerik yeteri kadar iyi değil.
Arrow Ana sayfan'da blog kod'u yok olmalı. Wink

Ben 10/ üzerinden 5 olarak değerlendirme yapıyorum, kusura bakma. Smile Ama eksiklerini tamamlaman açısından diğer eksiklerini şuanlık göz önünde bulundurmuyorum. Çünkü yinede burada uğraş ve emek söz konusu o kadar vakit harcamak her dakikası önemlidir. En azından ben böyle bir düşünceye sahip olarak bu şekilde bunu yorumluyorum. Tek söyleyebileceğim ve önerebileceğim başarılar dilerim kardeşim. Yaptığın ve yapacağın çalışmaların alıntı olup olmaması çok önemlidir. Sana önerim başka popüler sitelerde kullanılan tasarımları kendi sitende kullanmaya çalışırsan sitenin değeri iyice azalır. Böyle şeyleri ziyaretçiler sevmez. Google'de sevmez. Smile O yüzden az kullanılan şeyleri sen yapamıyorsan bile kullanmalısın. Slogan konusu çok önemlidir. Ama çok zor değildir. En azından kitap okuyan bilgi zengini olan insanlar için. Söyleyeceklerim şuanlık bu kadar çıktığın yolda sana başarılar dilerim kardeşim. Smile

Tasarım Kadircan abi'nin (Koddostubs) olduğu için ayrıntılı değişiklilik yapmadım. Konular tarafından eksiğimin olduğundanda farkındayım. Yavaş yavaş ekliyorum. Logo ise biraz sıkıntılı oldu. Siteyi tam olarak açılışa sunmadım. Sunarsam hemen bir eksiklik falan çıkıyor. Slogan da öyle. Tam düşünmedim onu. Birden bu işe kalkıştığım için herşey birbirine girdi. Gelelim bloglara Smile Blog kutucukları hazırlamadım. Başlık ve normal bir tanıtım yazısı olarak sadelik yaptım. Blog resimlerinde hata çıkıyor onun boyutunuda değiştireceğim. Yaklaşık 2 gündür sabah 8 akşam 12 site ile uğraşmaktan gözlerimde sorun çıktı Razz
Mesaj26.10.2013, 19:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu işler uğraşmadan veya düşünemeden yapılırsa zaten beğeni almaz.
Ayrıca beğeni almadığı içinde senin içinde eleştiriler yüzünden istek kalmaz kardeşim. Wink Bu yüzden bu site işlerinde çok düşünmek lazım. Bu sistemde bile çok eleştiriliyorsak bu sistem dışında zaten başarılı olamayız.
Fakat hep bu seviyede kalmak anlamsız. Düşüncem yanlış anlaşılmasın farklı anlamlarda çıkabilir. Ama benim kast etmek istediğim bu değil Smile

Mesaj26.10.2013, 19:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Oyyunkom 'a da devam edebilirdim. Benim gibi BS'de adam gibi oyun sitesi yöneten çok azdır. Ve bu çok zahmetli bir iş olduğundan millet oyunimden kod alıp yapıştırıyor. Bende öyle yaptım fakat sonradan tek tek o oyunları ekleyerek kutucuklara yazmak ve kategorilere ayırmak aşırı derecede insanı delirtiyor. Bende eskiden açtığım bu siteyi aktif etmeyi düşündüm ve ortaya çıkardım. İlk olarak gayet iyi tepkiler ve yorumlar aldım. İleridede umarım bu şekilde devam ederim.
Mesaj26.10.2013, 19:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

İşte bu sistem o yüzden basitleşti.
Bence zor daha iyiydi. Herkes en azından uğraş gösterirdi.
Ve sitesine elinden gelenin en iyisini yapmaya özen gösterirdi.
En azından denerdi. Smile))

Mesaj27.10.2013, 18:09 (UTC)    
Mesaj konusu: :(

10 üzerinde 3 diyorum.

Hataların;
*Logo kötü duruyor,oymamış.
*Slogan ilgi çekici olmalı.
*Başarılı olduğun konuları paylaşmalısın.Veya ilgi odağın olan şeyler.
*Fazla gereksiz konu var.Sen joomla, wordpress vs. anlıyormusn ki..
*1 adet reklam alanı yetmiyormu ? Zaten sitende 2 tane reklam var.(2+2= 4)
*Duyuru alanı taşmış.
*Kişisel blog yazıyorsun.Neden alt kısımda hakkımızda yazıyor.Kişisel ekipmisiniz : Mr. Green Mr. Green
Bide profilinde android geliştirmeci miydi ne.Sen android geliştirmeciysen burada işin ne ? Akşam akşam güldüm yaa. Hadi hayırlı akşamlar..
Mesaj28.10.2013, 07:52 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: :(

tastekineglence yazmış:

10 üzerinde 3 diyorum.

Hataların;
*Logo kötü duruyor,oymamış.
*Slogan ilgi çekici olmalı.
*Başarılı olduğun konuları paylaşmalısın.Veya ilgi odağın olan şeyler.
*Fazla gereksiz konu var.Sen joomla, wordpress vs. anlıyormusn ki..
*1 adet reklam alanı yetmiyormu ? Zaten sitende 2 tane reklam var.(2+2= 4)
*Duyuru alanı taşmış.
*Kişisel blog yazıyorsun.Neden alt kısımda hakkımızda yazıyor.Kişisel ekipmisiniz : Mr. Green Mr. Green
Bide profilinde android geliştirmeci miydi ne.Sen android geliştirmeciysen burada işin ne ? Akşam akşam güldüm yaa. Hadi hayırlı akşamlar..

Sitede eksiklerin olduğundan farkındayım. Wordpress'den anlıyorum diye birşey demedim. Anlamıyorum diye birşeyde demedim. Reklam alanlarını zaten kaldıracağım için sorun yok. Alttaki "Hakkımızda" yazısını değiştirmek için fırsat bulamadım. Hakkımda sayfasındaki yazıyı oraya yapıştırarak geçici olarak tuttum. Ve hiç konuyla alakası olmayan bir noktaya değindiğin Android'i anlatiyim. Burası bir serbest platform. Buraya herkes gelebilir? Android yazılımcısıda Hacker'ide. O zaman programcıların ( Visual Basic kullananların ) burada ne işi var?
Mesaj28.10.2013, 08:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

başarılar güzel bir site

Bedava-Sitem.com Türkiye Moderatörleri
ua1905ua / brisin / ciz-dizayn / aktif-dost / agasu06 / salihtoy/ gultekinblog
Mesaj28.10.2013, 09:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tasarım Güzel Ama Kendi TAsarımını Bulmaya Çalış Very Happy

Mesaj28.10.2013, 10:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

taylanblog yazmış:
Tasarım Güzel Ama Kendi TAsarımını Bulmaya Çalış Very Happy

Kanka söz onuda yapacağım. Ama yalnız kendi tasarımımı nasıl bulacağım Shocked

---

Sitenin arayüzünü değiştirdim arkadaşlar.Siteye şuanda /A.htm olarak girseniz bile neler hazırladığımı görmezsiniz Razz Tamamen kişiselleştirmeyi planlıyorum. Siteye uygun blog kodları buldum. Onlarıda ekledim. Şuanda tasarımın altındaki bozuklukları değiştiriyorum.. Bu arada. Logo değişti. Taylan abimizden onay geldi siteye koydum Very Happy Yeni slogan da buldum.

---

Reklam Paketi Düzenlendi. Reklam Vermek İçin Benimle İletişime Geçin!