Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj12.02.2014, 14:08 (UTC)    
Mesaj konusu: Googlede sıralama ?

arkadaşlar sitemi yayına sokana yaklaşık 2,5 ay oldu.şuan itibari ile günde 250-500 arası tıklanıyor.
arama motorların çıkmak için tüm bilindik yöntemleri uyguladım.
Fakat sıralama istediğim gibi olmadı.

Google arama motoruna maaş mutemeti-maaş mutemetleri-mutemet yazdığım zaman beni göstermiyor.

Fakat döner sermaye mutemeti yazarsam yada kendi ismim sedat atlas yazarsam arama motorlarında üst sıralarda çıkıyorum.

Türkiyede aynı içeriğe sahip toplasan 5 tane site var.Aralarına şuanda en orjinal ve güncel bilgi içeren benim site olduğunu düşünüyorum.Hemen hemen hergün bilgi girişi yapıyorum.

Uzun lafın kısası arama motorlarında bizim alanımızda altın kelime Maaş Mutemeti google arama motorlarına maaş mutemeti yazıldığı zaman kendi sitemi nasıl çıkartırabilirim.Nerede hata yapıyorum bilindik tüm yöntemleri denedim ama nafile...
Değerli önerilerinizi bekliyorum.
Mesaj12.02.2014, 14:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Google, ilk olarak websitenin domaininde aranan ismin geçip geçmediğine bakar. Yani domainini üst sırada olmasını istediğin kelimeyle kursaydın diğer sitelerle daha rahat rekabet edebilirdin.

İkincisi, “donersermayemutemeti” çok uzun bir domain. Yani akılda kalması zor.

Üçüncüsü, üst sıralarda çıkmak için ziyaretçiyi sitede tutmak gerekiyor. Örneğin en azından ziyaretçi sitende 3-4 dakika vakit geçirmesi gerekiyor ki, bu da senin dizayn becerine kalmış. Ama daha açılışta Facebook beğeni tuşunu ziyaretçinin burnuna da sokmaman, yani isteği dışında onu bir şeye zorlamaman gerekiyor. Yani kolay okunabilir ve bulunabilir yazılar, başlıklar, site tasarımın vs.

4. sitenden başkalarının bahsetmesi, kaynak olarak göstermesi gerekiyor.

5. en üst sırada çıkmak için sitenin hergün güncellenmesi gerekiyor. Sen siteni hazırladın ve üstüne düşen görev bitti zannetmeden hergün en az 1 sayfa içerik eklemen gerekiyor.

6. Popüler site olman ve hergün en azından başka sitelerden 1-2 backlink alman gerekiyor. Bunları yaptığında zaten en üst sırada olursun…

Akhenaton.

gizliilimler.org / 4kitap.tr.gg / mehmetakifardic.tr.gg
Mesaj12.02.2014, 14:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kardeşim gizliilimler.tr.gg kardeşimizin dediği gibi facebook kodunu sitenden kaldır eğer olmaz ben yinede facebook sayfamı beğendiricem diyorsan buton kullan.

Birde yanlış anlama ama siten sıkıcı yani yazıdan geçilmiyor sitene huzur veren müzikler vb. şeyler ekle eğer sitene giren adam o müziği beğenirse bitene kadar sitenden çıkmaz...
Mesaj12.02.2014, 15:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kardeşim Mega Taglerden Düzelt Aramaları Ve Facebook Yorumlarınız Kaldır Kesin Düzelecek.
Mesaj12.02.2014, 15:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=229138

- Teknik Destek Personeli
Mesaj12.02.2014, 18:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

gizliilimler yazmış:
Google, ilk olarak websitenin domaininde aranan ismin geçip geçmediğine bakar. Yani domainini üst sırada olmasını istediğin kelimeyle kursaydın diğer sitelerle daha rahat rekabet edebilirdin.

İkincisi, “donersermayemutemeti” çok uzun bir domain. Yani akılda kalması zor.

Üçüncüsü, üst sıralarda çıkmak için ziyaretçiyi sitede tutmak gerekiyor. Örneğin en azından ziyaretçi sitende 3-4 dakika vakit geçirmesi gerekiyor ki, bu da senin dizayn becerine kalmış. Ama daha açılışta Facebook beğeni tuşunu ziyaretçinin burnuna da sokmaman, yani isteği dışında onu bir şeye zorlamaman gerekiyor. Yani kolay okunabilir ve bulunabilir yazılar, başlıklar, site tasarımın vs.

4. sitenden başkalarının bahsetmesi, kaynak olarak göstermesi gerekiyor.

5. en üst sırada çıkmak için sitenin hergün güncellenmesi gerekiyor. Sen siteni hazırladın ve üstüne düşen görev bitti zannetmeden hergün en az 1 sayfa içerik eklemen gerekiyor.

6. Popüler site olman ve hergün en azından başka sitelerden 1-2 backlink alman gerekiyor. Bunları yaptığında zaten en üst sırada olursun…

Akhenaton.

Öncelikle değerli önerileriniz için teşekkür ederim.1.evet domain adı hata yapmış olabilirim.ama donersermayemutemeti memur için çok akılda kalıcı bir kelime
3.facebook beğenisini derhal kaldırıyorum.

4.gunde 500 gösterim yapıyorsam memurlar beni googledr bulduğundan değil başka siteden kaynaklarmı okuduğu için geliyorlar.

5.bu alanda en çok site güncelleyen benim hem de kalemimden yazıyorum kopyalama değil.rakiplerim aylarca bir harf değiştirmedi.bazılarınki sene oldu yine bnden önceler.
6.rakibim sadece maaş mutemet başlık atmış gerisi yok hemde yıllardır yok ama google popüler muamelesi yapıyor.
Diğer arkadaşların yorumuna gelince memur renksiz ve kokusuz olur resmi gazete zevkli pek bişey bulamazsınız.o yüzden. Siteye müzik olmaz.
Site tasarımı hali hazırda olan bir site tamam kaliteli tasarım yok ama rakiplerime nazaran çok daha zevkli.
Kerameti 5 tane site var Google beni bari 6 .sıra yapsın.domain adında Sedat atlas kelimesi yok ama sıralamada birinci veriyor.maaş mutemeti kelimesini sitenin her yerine yazdım ama motorlarda yokk
Mesaj12.02.2014, 18:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

NemesizBlog yazmış:
Kardeşim Mega Taglerden Düzelt Aramaları Ve Facebook Yorumlarınız Kaldır Kesin Düzelecek.

Facebook ve yorumları kaldırıyorum.
Mesaj12.02.2014, 18:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

Meta taglarım şunlar

maaş,mutemet,mutemetleri,mutemeti,mutemetler,maaş mutemetleri,döner sermaye,ek ödeme,sabit ödeme,emekli kesenek,memur,maaş,komisyon,657,genel bütçe,kişi borcu,terfi,fark,derece,kademe,hemşire,doktor,doktor sabit ödeme,sözleşmeli,aile yardımı,çocuk yardımı,eş yardımı,doğum yardımı,ücretsiz izin ,ücretli,izin,kesinti,döner,fark,denge,375,4/b,4/c,mutemet,sicil,personel,sakatlık indirimi,sicil.katsayı,mutemeti,Döner sermaye mutemeti,Maaş Mutemetleri,Döner Sermaye Ek ödeme Performansa Dayalı,Neden TavanaTakılırım,657-Maaş Hesaplama,maaş mutemeti,Sedat atlas, Nöbet ve İcap Nasıl Hesaplanır,
Sürekli Görev Yolluğu Nasıl Hesaplanır, Fiili Hizmet Zammı Tutarı Nasıl Hesaplanır, 2014 Yılı Memur Maaş Katsayıları Yayınladı,Memur Emekli Maaşı ve İkramiye Hesaplama,
Döner Sermaye Ek Ödemeler(Performansa Dayalı),Neden Tavana Takılırım,Ayrıntılı Açıklama,657 Devlet Memurları Maaşı Hesaplama Ayrıntılı Açıklama,4/C Personel için maaş hesaplama,4/C Personel için iş sonu tazminatı hesaplama,
4/C Sözleşmeli Personel 2014 Yılı Kararnamesi,4/B Sözleşmeli Personel Sıkça Sorulan Sorular,Kişi Borcu,Dosyalar Excel Formüllü,

Sizce daha kısa mı olmalı
Mesaj12.02.2014, 18:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Site tasfirinide virgülleri çıkarıp aynısını yaptım
Mesaj12.02.2014, 18:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

Açıkçası, Google, tr.gg sitelerini mimledi. Bundan 3-4 yıl önce “gizli ilimler” de ve binlerce kelimede ilk sırada çıkıyordum. Günlük hitim o zaman yaklaşık günlük 40.000 kişiydi keza gösterimde 150.000 sayfaya çıkıyordu. Sonra ne oldu, günlük hitim 6000-7000’e düştü. Birbirinin aynı siteler, biraz da Google’nin kendi ürünü olan Blogger’i yükseltme çabaları, tr.gg sitelerini Google’nin gözünden düşürdü. Çünkü her geçen yıl site bugları gün geçtikçe daha da artıyor. Bir kere meta taglar Türkçe karakter desteği değil Almanca ya da bilmem nece karakter desteği veriyor. Oysa Türkiye için son tireden sonraki rakam 15 değil 9 olmalıydı. Bu yüzden W3C, hata üstüne hata buluyor sayfalarda. Bırakın kodlamayı, ziyaretçi yorumlarındaki boşluk karakterini bile hata olarak algılıyor. Son çıkan bugsa, yine aynı sorun yüzünden Türkçe karakter taşıyan sayfaların urllerindeki Türkçe karaktere çevirme bugu. Oysa bir doman adresinde Türkçe karakter bulunamaz. Wikipedia’da bulunur, çünkü altyapısında bunu standart karakterlere dönüştürüyor.

Yani üstte dediğim noktalarda dediklerimi yaptıysanız geriye kalan hatalar bedava-sitemin yıllarca dokunulmayan seodan uzak kodlama hataları yüzünden.

2. şey tavsiye edeceğim. Öncelikle sitenizi aşağıdaki 3 adreste test edin ve yanlışlarınızı o test sonuçlarına göre kendiniz görün…

1. site, Google’nin kendi test sayfası. Gerçi adsense geliri için tasarlanmış. Ama tüm siteler için geçerli kriterler taşıyor: http://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

2. test sayfamız w3c kodlama hatalarını bulmak için: http://validator.w3.org/

3. ve son test sayfamızsa sitenizin şu an hangi klasmanda olduğunu puanlayan ve eksiklerinizi gösteren Gtmetrix. Adresi http://gtmetrix.com/

Belirsizlikten ve nerede hata yapıyorum demektense yanlışlarınızı kendiniz tespit etmeniz en yararlısıdır diye düşünüyorum Smile9

gizliilimler.org / 4kitap.tr.gg / mehmetakifardic.tr.gg
Mesaj12.02.2014, 18:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kısa olması şart değil.
Ama uzun olursa sitenizin indexlenmesi zaman olur. Smile

- Teknik Destek Personeli
Önceki mesajları göster: