Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj05.08.2014, 22:27 (UTC)    
Mesaj konusu: Aşk Nedir? - Fayecy

AŞK NEDİR?

Aşk nedir bilir misiniz doslarım? Aşk bir yerden kavuşamamaktır. Uzaktan sevebilmektir marifet. Bağırıp çağırmak değil. Sevgiliye gün boyu sarılmak değildir aşk. Varlığından mutlu olmaktır. Başkasına varacağını bile bile mutlu olmaktır varlığını hissettiğin zaman. Uzaktanda olsa gözlerine dalıp dalıp hayat bulmaktır. Onun gözlerinin derinliklerinde kaybolmaktır aşk. Kirpiklerinin ortasındaki kara gözlere hasret kalmaktır. Aşk o zaman adını bulur hayat yolunda. İşte aşk o zaman adını alır insan yüreğinde. Sevgilinin tenini özlemektir aşk. Çeyrek asır değil, yarım asır da değil. Ruhun maneviyata karışacağı zamana kadar tene hasret kalmaktır. Bu hasret ve acıdan dolayı yürek oluk oluk açılsada dayanmalı insan. Benim gibi. Aşk gibi.

Oluk oluk açılan yürekten haz duymalı aşık. Hayallerde de olsa mutluluğu aramaktır. Yılmamaktır aşk. Saçının kokusunu özleyenlerde kendince çareler aramalı. Aşk öyle ki yakıp kavurur sözleri. Hakkında yazdıkça kalem ısınır.Isındıkça kalem, kağıt tutuşur.Yazdıkça göz akar kağıdın üzerine. Bunların hepsi aşka kavuşamayanların aldığı bir hazdır kimisine göre. Aşktan gelen her acıya gülebilmeli insan. Benim gibi. Aşk gibi.

Aşk için ölüm, söz konusu bile olamaz. Aşk yüzünden ölümü istememeli insan. Acısını yazıya dökebilmeli. Harfleri karıştırmayı öğrenebilmeli aşık. Gözlerindeki yaşı kurutabilmeli. Sarılmayı delice istemeli ama sarılmamalı. Yağmurlu gecelerde sessizce haykırmalı aşık. Benim gibi. Aşk gibi.

Sadece onun mutluluğunu istemeli hayat boyunca.Gözler yaş olsun. Kurutmamalı sevgilinin gözlerindeki yaşı. Benim gibi. Aşk gibi.

Faruk ÖNCEL

Mesaj05.08.2014, 23:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Biri fena halde aşık olmuş Smile
Mesaj05.08.2014, 23:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

okanizm yazmış:
Biri fena halde aşık olmuş Smile

Aşık olmaktan çok, aşk hakkında yazmaya aşık oldum diyebilirim Smile